e
sv

WhatsApp Çıkartma ve Sticker Yapma Uygulamaları

1982 Okunma — 08 Ekim 2019 22:18
WhatsApp Çıkartma ve Sticker Yapma Uygulamaları
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp uygulamasında Çıkartma ve Sticker Yapma programları ve uygulamalarını size özel olarak araştırdık. WP (WhatsApp) Çıkartma ve Sticker yapmanızı sağlayacak özel uygulamaları sizin için inceledik. Arkadaş listenizdeki insanlara veya oluşturduğunuz gruplara atabileceğiniz yaratıcı ve komik çıkartmaları Android veya İOS kullanıcıları çeşitli uygulamalar sayesinde yapabiliyor.

WhatsApp için yaptığınız Sticker ve Çıkartmaları cihazınızın uygulama marketine ekleyebilir ve diğer insanlarında bunları indirip kullanabilmelerini sağlayabilirsiniz. Google Play Store veya Apple App Store üzerinden başka kullanıcıların ve geliştiricilerin oluşturdukları WhatsApp çıkartma yapma uygulamalarını indirerek bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yapacağınız stickerler kesinlikle kurallara uyması gerekiyor fakat bazen bu kuralları ihlal eden çıkartmalar görebiliyoruz. WhatsApp çıkartma uygulaması yapmak için bir yazılımcı olmanıza gerek yok sizin için bu kodları zaten açık şekilde sunuyorlar. Android ve İOS işletim sistemleri için sunulan bu açık kaynak kodları sayesinde kendi uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantı Sticker yani Çıkartma uygulaması yapmak isteyenler için geçerlidir.

WhatsApp Çıkartma (Sticker) uygulaması tasarlayacaklar için bazı uymaları gereken konular bulunuyor.

 • Yaptığınız Çıkartmaların arkaları şeffaf olmak zorunda.
 • Çıkartmaların boyutu (512 * 512) piksel olması lazım.
 • Çıkartmaların boyutu tekil olarak 100 KB boyutundan küçük olması lazım.

Çıkartma arkasını renklendirmek için 8 piksel boyutunda kontur eklenebilir. Tasarladığınız çıkartmaları WhatsApp üzerinden göremiyorsanız uygulamanın güncel olduğundan emin olun.

WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma Uygulaması

WhatsApp Sticker yani Çıkartma Yapma Uygulaması cihazınızın uygulama marketinden indireceğiniz bir uygulama ile gerçekleştirilebiliyor. Android ve İOS cihazlarda aşağıda anlatacağımız şekilde rahatlıkla kendinize özel çıkartmalar tasarlayabilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma (Sticker) yapmak için, kullandığınız cihazın işletim sistemine göre yukarıdaki bağlantıya tıklayarak telefonunuza yükleyin. Telefonunuza yüklenen bu uygulama ile rahatlıkla istediğiniz türde çıkartmalar tasarlayabilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma Uygulaması
WhatsApp Çıkartma (Sticker) Yapma Uygulaması

Eğer WhatsApp Çıkartma (Sticker) uygulamasında kendinize özel tasarımlar yapamadıysanız yorum olarak bize yazabilirsiniz. Aynı zamanda en sevdiğiniz çıkartmaları yorum olarak bize yollayabilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

WhatsApp Çıkartma ve Sticker Yapma Uygulamaları