WhatsApp Android Mavi Tik Kapatma (2020)

WhatsApp Android Mavi Tik Kapatma (2020)

WhatsApp Mavi Tik Kapatma işlemini yapmak isteyen Android işletim sistemli mobil akıllı cihaz kullanıcıları için hazırlandı. 2020 yılında mavi tık kapanacak. WhatsApp ile ilgili her gün kullanıcılar bir çok soru soruyorlar. Fakat yıllardır gelen güncellemeler ile adından çok söz ettiren ve çoğu kullanıcının da nasıl yapıldığını bilmediği mavi tik özelliği nasıl kapatılır? sorusunu cevaplamaya karar verdik. Haber siteleri WhatsApp Mavi Tik Kapatma işlemiyle ilgili bir çok haber hazırlamış fakat bunların içerisinde nasıl yapıldığına dair bilgileri bulmak çok zor. 2020 yılında en son güncelleme ile uygulamada bunu nasıl yapacağınızı aşağıdan öğreneceksiniz.

WhatsApp Mavi Tik Kapatma

WhatsApp Mavi Tik Kapatma, uygulama içerisinde çevrim içi olarak bir arkadaşınızla mesajlaşırken okundu bilgisinin kapatılması anlamına gelmektedir. Yani bir arkadaşınız size mesaj attı ve siz mesajı okuyunca 2 mavi tik oluşur, bu da mesajı gönderen için attığı mesajın okunduğu anlamına gelir.

WhatsApp Mavi Tik Kapatma
WhatsApp Mavi Tik Kapatma

WhatsApp Mavi Tik Kapatma işleminden sonra size gönderilen mesajı okuduğunuzda mavi tik olmayacak ve mesajı gönderen kişi attığı mesajın okunup okunmadığını anlayamayacaktır.

WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır?

Aşağıda maddeler halinde WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır? sorusunu cevaplıyoruz. Uygulayarak Android cihazlarınızda ki mavi tik özelliğini rahatlıkla kapatabilirsiniz. 2020 Yılına ait güncel bilgileri içermektedir. WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır?;

  1. WhatsApp uygulamasına girin,
  2. Sağ üstteki 3 noktaya basın ve Ayarlar diyin,
  3. Hesap yazısına tıklayın,
  4. En üstteki Gizlilik yazısına basın,
  5. Okundu Bilgisi yazısının yanında bulunan butona basarak kapalı hale getirin,
  6. WhatsApp Mavi Tik Kapatılmıştır.
WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır?
WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır?

Yukarıdaki işlemleri uygulayarak WhatsApp Mavi Tik Özelliğini kapatabilirsiniz. Bu sayede artık okuduğunuz mesajlarda karşı tarafa 2 mavi tik olmayacak ve anlaşılmayacak. Fakat WhatsApp uygulama içerisindeyken karşı taraf sizi çevrim içi olarak görebilir.

18
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.