e
sv

Whatsapp Resimli Cuma Mesajları

2833 Okunma — 12 Temmuz 2019 09:13
Whatsapp Resimli Cuma Mesajları
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp resimli cuma mesajları ile durumlarınızı cuma günleri arkadaşlarınıza güzel resimli mesajlar paylaşabilirsiniz. Güncel ve çok beğenilen durumlar bu yazımızda yer alıyor.

2019 güncel resimli whatsapp cuma durum mesajları ve sözleri islamı ve dinimizi yansıtacak, insanların içindeki güzelliği, Allah aşkını hatırlamasını sağlayacak en etkili görseller aşağıda sizler için bir araya getirdik.

Hak dini İslam’ın neferleri olan Müslüman aleminin en mübarek gün saydığı Cuma günü her hafta olduğu gibi oldukça hızlı bir şekilde geldi. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde’de milyonlarca mümin peygamber efendimiz gibi camilere giderek farzını yerine getirecek.

Sosyal medya ve Whatsapp üzerinden bu mübarek günün anlamına, önemine yakışan resimli mesajları, durumları arkadaşları ile paylaşmak isteyenler bu yazımızda sizler için en duygulu ve güzel görselleri derledik.

Arkadaşlarınıza ve çevrenize en güzel “Hayırlı Cumalar” mesajını whatsapp üzerinden vermenize yardımcı olacağız. Bu yazımızı okuyan ve okumayan herkesin Cuması mübarek olsun.

Whatsapp Cuma Mesajları

Whatsapp Cuma Mesajları 2019 güncel halini eskimiş, kalitesiz ve çok söylenen, görülen mesajlardan ziyade sizler için özenle seçtiğimiz en kaliteli ve anlamlı resimleri, sözleri bir araya getirdik.

Cuma günlerinin İslam alemi için olan değerini bilmeyenimiz yoktur. Yinede unutanlara ve tam hatırlamayanlar için aşağıda bu günün önemini anlatan hadis-i şerifi okuyalım.

Güneşin doğduğu günlerin en faziletlisi / en üstünü cuma günüdür. Çünkü Âdem o günde yaratılmış, o günde cennete yerleştirilmiş ve o günde cennetten çıkarılmıştır.”(bk. Müslim, 854; Nesai, 3/89; İbn Kesir, 1/2328)

Dört kutsal kitabında cuma gününün önemini anlattığı İslam aleminin sahip çıkıp asırlardır bunu sürdürmesi, hak dine inananların iman gücünün kuvvetli olduğunu gösteriyor.

İnsan oğlunun ilk yaratıldığı ve yer yüzüne yerleştirildiği bu mübarek günün anlam ve önemini yansıtan özenle hazırlanmış whatsapp resimli cuma mesajları ve durumları hoşunuza gidecek.

Resimli Cuma Mesajları

Whatsapp Resimli Cuma Mesajları adı altında sizler için bir birinden farklı, kaliteli ve nadir olan Cuma gününün önemini vurgulayacak bir çok resmi burada bulacaksınız. Sosyal medya üzerinden durum veya hikaye olarak paylaşabileceğiniz, yakın arkadaşlarınıza mesaj yolu ile gönderebileceğiniz kalitede 2019 güncel tüm resimleri özenle seçip sizlere sunuyoruz.

İnstagram, Facebook, Twitter ve Whatsapp gibi sosyal paylaşım ve iletişim platformlarında Cuma günleri çevrenize, arkadaşlarınıza özel olarak paylaşabileceğiniz Resimli Cuma Mesajları her hafta sizler için değişecektir. Durumlarınızı süsleyecek bu güzel görsellere eşlik edecek güzel sözleri aşağıdan okuyabilirsiniz.

Cuma Durumları

Whatsapp Cuma Durumları ile arkadaş listenizde bulunan herkese mübarek günün anlam ve önemini anlatan mesajlar göndermek isteyenlere özel Cuma durumları aşağıda liste halinde sizlere sunuyoruz.

 • Bugün her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın, Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumanız Mübarek Olsun!
 • Af dilemekten çekinmeyin, Hiç bir günah ALLAH’ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar.
 • Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar.
 • Allahım Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımıda ikrar ederim. Beni affet. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin. Cumamız kutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar…
 • Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin…Hayırlı Cumalar!
 • Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız mübarek olsun.
 • Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. en güzel günün cuma bayramın olsun.
 • Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.
 • Ey ALLAHIM! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen’den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, Zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin) hayırlı cumalar…..
 • Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.
 • Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…
 • Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Sürpriz beIaIardan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzurIarı ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekiIde ver. Ve bizi bugün sevdikIerimizden ayrı koyma. DuaIarınızı bekIer, hayırIı cumalar dilerim.
 • Duanızda, inancınızda samimiyet varsa Dertler samimi olup gitmeye niyet ederler.Hayırlı Cumalar
 • “Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere Merhamet buyur. Şüphesiz sen merhametlilerin en merhametlisisin.”
 • Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.
 • Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Whatsapp Resimli Cuma Mesajları ve Durumları sizler için özenle hazırladık. Cumanız Mübarek Olsun.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Whatsapp Resimli Cuma Mesajları