Valorant Siyah Ekran Sorunu (2021)

 Valorant Siyah Ekran Sorunu (2021)
Okunuyor Valorant Siyah Ekran Sorunu (2021)

Valorant Siyah Ekran Sorunu ile karşılaşan oyuncular için 2021 yılına özel hazırladığımız rehberimizden yararlanabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir siyah ekran hatası veya sorunu yaşamadan oyun deneyiminize devam etmeniz mümkün olacak. Oyun ilk çıktığı zamanlarda çok fazla hata ile mücadele vermişti, daha sonra gelen güncellemeler ise sık görülen bu hataları telafi etmeyi başardı. Fakat Valorant oyunundan bir türlü kopamayan siyah ekran sorunu hala devam ediyor. Eski çözüm yöntemlerinin işe yaramadığını ve bir çözüm olmadığını sorunun hala binlerce oyuncuda görülmesiyle anlıyoruz. Tam da bu yüzden sizler için 2021 yılında işinize yarayacak güncel bilgileri sunacağımız bir Valorant Siyah Ekran Sorunu hakkında rehber hazırlamak istedik.

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nedir?

Valorant Siyah Ekran Sorunu oyunun tam ekran modundayken hatalı çalışmasından kaynaklanan bir problemdir. Gelişmiş bir çevrim içi FPS oyunu olan Valorant oyunculardan istediği çözünürlük ve uyumluluk çizgisine ulaşamayanlarda bu tarz çeşitli hatalar gözükmesine sebep oluyor.

Valorant Siyah Ekran Sorunu Çözümü 2021

Valorant Siyah Ekran Sorunu çözümü için anlattığımız yöntemleri sırasıyla uygulayın. Ardından bir daha böyle bir hata almamanızı sağlayacak yöntemimizi de uygulayın. 2021 yılında siyah ekran sorunu yaşayanların kesin çözüme ulaşabildiği bir tekniktir. Eğer hala sorununuz devam ediyorsa bize bildirebilirsiniz.

  1. Valorant oyununu açın
  2. Siyah ekran verince ALT + Enter tuşlarına basın
  3. Pencereli moda geçecek, Ayarlara girin
  4. Ayarlar içerisinde yer alan Görüntü sekmesinden Görüntü Modunu Pencereli Tam Ekran olarak seçin.
Valorant Siyah Ekran Sorunu Çözümü
Valorant Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Yukarıdaki basit işlemleri uygulamak ortalama 5 dakika sürecektir. Daha sonrasında tekrar oyuna girdiğinizde böyle bir sorunla karşılaşamazsınız.

ALT + Enter Ne İşe Yarar?

Valorant siyah ekran sorunu yaşayanlar ekran karardığı anda ALT tuşuna basılı tutarken ardından Enter tuşuna basmasıyla oyun pencereli ekrana geçecektir. Oyun dosyalarının bilgisayarınızın donanımı ile anlık uyuşmazlık içerisine girmesi bu hataya sebep olur. ALT + Enter ile pencereli moda geçtiğinizde sorun kalkacaktır.

Pencereli Tam Ekran

Yukarıda verdiğimiz çözümdeki gibi oyunu yarım bir ekranda oynamak istemezsiniz. Bunun için ayarlardan görüntüye gelin ve görüntü modu seçeneğini pencereli tam ekran olarak ayarlayın. Bu sayede yine eskisi gibi tam ekran şeklinde oynayacak fakat siyah ekran sorunuyla karşılaşmayacaksınız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın