WhatsApp Çöktü mü, Çalışmıyor? 2021 Son Dakika

 WhatsApp Çöktü mü, Çalışmıyor? 2021 Son Dakika
Okunuyor WhatsApp Çöktü mü, Çalışmıyor? 2021 Son Dakika

WhatsApp Çöktü mü? neden çalışmıyor işte tüm merak edilen bu soruların cevaplarını burada bulacaksınız. Bugün öğle saatlerinde uygulamayı kullanan kullanıcılar mesaj göndereme ve alma sorunu ile karşılaştılar, daha önceden de alışık olduğumuz bu duruma bu sefer ne sebep olmuş bakalım.

WhatsApp bu gün 17:45 saatinde ülkemizde ve tüm dünya genelinde çöktü diyebiliriz. Bu uygulamayı kullanan tüm kullanıcılar mesaj gönderemiyor ve alamıyorlar konuyla ilgili resmi bir açıklama da gelmeyince herkesin kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı.

Yalnızca WhatsApp değil Facebook ve İnstagram’da çökmüş durumda. Geride bıraktığımız haftalarda bu soruna benzer bir sorun ile yine karşılaşmıştık ve düzelmesi saatleri bulmuştu.

WhatsApp Çöktü mü?
WhatsApp Çöktü mü?

Erişim haritasını incelediğimiz zaman bu sorunun ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerini etkilediğini görebilirsiniz.

Bu tip sorunlar yaşayan WhatsApp rakiplerini büyütmeye başladı. Bir önceki aynı sorunu yaşadığımız zaman Telegram gibi rakip mesajlaşma programları 3 milyon yeni kullanıcı elde etmişlerdi bakalım bu sefer ne kadar kullanıcı kazandılar.

WhatsApp çöktü mü? yazımız burada bitiyor. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

WhatsApp Çöktü mü? 2021

WhatsApp Çöktü mü? haberini güncel haberlerden 2021 yılında anında takip edemezsiniz. Fakat oluşan bu sorunları öğrenebilmeniz adına Son Dakika gelişmelerini buradan sizlerle paylaşacağız.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Korona virüsü yüzünden evlerde duran insanlar İnternet’de daha çok vakit geçirmeye başladılar. Bu yüzden WhatsApp uygulamasına fazla kullanıcı girmesi sunucuların kapanmasına sebep olabiliyor. Fakat WhatsApp çöktü mü? sorusunu sormak doğru bir soru değil. Çünkü bu sunucular bakım, onarım ve yenileme için daha fazla kapanabilir.

Son Dakika

WhatsApp Çöktü mü? sorusunu soranlar için 2021 yılındaki Son Dakika gelişmelerini aktarıyoruz. WhatsApp çökmedi, fakat sunuculara olan kullanıcı yoğunluğundan dolayı sistem kendini korumak için kısa süreliğine kapatıyor. Aynı zamanda yapılan güçlendirme ve bakım yüzünden yine kısa süreli kopukluklar görülebilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
478 okunma
okunma6602
0 yorum