Valorant Siyah Ekran Sorunu

 Valorant Siyah Ekran Sorunu
Okunuyor Valorant Siyah Ekran Sorunu

Valorant Siyah Ekran Sorunu ile karşılaşan oyunculara bu can sıkıcı problemden nasıl kurtulabileceklerini açıklıyoruz. Tekrar sorunsuz bir şekilde oyun oynamaya devam etmek isteyenler için en hızlı ve en kalıcı çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Riot Games tarafından geliştirilen günümüzün en popüler FPS türündeki oyunda sorunlar bitmek bilmiyor. Oyun ilk çıktığı zaman çeşitli sorunlarla ilgili çözümlere resmi sitelerinde yer verseler de, şuanda görülen yeni hatalarla ilgili bir çözüm paylaşmıyorlar. Herhangi bir resmi çözüm yöntemi olmadığı için oyuncular biletle uzun süre beklemek istemediklerinden arama motorlarında çözümleri arıyorlar. Valorant Siyah Ekran Sorunu ile ilgili çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Valorant Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Çevrim içi her oyunda görülen hata kodları belirli sebeplerden oyuncuların karşısına çıkar ve bir amacı vardır. Oyunun arka planındaki kodların doğru çalışması ve oyunun düzeninin bozulmaması için oyunculardan sorunsuz bir düzen beklenir. Valorant oyunun hata kodu Siyah Ekran gibi çeşitli çeşitli sorunlarla adının anılması ve bir türlü çözümü bulunamaması bize daha farklı sorular sormamıza sebep oluyor. Eğer aşağıda sizlere sunduğumuz çözüm yöntemleri işinize yaramadıysa ve sorun hala devam ediyorsa muhakkak bize bildirin. Sizler için yıl boyunca güncel çözümler üretmeye devam edeceğiz.

Valorant Hata Kodu 12
Valorant Siyah Ekran

Oyun sunucularından kaynaklandığı düşünülen bu hata aslında kullanıcı kaynaklı problemlerden meydana gelmektedir. Valorant oyununa giriş yapmayı denediğinizde Siyah Ekran olarak karşınıza çıkan uyarı sonrasına oyuna giriş yapamazsınız. Bu problem oyun ilk çıktığından beri devam etmektedir ve dünya genelinde yüz binlerce oyuncunun karşılaştığı bir problemdir. Böyle sık görülen bir sorun olmasına rağmen yerli kaynaklar bu sorunun çözümünü sunacak yeterliliğe sahip değil.

Valorant Siyah Ekran gibi bu tarz sık görülen problemlerle ilgili nasıl çözülür? isimli bir resmi sayfa hazırlamış durumda. Bu kadar büyük ve popüler bir oyun sorunları kendisi çözüp yok etmek yerine kullanıcıların çözebileceği sorunlarmış gibi entegre ederek tüm yükü onlara yüklüyor. Her ne olursa olsun bu karşılaşılan sorunun çözümü şuanda sizde saklı. Fakat yakında gelecek güncellemelerle hata kodu 29 gibi sık görülen problemler tamamen ortadan kalkacak.

Valorant Siyah Ekran Çözüm Yöntemi:

Valorant Hata Kodları için sunulan resmi çözümler birbirleriyle aynı olması kullanıcıların bu oyunda karşılaştıkları hataları daha önce hatayla karşılaşan oyuncuların çözümleriyle üstesinden gelmesine sebep oluyor. Bizde sizler için daha önce Siyah Ekran ile karşılaşan Valorant oyuncularına erişerek onların sorunu nasıl çözdüklerini sorduk. Bu çözümleri yine hata alan diğer Valorant oyuncularına deneterek en doğrusunun hangisi olduğunu tespit ettik.

Valorant Hata Kodu 12 Çözüm Yöntemi:
Valorant Hata: Siyah Ekran

Öncelikle Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Valorant oyununu çalıştıracak bir çok dosya arka planda çalışmaktadır. Bu dosyaların eksik veya hatalı çalışması bu sorunla karşılaşmanızı sağlar. Cihazınızı yeniden başlatarak bazı dosyaların eksik veya hatalı olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır.

Şimdi bir de Temiz Önyükleme dediğimiz işlemi yapalım.

 • Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç,
 • Açılan Çalıştır penceresinde, “msconfig” yaz ve Tamam’a tıkla,
 • “Hizmetler” seçeneğine tıkla,
 • Burada bulunan “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” seçeneğini işaretle, <— Bu çok önemli; aksi halde bilgisayarını açamayabilirsin.
 • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip “Tümünü devre dışı bırak” butonunu tıkla,
 • Daha sonra listeden vgc isimli hizmeti bul ve başındaki kutunun işaretli olduğundan emin ol, (bu hizmeti kapatmamalıyız çünkü bu hizmet Riot Vanguard’ın kendisi oluyor. onu kapatırsak oyuna giremeyiz.)
 • “Uygula”ya ve daha sonra “Tamam”a tıkla,
 • Bilgisayarını yeniden başlat,
 • Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Hem performansını artırmak hem de bazı çakışmaların önüne geçmek için çeşitli arayüzleri kapatmak isteyebilirsin. Bu ara yüzlerden bazılarını bilerek açmış olabilirsin fakat bazıları varsayılan olarak açık oluyor. Bunları kapatmana yardımcı olması için aşağıdaki makaleye göz atabilirsin:

 • https://support-leagueoflegends.riotgames.com/hc/tr/articles/360001277667-Disabling-Overlays

Bir de gel Kayıt Defteri’ndeki gereksiz girdileri silerek bir düzenleme yapalım.

 • CCleaner indirmek için: https://www.piriform.com/ccleaner/download
 • Kayıt defteri temizleme: https://www.youtube.com/watch?v=dN1-kOQ7NNs

Güç ayarlarını da yapalım;

 • Denetim Masası’na gir.
 • Donanım ve Ses sekmesine tıkla.
 • Güç seçeneklerine tıkla. Buradan “Yüksek Performans” seçeneğini aktif edebilirsin.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın