WhatsApp Kara Liste Nerede? ve Nasıl Eklenir?

 WhatsApp Kara Liste Nerede? ve Nasıl Eklenir?
Okunuyor WhatsApp Kara Liste Nerede? ve Nasıl Eklenir?

WhatsApp Kara Liste özelliği son güncellemeyle eklenen yeni bir özellik, bunun nerede? olduğunu ve nasıl arkadaşlarınızı kara listeye ekleyebileceğinizi öğrenin. Son görülme bilgilerinizi bu sayede tamamen gizleyebileceksiniz. Dünyada en çok kullanılan ve ülkemizde de lider konumunda olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp kendisini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılar bazı insanlar telefon rehberlerin de olsa dahi onların kendileriyle ilgili son görülme saati ve durum bilgilerini göstermek istemiyorlar. İşte böyle insanları yeni gelen kara liste özelliğine ekleyerek kendinizle ilgili son görülme gibi bilgilerinizi o kişiden gizleyebileceksiniz. Normalde son görülme saatini gizleyebildiğiniz bir özellik zaten hali hazırda uygulamada vardı. Fakat bu özelliği kullanınca tüm rehberimizdeki kişiler WhatsApp uygulamasındaki son görülmemizi göremiyor ve bizde hiç bir kullanıcının son görülmesini göremiyorduk. Fakat yeni gelen bu özellik sayesinde istediğiniz kişilerde son görülmenizi gizleyebileceksiniz.

WhatsApp Kara Liste Nerede?

WhatsApp kara liste özelliğini kullanabilmeniz için ilk olarak onun nerede olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aksi taktirde bir kişiyi kara listenize ekleyemezsiniz. Şuanda bu yeni özellik test aşamasındadır. Henüz Türkiye’de aktif olarak kullanıma açılmadı. Fakat yakın zamanda gelecek güncellemeyle birlikte tüm kullanıcıların kullanımına açılması bekleniyor. Yakın zamanda uygulamaya eklendiği zaman özelliğe nereden erişebileceğinizle ilgili bilgiyi buradan sizlerle paylaşacağız.

WhatsApp Kara Liste Nerede?
WhatsApp Kara Liste Nerede?

Şuanda kara liste özelliği bir kullanıcının mesajlaşma penceresine geldiğinizde sağ üst taraftaki 3 nokta işaretinden eklenebileceği düşünülmektedir. Aşağıda anlattığımız adımlar WhatsApp kara listeye bir kişiyi nasıl ekleyebileceğinizi göstermektedir. Fakat bu tahmini bir adımdır. Henüz özellik uygulamaya eklenmediği için bu soruya tam doğru cevap vermek mümkün değil. Özellikle ilgili her ne kadar bilgi paylaşsalar da onun nerede ve nasıl kullanılacağıyla ilgili resmi bir bilgi paylaşılmadı.

  1. WhatsApp uygulamasına girin,
  2. Kara Listeye eklemek istediğiniz kullanıcının mesjalaşma penceresine girin,
  3. Sağ üst taraftan 3 nokta işaretine basın,
  4. Kara listeye ekle deyin.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
24 okunma
okunma4629
0 yorum