Viber Messenger Nedir? – Güvenli mi?

Viber Messenger Nedir? – Güvenli mi?

Mesajlaşma uygulamalarının popülerleşmesi ile Viber Messenger Nedir? ve Güvenli mi? gibi soruları cevapladık. Popüler mesajlaşma uygulamasını sizlere anlatıyoruz. WhatsApp gibi tüm dünyada tercih edilen mesajlaşma uygulamasının verdiği hatalar ve özelliklerinin geliştirilememesi kullanıcıları oldukça mutsuz etmeye başladı.

Akıllı cihaz kullanıcıları gücün kendi elinde olduklarını fark ederek onların isteklerini karşılayan ve fazlasını verecek olan uygulamalara yöneliyorlar. Mobil uygulamaların çok gelişmeye başladığı bu dönemlerde eski ve alışılagelmişin dışına çıkmak hiç de zor olmayacaktır.

Viber Messenger gibi bir uygulamayla mesajlaşırken eğlenmek ve dilediğiniz her şeyi yapabilmek sizin seçiminizde oluyor. Uygulamayı dünya genelinde 800 milyondan fazla kullanıcı indirmiş durumda.

Viber Messenger Nedir?

Viber Messenger gibi dünya genelinde popülerleşen fakat ülkemizde yeterli ilgiyi görmeyen uygulamaları araştırmaya devam ediyoruz. Son zamanlarda eski mesajlaşma uygulamalarının sıkıntılarından kurtulmak isteyenler için farklı alternatifler sunuyoruz. Kullanıcıların merak ettiği Viber Messenger Nedir? sorusunu cevaplıyoruz.

Viber Messenger, Windos, Android ve İOS işletim sistemli mobil akıllı cihazlarda İnternet bağlantısı ile çalışan canlı mesajlaşma uygulamasıdır.

Viber Messenger Nedir?
Viber Messenger Nedir?

Viber, internet bağlantısı aracılığıyla (Wi-Fi veya mobil veri*) dünyadaki herhangi biriyle bağlantı kurmanı sağlayan ücretsiz bir messenger uygulamasıdır. Viber messenger ile arkadaşlarına ve ailene mesaj gönder. Viber Messenger Nedir? sorusunu soranlar bu sayede uygulamaya ait her sorunun cevaplarını bulabilecekler. Havalı çıkartmalar ve emojilerle kendini ifade et, fotoğraf ve video paylaş. Ücretsiz messenger, ister sesli arama ister arkadaşlarınla canlı görüntülü sohbet için uluslararası telefon aramalarını ücretsiz olarak yapmanı sağlar!

Anlık mesajlaşma, sesli arama veya canlı video sohbet özelliklerini kullanarak arkadaşlarınla ve ailenle bağlantı kur

Telefon rehberinden bir kişi seç veya yeni bir kişi eklemek için Viber messenger’a bir telefon numarası gir. Metin mesajı gönderebilirsin ama Viber ücretsiz mesajlardan çok daha fazlasını sunar! Fotoğraf ve video paylaş, emojilerin ve havalı çıkartmaların keyfini çıkar, sesli mesaj kaydet ve hatta dosya gönder.

250 kişilik grup sohbeti yapmaya ne dersin?

Viber messenger ile kolayca aynı anda 250 kişiye kadar grup sohbeti yapabilirsin! En sevdiğin kişilerle grup sohbetlerinde buluş, çalışma grupları oluştur ve etkinlikleri kolayca organize et. Ayrıca herhangi bir kullanıcının sesli veya metin mesajını da “beğenebilirsin”. Viber Messenger Nedir? gibi merak ettiğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

Viber Messenger

Kullanıcılar dünya çapında neden Viber Ücretsiz Messenger’ı tercih ediyor:

Sorunsuz uzun mesafe iletişim – Viber Messenger ücretsiz bir uluslararası iletişim uygulamasıdır! Kullanıcı adı veya giriş bilgisi gerekmez; sadece telefon numaranı girerek etkinleştirebilirsin.

★ Sesli ya da görüntülü; Hemen ücretsiz arama yapmaya başla! – Sesli arama yap veya yüz yüze görüşmen gerekiyorsa canlı görüntülü görüşme özelliğini kullan! İster yurt içi, ister uluslararası; tüm telefon görüşmeleri HD ses kalitesine sahiptir.

★ Anlık video mesajları – 30 saniyelik videolarla anı yakalayıp paylaşmak için anlık video simgesine dokun ve basılı tut; göndermek için bırak.

★ Viber Messenger Güvenli mi? – Viber messenger, metin mesajlarını, video ve sesli aramaları, fotoğrafları, videoları ve grup sohbetlerini otomatik olarak şifreler.

★ Viber Messenger Nedir? – Viber messenger uygulamasıyla çevrim içi olarak dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz.

Güvenilir kişiler – Doğru kişilerle konuştuğundan emin olmak için kişileri manuel olarak doğrular.

★ Çıkartmalarla kendini ifade et – Eğlenceli emoji simgeleri ve havalı çıkartmalar göndererek metin mesajlarına hayat kat.

★ “Hasar kontrolü” özelliğine sahip kişisel messenger uygulaması – Gönderildikten sonra bile metin mesajı veya sesli mesajı silebilirsin.

★ ‘Gizli Sohbet’ özelliği – Mesajlaşma ekranından belirli sohbetleri gizlemek ve daha sonra erişmek için seç.

★ Ek özellikler! Viber Messenger’ı kullanarak arkadaşlarınla Viber oyunlarını oynayabilir, Açık Hesapları takip edebilir, kişilerini paylaşabilir, insanların mesajlarını görüp görmediğini öğrenebilir, konumunu gösterebilir ve daha pek çok şey yapabilirsin!

Viber Messenger APK

Viber Messenger APK, uygulama mağazası üzerinden mesajlaşma uygulamasını cihazlarına indirip kuramayan kullanıcılar için önerilmektedir. Bu uygulamada ücretli bir özellik bulunmadığı için premium veya pro şeklinde hileli APK dosyaları dağıtılmıyor. Fakat sizler için yaptığımız araştırmalar da Viber Messenger APK için bir uyarımız olacak.

Yabancı kaynaklar tarafından paylaşıldığını tespit ettiğimiz zararlı dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaları çeşitli İnternet siteleri aracılığıyla Viber Messenger APK İndir gibi başlıklarla her yere dağıtıyorlar. Uygulamayı uygulama mağazası üzerinden yüklemenizi öneriyoruz.

Viber Messenger Güvenli mi?

Uygulamayı kullanmadan önce Viber Messenger Güvenli mi? sorularının sorulduğunu fark ettiğimiz için bu sorunuzu da cevaplamak istedik. Google Play Store üzerinden paylaştıkları uygulamanın açıklamasında aslında bu soruyu cevaplamışlar.

Viber Messenger Güvenli mi? olarak sorulan bir soruya cevap olarak “Viber messenger, metin mesajlarını, video ve sesli aramaları, fotoğrafları, videoları ve grup sohbetlerini otomatik olarak şifreler.” cevabı verilmiş.

Viber Messenger Güvenli mi?
Viber Messenger Güvenli mi?

Tabi ki verdikleri cevaba güvenmeyecek bir çok kullanıcı bulunuyor. Herkes kendi ürününü pazarlar ve güvenli olduğunu iddia eder diyenlerin sözleri çok mantıklı gelse’de unuttuğunuz farklı bir güvenlik ağı bulunuyor.

Google Play Store ve İOS gibi mağazalar paylaştıkları tüm uygulamaların güvenli olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer bir güvenlik açığı tespit ederse uygulamayı kaldırır. 800 Milyondan fazla indirilmiş bir mesajlaşma uygulamasının da böyle bir güvenlik açığı olsa uygulama çoktan kaldırılmıştı. Bundan dolayı güvenle kullanabilirsiniz.

Viber Messenger Tehlikeli mi?

Viber Messenger gibi popülerleşmeye başlamış bir uygulama hakkında zamanında bir çok iddia ortaya atıldı. Aslında bu iddiaların sebebi karalama kampanyası olarak görülüyor.

Diğer büyük uygulamaların ve bu uygulamanın büyümesiyle zarar görecek şirketlerin karalama kampanyası. Günümüzde milyarlarca indirilen Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamaların bile hacklendiği bir düzende Viber Messenger uygulaması’da hacklene bilir. Fakat bu durum onu tehlikeli bir uygulama haline getirmez.

Yukarıda cevapladığımız bir sorunun cevabını okursanız Viber Messenger Tehlikeli mi? sorusuna hayır, tehlikeli değil cevabını neden verdiğimizi anlarsınız.

17
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.