VALORANT Sesli Sohbet Sorunu

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu için işinize yarayacak çözüm yöntemini bulduk. 2020 – 2021 yıllarında verdiğimiz yöntemle sesli sohbet sorununuzu çözebileceksiniz. FPS oyunlarında büyük bir rol oynayan sesli sohbet, hata yarattığı zamanlar’ da sinir bozucu hal alabiliyor. Özellikle’ de VALORANT gibi bir oyunda Sesli iletişimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Taktiksel oyunlarda en ufak bir ses detayının bile savaşın seyrini değiştirdiğinin farkındasınızdır.

Takım arkadaşlarınız ile beraber oluşturacağınız sesli sohbet, karşınızda ki rakibin bölgesini, bilmeniz gereken bir durum var ise haber verilmesi ve taktik verme amacı için kullanılmaktadır. Bazı durumlarda ise anlık veya çözümünü bulamadığınız sesli iletişim sorunları vardır. Bunlardan biride VALORANT Sesli Sohbet Sorunu.  Sizde bu sorundan dolayı yazımızı okuyorsanız, birkaç adımla hızlı şekilde sorunu nasıl çözebileceğinize dair bilgiler paylaşacağız.

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Çözümü

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Çözümü
VALORANT Sesli Sohbet Sorunu

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu yaşıyorsunuz ve nasıl hatadan kurtula bilirsiniz bilmiyorsanız sizlere birkaç öneride bulup hızlı şekilde sorundan kurtulmanıza yardım edeceğiz.

VALORANT oyununda birkaç farklı sesli iletişim seçenekleri vardır. Bunlar Grup konuşması ve Takım halinde sesli sohbet seçenekleri. VALORANT Sesli Sohbet Sorunu kesin çözüm arıyorsanız öncelikle Ayarlar kısmında sesli sohbet ayarlarınızın eksiksiz ayarlandığından emin olmalısınız. Bazı durumlarda arkadaşlarımız yanlışlıkla sesli sohbet kısmını kapatıp unuyorlar ve biraz karışık bir menüye sahip olduğu için oyun yeniden açma işlemini yapamıyorlar. Ses ayarlarını doğru yapmak için, Ayarlar – Oyun İçi Sohbet Kısmını Manuel hale getirin. Ayrıca Ayarlar – Ses Sekmesi ve Sesli Sohbet Kısmına gelip, ses giriş çıkışlarını kontrol edip sorun yaşadığınız hatayı düzeltme işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız görseli kontrol edip kendi ayarlarınızı’ da incelemeniz’ de fayda var.

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Çözümü
VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Çözümü

Başka bir yöntem ise Bas konuş ile sesli iletişim sağlamaya çalışmak. Bas konuş moduna bir tuş adayarak sorunun çözüldüğü gözlemlenmiştir. Bunların dışında donanım kontrolü yapmalısınız. Bilgisayarınızda bulunan ses giriş yerlerinin tam oturduğundan veya kulaklığınızın çalışır halde olduğundan emin olmalısınız. Halen Valorant Sesli Sohbet Çalışmıyor diyorsanız eğer, Oyunu Yönetici olarak başlat diyip giriş yapınız. Denemelerimiz sonucu oyunu yönetici olarak başlattığımız’ da sorunun çözüldüğünü gördük.

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Nedir?

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Nedir?
VALORANT Sesli Sohbet Sorunu Nedir?

VALORANT Sesli Sohbet Sorunu son zamanlarda oyunu yeni yükleyen ve güncellemeler sonrası karşımıza çıkan hatalardan birisidir. Biliyorsunuz ki Taktiksel oyunlarda sesli sohbet’i kullanmak çok önemlidir. Sesli iletişimi sağlayamadınız ve arkanızda düşman var, takım arkadaşınız size ne kadar da info verse boş çünkü verdiği infoyu duyamıyorsunuz ve takımın kaybetmesine neden olabiliyorsunuz. Sesli Sohbet hem takım içi taktiksel verilerin paylaşılması için hemde takım halinde iletişimin kuvvetlenmesi için büyük rol oynamaktadır.

VALORANT Sesli Sohbet İçin Farklı Yöntemler

VALORANT Sesli Sohbet İçin Farklı Yöntemler
VALORANT Sesli Sohbet İçin Farklı Yöntemler

VALORANT Sesli Sohbet sorunu veya hatası aldınız ve ne yaptıysanız da bu sorundan kurtulamıyorsanız, sesli sohbeti sağlamak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Oyun içi değilde harici bir platform sayesinde arkadaşlarınız ile sesli sohbet işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunlardan başlıcaları Discord, Skype ve TeamSpeak’dır bu platformlara girerek ve arkadaşlarınızı davet ederek sesli iletişimi sağlayabilirsiniz.

25
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.