Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu 2021

 Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu 2021
Okunuyor Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu 2021

Valorant son dönemlerin başı çeken fps oyunlarından birisi haline geldi. Ben şahsen Battlefield serisinin hastasıyım ama zevkler renkler tartışılmaz. İnsanlar son dönemlerde Valorant içerisinde oyunu tam ekran yapamamışlar. Bunun üzerine tabi ki herkes Valorant tam ekran olmuyor sorunu diye araştırmaya başladı. Umarım makalemiz size yardımcı olacaktır.

Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu Nedir?

Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu Nedir?
Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu Nedir?

Valorant tam ekran olmuyor sorunu sebebi henüz bilinmeyen bir hatadan kaynaklanıyor olması lazım. Böyle durumlarda sadece deneme yanılma yolu yardımcı oluyor ama bizlerin kesin olduğunu düşündüğü çözümler var. Çözümden önce söylemem lazım bu sadece Valolarant içerisinde gözüken bir hata değil. Birçok oyunda bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu Çözümü

Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu Çözümü
Valorant Tam Ekran Olmuyor Sorunu Çözümü

Valorant tam ekran olmuyor sorunu için iki farklı çözüm var. Bu iki çözümde iki farklı markayı içeriyor.

Nvidia Ekran Kartı Kullananlar için Çözüm

Nvidia ekran kartı kullanan kişiler oyunu tam ekran yapmak için uygulaması gereken adımlar; Masaüstüne sağ tıklayıp “NVIDIA Denetim Masasına giriyoruz. Sonrasında Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğine tıklayıp Tam ekranı seçiyoruz. Seçimleri tamamladıktan sonra Uygula diyerek işlemi kaydediyoruz. Valorant tam ekran olmuyor sorunu bu kadar basit bir şekilde çözülebiliyor. 

AMD Ekran Kartı Kullananlar için Çözüm

İlk olarak Masaüstüne sağ tıklayıp Ekran Çözünürlüğü kısmına giriyoruz. Çözünürlük kısmından ayarı 1280 ve 760 seçip kaydediyoruz. (Sonradan düzelteceğiz) Daha sonra tekrardan masaüstüne sağ tıklayıp AMD Ekran Kartı ayarlarını seçiyoruz (catalyst control center) Sıra ile; Masaüstü ve Ekranlar-Dahili Ekranlarım-Özellikler Dahili Ekran-Tam Ekran seçip kaydediyoruz. Daha sonra tekrardan masaüstüne sağ tıklayarak ekran çözünürlüğü kısmını (1280/768’e getirdiğimiz kısmı) eski haline getirip Uygula diyoruz. Genel olarak baktığımızda aslına bütün yöntemlerin basit olduğu gözüküyor.

Valorant Tam Ekran Ayarları

Valorant içerisinde grafik veya video ayarları altında çözünürlük bulunmalıdır. Çözünürlüğün altında veya üstünde tam ekran yapma seçeneği olmalı üst paragraftaki çözümler bu tam ekran ayar seçeneği işe yaramaz ise diye verilmiştir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
75 okunma
okunma3281
0 yorum