Valorant Oyunu Kasma Sorunu Çözümü

 Valorant Oyunu Kasma Sorunu Çözümü
Okunuyor Valorant Oyunu Kasma Sorunu Çözümü

   Valorant oyunu kasma sorunu çözümü ve FPS artırma için birçok yardımcı dosya, uygulama ve yöntemler bulunmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi Valorant oyunu arka planda çalışmaktayken  “Ctrl + Alt + V” tuşlarına basarak bilgisayarınızın görev yöneticisini açın. Görev yöneticisinden Valorant oyununa sağ klik ile tıkladıktan sonra açılan sekmeden “Ayrıntılara Git” seçeneğine tıklayın. Burada “1064 Valorant” olarak geçen sayfanın sizi götürmüş olduğu mavi işaretli Valorant oyunu sekmesine de sağ klik ile tıklayarak açılan sayfada bulunan “Benzeşmeyi Ayarla” sekmesine giriş yapın. Bu sayfada bulunan “CPU 0” seçeneği üzerinde yer alan tik işaretini kaldırın. Bu işlemlerin ardından “Tamam” seçeneğine basarak sayfadan ve görev yöneticisinden ayrılın.

   “CPU  0” seçeneği windows uygulamaları, Internet Explorer, Windows gezgini gibi uygulamaların bulunduğu bir işlemcidir ve oyununuzu bu işlemci ile çalıştırmak, bilgisayarınızı önemli ölçüde zorlayarak onun performansını düşürür. Oyununuzdan bu “CPU  0” seçeneğini kaldırdığınızda Valorant oyununa işlemci önceliği tanınarak bu sayede kasma sorununuz önemli ölçüde düşer ve yüzde 30’a kadar FPS artışı sağlayabilirsiniz.

Valorant Oyun Performansı Düşerse Ne Yapılabilir?

   Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra masaüstünüzde yer alan Valorant oyunu kısayoluna sağ klik ile tıklayarak açılan sekmeden” Özellikler” sekmesine giriş yaptıktan sonra bu sayfadan da “dosya konumuna git” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfadan sırasıyla;

“ Riot Games > Valorant > live > ShuterGame > binaries > win64”

 klasörlerine giriş yaptıktan sonra karşınıza Valorant oyununun gerçek uygulaması çıkıyor. Bu uygulamaya sağ klik ile tıklayıp uyumluluk sekmesine giriş yaparak “tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak” dedikten sonra tamam seçeneklerini seçerek sayfayı kapatıyoruz. Bu işlemlerle de ekran çözünürlüğü değişikliklerinde, optimizasyonların bilgisayarınızın performansını zorlayarak oyunun performansının düşmesinin önüne geçebiliyoruz.

   Bu işlemlerin tamamını yaptıktan sonra Regedit yoluyla yapılması gereken değişiklikleri içeren bir dizi regedit dosyasını internet yoluyla indirin. Sonra indirdiğiniz dosyalarda yer alan regedit dosyalarına çift tıklayarak evet seçeneğini seçin. Bu dosyalardan DVR 1 ve DVR 2 dosyaları windowsun XBOX için geliştirdiği bir oyun kaydetme modülü olarak bilinmekte. Bu dosyalar windowsun, siz oyun oynarken haberiniz olmadan, her an oyunu kaydedecekmişsiniz gibi izlenmesini engeller. Bir diğer önemli uygulama Intelligence stand by. Bu uygulamayı da yönetici olarak çalıştırdıktan sonra gerekli ayarları gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra quick CPU uygulamasını da kurarak bu uygulamanın da ayarlarını gerçekleştirin. Tüm bu işlemler sonucunda Valorant oyunu kasma sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacaktır. Eğer tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Valorant oyunu kasma sorunuhala devam etmekte ise bu oyunu keyifle oynayabilmeniz için bilgisayarınızın donanımlarını yükseltmeyi veya uygun donanımlara sahip yeni bir bilgisayar almayı düşünebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın