e
sv

Valorant Silahı Sol Ele Alma (2024)

1207 Okunma — 05 Ocak 2024 11:15
Valorant Silahı Sol Ele Alma
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2024 yılında Valorant oyununda silahı sol ele alma işlemi için bazı yöntemler kullanabilirsiniz. Bu sayede karakteriniz istediğiniz zaman silahı sol elle tutabilir ve istediğinizde tekrar sağ ele geçirebilirsiniz. Bu kolay yöntem, oyun içinde stratejik avantajlar sağlayarak hem görüş hem de atış avantajları elde etmenizi sağlar. Profesyonel oyuncular, duruma göre silahlarının yönünü değiştirerek rakiplere karşı daha fazla avantaj sağlama konusunda tereddüt etmezler. Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen günümüzün popüler birinci şahıs nişancı oyunudur ve merak edilen sorulara cevap vermeye devam ediyoruz.

Son zamanlarda ünlü yayıncılar ve profesyonel oyuncular arasında bazıları silahı sol elle tuttuğunda, oyuncular bunun nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Resmi Valorant internet sitesinde “Valorant silahı sol ele alma” ile ilgili bir rehber bulunmaması, oyuncuların bu işlemi nasıl gerçekleştireceklerini bulmalarını zorlaştırıyor. Ayrıca, arama sonuçlarındaki içeriklerin eski olması, şu anda oyunun en güncel halinde yapılan değişikliklere uyum sağlamadığını fark ettik.

Gerçek hayatta sağ elinizi daha sık kullanıyorsanız, oyun içindeki karakterinizin silahını sol elle tutması alışık olmadığınız bir durum olabilir. Beyin, hemen bu durumu kabullenmez ve oyun performansınızda ciddi düşüşler yaşanabilir. Aslında Valorant oyununda karakterinizin silahını sağ ya da sol elle tutması, ekranın ortasındaki nişangah ve silah tepkileri her zaman aynı olacaktır. Ancak, beynimiz silahı sol elle gördüğünde, sağ elimizi kullandığımızı algıladığı için oyun oynamakta zorlanabilir ve performans düşüşleri yaşayabiliriz.

Bu kadar basit bir durumda bile beynimizin bize nasıl etki ettiğini anlamak önemlidir. Gerçek hayatta sağ elinizi kullanıyorsanız, oyunda da silahı sağ elinizde tutmanız önemlidir. Ancak, profesyonel oyuncular, beyinlerini her iki eliyle de oyun oynayabilecek şekilde eğitmiş durumdalar. Bu nedenle, aşağıda açıklanan “Valorant Silahı Sol Ele Alma” yöntemini sık sık tekrarlayarak alıştırma yapmanızı öneririz.

Valorant Silah Sol Ele Nasıl Alınır?

Valorant oyununa giriş yaptıktan sonra “ESC” tuşuna basarak veya ana ekrandayken sol üst taraftaki “Ayarlar” ikonuna tıklayarak Ayarlar sekmesini açın. Ardından karşınıza direk Genel Ayarlar sekmesi açılacak oradan “Birincil Şahıs El” yazan ayarın seçeneğini “Sol” olarak ayarlamanız gerekmektedir.

 • Ayarlara girin,
 • Genel Ayarlara gelin
 • Birincil Şahıs El seçeneğini Sol olarak işaretleyin.
 • Silah sol elinize geçecektir.

Valorant ilk çıktığı zaman silahınızın el değiştirmesini sağlayan bir özellik yoktu. Fakat sonradan gelen güncellemelerle birlikte oyuncuların silahın hangi tarafta durmasına karar verebilecekleri özellik eklendi. Yukarıdaki adımları uygulayarak silahınızı sol veya sağ elinize alabilirsiniz.

Valorant Silah Sol Eldeyken Nasıl Gözükür?

Valorant Silah Sol Ele Nasıl Alınır?
Valorant Silah Sol Ele Nasıl Alınır?

Valorant Silahı Sol Ele Almanın Yararları ve Zararları

Valorant oyununda silahınızı sol elinize almaya karar verdiyseniz bunun ne gibi yararı veya zararlı olabileceğini merak ediyorsunuzdur. Öncelikle gerçek hayatta sol elinizi kullanıyorsanız oyun içerisinde de silahı sol ele almak sizin için iyi olacaktır. Alışıla gelmişliğin dışına çıkmak beyninizin size oyun oynamasını sağlar ve bu durumda oyun performansınızı düşürebilir.

Profesyonel oyuncular genellikle silah yönlerini aldıkları konuma göre değiştirmektedir. Yani bir duvara sağ omzunuzla yaklaştığınız zaman silah sol elinizdeyse karşıdan gelen bunu daha erken fark edecektir. Bu yüzden sağ omuz duvara dayanmışsa silahı sağ elinize, sol omuz duvara dayanmışsa bunu sol elinize alabilirsiniz. Tabi ki bu durum ne kadar küçük bir ayrıntı gibi gözükse de hem psikolojik hem de rakibe kamufle olmanızı arttırarak üstünlük sağlayabilir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Halil
  3 yıl önce

  Pubg mobile configinin ? Söylermisiniz

  yorum beğen
 • Halil
  3 yıl önce

  Pubg mobile configinin ?

  yorum beğen
 • Halil
  3 yıl önce

  Pubg mobil configinin

  yorum beğen
 • Halil
  3 yıl önce

  Şifre nedir acaba şifre istiyor lütfen yardım edin

  yorum beğen
 • Kaan
  3 yıl önce

  İşime yaradı

  yorum beğen
 • Enes
  3 yıl önce

  Klasore cikaracağimiz zaman Şifre istiyor o ne lütfen cevap verin

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Valorant Silahı Sol Ele Alma (2024)