Valorant Ping Sorunu 2021 Çözümü

Valorant Ping Sorunu 2021 Çözümü

Valorant Ping Sorunu yaşayan oyuncular için 2021 yılında ürettiğimiz güncel çözüm yöntemlerinden yararlanabilirler. Birinci şahıs FPS oyunlarının en korkulu rüyası olan Ping sorunu ne yazık ki Valorant oyununda da bulunmaktadır. Oyunda savaş halindeyken veya çatışmaya giderken yaşadığınız ani veya kalıcı Ping hatalarının sonucu mutlak başarısızlıktan öteye geçemez. Daha önce hazırlanan içerikler gibi grafik ayarlarınızı düşürün veya şu arka plan programlarını bilgisayarınızdan kaldırın şeklinde basit tavsiyelerde bulunmayacağız. Profesyonel Valorant oyuncularının kullandıkları Bilgisayarlar ne kadar iyi olursa olsun onların da Ping sorunu yaşamaması için yaptığı bazı taktikler bulunuyor.

Aşağıda paylaştığımız 2021 yılına ait Valorant ping sorunu çözümleri yaşadığınız sıkıntıyı hafifletmenizi ve kurtulmanızı sağlayacaktır. Eğer tüm bunlara rağmen hala oyundaki sorununuz düzelmediyse veya herhangi bir değişiklik olmadıysa durumu bize bildirin. Sizler için güncel yöntemler aramaya devam edeceğiz.

Valorant Ping Sorunu Nasıl Çözülür:

Valorant oyununda karşılaştığınız tüksek Ping sorunu sizinle birlikte oyunu oynayan binlerce oyuncunun da karşılaştığı bir problemdir. Bu duruma sebep olabilecek oyun, cihaz ve İnternet gibi faktörlerin altında yüzlerce apayrı neden de olabilir. Bu yüzden öncelikle Valorant ping sorununu çözmeye çalışırken sorununun neyden kaynaklandığını tespit etmeye çalışacağız. Böylelikle yüksek ping değerleri almanıza sebep olan etkenleri telafi ederek tekrar düşük değerlerde oynayabilme şansını yakalayacaksınız. Girdiğiniz normal veya dereceli maçlardaki bu yüksek ping değerleri kötü bir performans sergilemenizi sağlar. Yaşayacağınız takılmalar ve gecikmeler sizi yavaşlatacağı için düşmanlarınızı vurma ihtimalinizi de düşürecektir. Bildiğiniz gibi stratejinin önemli olduğu kadar hızlı refleksler de bu oyunda oldukça önemli. Reflekslerin bu kadar önemli olduğu bir oyunda da ping sorunu yaşamak sizin en korkulu rüyanız olacak.

Valorant Ping Sorunu Nasıl Çözülür
Valorant Ping Sorunu Nasıl Çözülür

Öncelikle daha önce herhangi bir Ping sorunu yaşamazken bir anda böyle bir sorun ortaya çıktıysa ilk yapmanız gereken sunucu durumlarını kontrol etmek olacak. Bunun için Riot Games Destek Twitter hesabını ziyaret ederek son paylaşımları kontrol edebilirsiniz. Eğer oyunda yaşanan teknik bir arıza varsa buradan bildirilecektir. Eğer herhangi bir paylaşım olmadıysa bu sefer de Ping sorununa sebep olabilecek bir diğer önemli faktör olan İnternet hızınızı test etmeniz gerekiyor. Bunun için bir birinden farklı test araçları bulunmaktadır. Aşağıdaki İnternet hızını test et ile hızınızın düşüp düşmediğini öğrenebilirsiniz.

Yeniden Başlatın, Kapatın ve Kontrol Edin:

Valorant Ping Sorunu 2021 Çözümü
Valorant Ping Sorunu 2021 Çözümü
  • Valornat ping sorunu yaşayan oyuncuların ilk yapması gereken adımları yukarıda anlattık, oyunda herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin ve daha sonrasında İnternetinizin hız testini yapın. Eğer bu 2’sinde de herhangi bir sorun göremezseniz bir sonraki basit adımları uygulayabilirsiniz.
  • Oyuna girmeden önce odadayken İstanbul sunucusunu seçtiğinizden emin olun. Başka sunucularda maça girmek Ping değerinizde yükselmelere yol açabilir.
  • Bilgisayarınızın arka planında çalışan uygulamaları kontrol edin, eğer bir dosya iniyor veya güncelleniyorsa bu durumda da ping değerleriniz yükselecektir. Aynı zamanda aynı İnterneti kullanan farklı cihazlarda da bu işlemler olduğu zaman yine sizin ping değerinizde yükselmeler görülmektedir.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın, bu durum bazen doğru çalışmayan arka plan uygulamalarının sebep olmasıyla meydana gelebiliyor. Cihazınızı yeniden başlatarak her şeyin doğru çalıştığına emin olmalıyız.
  • Modeminizi yeniden başlatın, Modemi kapattıktan sonra 10 saniye bekleyin ve tekrar açın eğer bundan kaynaklı bir sorun oluştuysa biraz da olsa düşüş olduğunu görebileceksiniz.

7
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.