WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu (2021)

 WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu (2021)
Okunuyor WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu (2021)

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor sorunu yaşayan Android ve İOS kullanıcıları için güncel çözüm yöntemlerini sunuyoruz. 2021 yılında yaşadığınız tüm problemleri nasıl çözüme kavuşturabileceğinizi buradan öğreneceksiniz. Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulamasıdır. Öncelikle kullandığınız telefonunuzun markası ve modeline göre WhatsApp bildirim sesi gelmiyor hakkında araştırmalar yapıldığını gördük. Hatanın sebebi ve çözümü cihazdan cihaza değişiklik göstermemektedir. Genellikle kullanıcının farkında olmadan kapatması veya gelen güncellemelerle otomatik devre dışı bırakılmasından kaynaklanıyor. Bu hatayı gidermenin yolunun da kullanıcılar tarafından denemeyele kolay bulunabilir olmamasını bu durumu bir sorun haline getiriyor. Bu yüzden aşağıda anlattığımız adımları eksiksiz uygulayarak tekrar eskisi gibi gelen bildirimlerinizi sesli olarak anlayabileceksiniz.

Android ve İOS olmak üzere 2 farklı işletim sistemindeki çözümü anlattık. Kullandığınız telefonunuzun işletim sistemine uygun olan çözümü aşağıdan bularak uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer hala bu sorun devam ediyor ve WhatsApp bildirim sesi gelmiyorsa yorumlarda muhakkak bize bildirin. Belki de sorununuz daha ciddi bir şeyden kaynaklanıyordur ve çözümü de daha farklıdır. Fakat %95 aşağıda anlatılan adımlar sorundan kurtulmanızı sağlayacak çözümü içerecektir.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor

WhatsApp uygulamasına son gelen güncellemelerin ardından bir çok kullanıcıda bildirim sesi gitmiş durumda. Tekrar nasıl bildirim sesini alacaklarını bilmeyenler bunu bir sorun olarak düşünerek nasıl çözebileceklerini araştırıyorlar. Bizde sizlere sunduğumuz güncel çözüm yöntemleri sayesinde hatanızı nasıl düzelterek eskisi gibi size gelen mesajları bildirim sesiyle fark etmenizi sağlayacak yöntemi anlatacağız. Eğer aşağıda verilen çözümleri uygulamanıza rağmen hala WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor şikayetiniz devam ediyorsa bize muhakkak bildirin.

İOS Cihazlarda Çözümü:

WhatsApp uygulamasına gelin ve sağ üste tıklayarak oradan ayarlara gidin. Daha sonrasında çıkan menüden Bildirimler seçeneğini işaretleyin. Ses kısmının yanındaki yazıda eğer yok diyorsa onu herhangi bir ses ile değiştirin. Aynı zamanda telefonunuzda bildirim sesinin açık olduğundan emin olmalısınız.

Android Cihazlarda Çözümü:

WhatsApp uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki 3 nokta işaretine tıklayın. Ardından ayarlara gelin ve oradan ses yazısının yanında bulunan Yok yazısına tıklayarak bildirim sesinizi ayarladın. Telefonunuzda bildirim sesinin açık olduğunu kontrol edin. Artık gelecek mesajlarda sesli bildirim alabileceksiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın