Valorant Yeniden Başlatma Hatası [2021]

 Valorant Yeniden Başlatma Hatası [2021]
Okunuyor Valorant Yeniden Başlatma Hatası [2021]

Valorant yeniden başlatma hatası ile karşılaşan oyunculara 2021 yılına özel hazırlanan çözüm yöntemlerini sunuyoruz. Hatadan tamamen kurtularak bir daha karşılaşmamak için bu adımları uygulayabilirsiniz. Riot Games tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler FPS oyunlarının başında gelen Valorant ile ilgili sorunları ele alıyoruz. Riot Games geliştirdiği bu yeni nesil oyunda çok yeni ve farklı teknikler kullandı. Haliyle böylesine bir oyunda çeşitli hatalar da görmek normal karşılanabilirdi fakat çok sık artmasından dolayı Valorant oyununda bu hatalar normalleşti.

VALORANT oyuncularının en çok karşılaşmış olduğu hatalardan birisi olan VALORANT yeniden başlatma hatası kesin çözümü sitemizde yer almaktadır. Dünya’nın en çok tanınan oyun şirketlerinden biri olan Riot Games’in geliştirdiği Taktiksel FPS oyunu VALORANT sevildiği kadar bazen kendinden nefret’ de ettirebiliyor. Bunun nedeni bir takım oyun hataları barındırması. En sık karşılaşılan hatalardan biride bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını istemesidir. Bunun nedeni ise Riot Vanguard sorunu.

VALORANT Yeniden Başlatma Hatası Nedir?

Vaalorant oyununa giriş yaparken karşısınıza uyarı penceresinde “Yeniden Başlatma Hatası” çıkıyorsa öncelikle bu hatanın ne olduğunu anlamanız gerekiyor. Hatayı anlamadan sebebini bulamaz ve doğru çözüm yöntemini uygulayamazsınız. Valorant yeniden başlatma hatası bir çok farklı sebeple meydana gelebilmektedir. Bu yüzden bir birinden farklı çözümleri de vardır. Öncelikle aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak hatanın nedenini tespit edin ve daha sonrasında ona uygun çözümleri uygulayın.

VALORANT Yeniden Başlatma Hatası Nedir?
VALORANT Yeniden Başlatma Hatası Nedir?

Riot Games’in geliştirdiği ve inanılmaz derecede tutulan oyununa giriş yapmak istediniz ve karşınıza yeniden başlatma ile alakalı bir bildirim geldiyse, büyük ihtimalle Riot Vanguard yazılımı yüzündendir. Öncelikle Riot Vanguard nedir? Bilmeyenler için; Riot Games’in geliştirmiş olduğu bir güvenlik yazılımıdır. Vanguard sayesinde oyunda üçüncü parti yazılımlar kullanmını engelleyen bir özellik bulunmaktadır. Ayrıca kişisel Bilgisayar güvenliği ve oyunun güvenliği konusunda geliştirilen bir özelliktir. Konumuza devam edersek eğer, VALOTANT Yeniden Başlatma Sorunu Vanguard’ın düzgün çalışmamasından kaynaklanmaktadır.

VALORANT Yeniden Başlatma Hatası Çözümü

VALORANT’a giriş yaptınız ve daha yükleme ekranına geldiğiniz esnada Yeniden Başlatma hatası aldıysanız Vanguard ın açık olup olmadığını kontrol ediniz. Kontrol için Sistem Çubuğun’ da kırmızı renk’ te Vanguard görseli yer alır. Bu görsel Sistem çubuğunda gözükmüyorsa Vanguard kapalıdır ve Yeniden başlatma hatası almanıza neden olur. VALORANT Yeniden başlatma hatası almamak için Vanguard ile alakalı birkaç işlem yaparak hatadan kurtulabiliriz. Ayrıca bir şeye daha dikkat etmenizi istiyorum oda VALORANT yeniden başlatma hatası çözümü için sisteminizin özellikleri değişkenlik gösterebilir. Kesin çözüm için yapılması gereken VALORANT istemcisinin yeniden başlatılması yeterli olabiliyor. Eğer halen bu sorununuza yeterli olmadıysa;

VALORANT Yeniden Başlatma Hatası Çözümü
VALORANT Yeniden Başlatma Hatası Çözümü
  • Windows arama kısmına ‘’Hizmetler’’ yazın.
  • Hizmetlere girdikten sonra karşınıza çıkan dosyalar içinden VGC isimli dosya olacak VGC dosyasına sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz.
  • Özellikler dedikten sonra açılan sayfada ‘’Otomatik’’ özelliğini seçin, ardından uygula ve tamam diyerek kapatın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.

VALORANT Yeniden Başlat Diyor, Ne Yapmalıyım?

VALORANT yeniden başlat hatası çözümü için yukarıda yazmış olduğumuz işlem başarısız olduysa birkaç yol daha deneyebiliriz.

  • Bilgisayarınızın windows kısmından program ekle – kaldır’a gelin.
  • VALORANT VE Riot Vanguard’ı seçip kaldır işlemini seçin ve karşınıza gelecek olan uyarıya tamam diyin.
  • Bilgisayarınızda VALORANT ile alakalı bir dosya kalmadığın’ dan eminseniz Resmi site üzerinden yeniden VALORANT indirme işlemini gerçekleştirin.·         Bu işlemlerinde başarısız olması durumunda Riot Vanguard klasörünü bulup silin ve oyunu tekrar başlatmaya çalışın. Başlatma esnasın da Vanguard istemcisini sildiğiniz için yeniden yüklenmesi için uyarı gelecek. Yeniden yükleme işlemini yaptığınız zaman sorun ortadan kalkmış olur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın