VidIQ Nasıl Kullanılır?

 VidIQ Nasıl Kullanılır?
Okunuyor VidIQ Nasıl Kullanılır?

   Youtuberlar için tasarlanmış bu Chrome eklentisi, videolarınızı doğru seo kurallarına göre yükleyebilmenizi sağlar. En uygun etiketleri size önerir ve videonuzun üst sıralarda çıkmasına olanak tanır. VidIQ uygulaması ile kendinize özel bir asistan edinmiş olabilirsiniz.

VidIQ Nedir?

   Tam sürümü ücretli olan VidIQ uygulaması, videolarınızın adeta asistanı. Youtube kanal sahibi olan kişi siz olduğunuzdan, kendinizi müdür olarak varsaydığınızda VidIQ eklentisi de sizin müdür yardımcınız oluyor. “VidIQ Nedir?” diye düşündüğünüzde bulabileceğiniz en doğru cevap, Youtube videolarınız için etiket ve diğer seo arttırma yöntemlerini bulmanıza yardımcı bir uzantıdır. Eğer Youtube üzerinde ciddi işler yapmayı düşünüyorsanız, bu uzantıyı edinmeniz şart. Çoğu Youtuber hatta tüm ünlü Youtuberlar VidIQ kullanmakta ve etiketlerini VidIQ üzerinde hazırlamaktadır. VidIQ videolarınızı yüklerken size yazdığınız bir etikete bağlı olarak önerilen başka etiketler gösterir ve bu etiketlerin popüleritesi hakkında sizi bilgilendirir. Tam sürümü edindiğinizde “Hangi etiket ne kadar aranmış?”, “Hangi etiketler gündemde?” ve “Başka videolarda hangi etiketler kullanılmış?” gibi tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

VidIQ Nasıl Kullanılır?

   VidIQ kullanımı ekstra bir bilgi veya uğraş gerektirmez. Kullanımı oldukça basittir ve uzantıyı eklediğinizde yapmanız gereken tek şey bir video yüklemeye başlamak. Video yüklerken “Youtube Studio” panelinde değişikliklerin olduğunu fark edeceksiniz. VidIQ uzantısı size “Seo Skoru”, “Etiket Oranları” ve “Etiket Hacmi” gibi videonuzu üst sıralara taşımaya yardımcı olacak her adımı gösterecektir. Yani VidIQ uzantısının kullanımı için bir makale veya videolu eğitim almamıza gerek yok. Zaten VidIQ uzantısı size gerekli olan her adımı gösterecek ve videonuz için en iyi etiketleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

VidIQ Nasıl İndirilir?

   VidIQ uzantısı sisteminizi zorlayan veya yüksek boyutlu bir program olmadığı için kolaylıkla anında indirebilirsiniz. Chrome üzerine “VidIQ İndir” yazmanız yeterli olacaktır. Ardından yönergeleri takip ederek kolaylıkla VidIQ edinebilirsiniz.

   VidIQ uzantısını beğendiyseniz sizde ekleyebilirsiniz fakat şunu belirtmeliyim ki internet hızınızı etkileyecektir. VidIQ etiketleri karşılaştırıp oranları size sunduğu için, internet kullanımınızda yavaşlama görmeniz mümkün. Bunu önlemek için VidIQ uzantısını sadece video yüklerken aktif hale getirin. Böylelikle gereksiz yere arka planda çalışmaz ve internet hızınızı da etkilemez.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın