Valorant Silahı Sol Ele Alma (2022)

 Valorant Silahı Sol Ele Alma (2022)
Okunuyor Valorant Silahı Sol Ele Alma (2022)

Valorant Silahı Sol Ele Alma için neler yapmanız gerektiğini ve bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Böylelikle dilediğiniz zaman karakteriniz silahı sol elle tutar ve istediğinizde tekrar sağ ele rahatlıkla geçirebilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz kolay yöntem sayesinde oyun içi stratejiler yaparak hem görüş hem de atış avantajları sağlamak mümkündür. Profesyonel oyuncular duruma göre silahlarının yönünü değiştirerek rakiplerden daha fazla avantaj sağlamaktan çekinmiyorlar. Riot Games tarafından geliştirilen günümüzün popüler FPS oyunu Valorant hakkında merak edilen soruları cevaplamaya devam ediyoruz.

Son zamanlarda ünlü yayıncılar ve profesyonel oyuncuların bazıları silahı sol elinde tuttuğunu görenler bunun nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Resmi İnternet sitesinde “Valorant silahı sol ele alma” ile ilgili herhangi bir rehberin yer almaması oyuncuların bunu nasıl yapacaklarını bulmalarını zorlaştırıyor. Aynı zamanda arama sonuçlarındaki içeriklerin de eski olması şuan oyunun en güncel halinde değişen ayarlara uyum sağlamadığını fark ettik.

Gerçek hayatta sağ elinizi daha sık kullanıyorsanız oyun içerisindeki karakterinizin silahını sol elle tutması alışık olmadığınız bir durum olacaktır. Beyin bu durumu hemen kabullenemez ve oyun içerisindeki performansınızda ciddi düşüşler yaşayabilirsiniz. Aslında Valorant oyununda karakteriniz silahı ister sağ, isterse sol eliyle tutsun ekranın ortasındaki nişangah ve silahın tepkileri her zaman aynı olacaktır. Fakat beynimiz silahı solda gördüğü zaman bizim sağ elimizi kullandığımızı bildiği için bir oyun oynayabilir ve performans düşüşleri yaşayabilirsiniz.

Böylesine basit bir olayda dahi beynimizin bize ne gibi etkileri olacağını umarım anlamışsınızdır. Eğer gerçek hayatta sağ elinizi kullanıyorsanız oyunda da silahı sağ elinizde tutmakta fayda var. Fakat profesyonel oyuncular beyinlerine her iki eliyle de oyun oynayabileceklerini alıştırmış durumdalar. Yani bu durumu sık tekrarlayabilecekseniz aşağıda verdiğimiz “Valorant Silahı Sol Ele Alma” işlemini yapmanızı önerebiliriz.

Valorant Silah Sol Ele Nasıl Alınır?

Valorant oyununa giriş yaptıktan sonra “ESC” tuşuna basarak veya ana ekrandayken sol üst taraftaki “Ayarlar” ikonuna tıklayarak Ayarlar sekmesini açın. Ardından karşınıza direk Genel Ayarlar sekmesi açılacak oradan “Birincil Şahıs El” yazan ayarın seçeneğini “Sol” olarak ayarlamanız gerekmektedir.

  • Ayarlara girin,
  • Genel Ayarlara gelin
  • Birincil Şahıs El seçeneğini Sol olarak işaretleyin.
  • Silah sol elinize geçecektir.

Valorant ilk çıktığı zaman silahınızın el değiştirmesini sağlayan bir özellik yoktu. Fakat sonradan gelen güncellemelerle birlikte oyuncuların silahın hangi tarafta durmasına karar verebilecekleri özellik eklendi. Yukarıdaki adımları uygulayarak silahınızı sol veya sağ elinize alabilirsiniz.

Valorant Silah Sol Eldeyken Nasıl Gözükür?

Valorant Silah Sol Ele Nasıl Alınır?
Valorant Silah Sol Ele Nasıl Alınır?

Valorant Silahı Sol Ele Almanın Yararları ve Zararları

Valorant oyununda silahınızı sol elinize almaya karar verdiyseniz bunun ne gibi yararı veya zararlı olabileceğini merak ediyorsunuzdur. Öncelikle gerçek hayatta sol elinizi kullanıyorsanız oyun içerisinde de silahı sol ele almak sizin için iyi olacaktır. Alışıla gelmişliğin dışına çıkmak beyninizin size oyun oynamasını sağlar ve bu durumda oyun performansınızı düşürebilir.

Profesyonel oyuncular genellikle silah yönlerini aldıkları konuma göre değiştirmektedir. Yani bir duvara sağ omzunuzla yaklaştığınız zaman silah sol elinizdeyse karşıdan gelen bunu daha erken fark edecektir. Bu yüzden sağ omuz duvara dayanmışsa silahı sağ elinize, sol omuz duvara dayanmışsa bunu sol elinize alabilirsiniz. Tabi ki bu durum ne kadar küçük bir ayrıntı gibi gözükse de hem psikolojik hem de rakibe kamufle olmanızı arttırarak üstünlük sağlayabilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın