WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir’mi?

 WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir’mi?
Okunuyor WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir’mi?

WhatsApp mobil platformlarda İnternet aracılığıyla mesajlaşmayı sağlayan ücretsiz uygulama. WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir’mi? sorusunu cevapladık. Android ve İOS işletim sistemli akıllı cihaz sahiplerinin sıkça sorduğu bu sorunun en net cevabını 2020 yılında bu haberimizde açıklıyoruz.

Cihazımızın rehberine kayıtlı olanlarla WhatsApp üzerinden yazılı, sesli ve videoları mesajlaşmalar gerçekleştirebiliyoruz. Bazen sinirlendiğimiz zaman veya yanlışla kişilerle yaptığımız tüm mesajlaşmalar siliniyor. Sonrasında bunları tekrar geri getirmek istesek’de uygulamada böyle bir özellik olmadığından dolayı silinenler kaybolduğunu düşünüyoruz.

Sinema filmlerinden alışık olduğumuz bir sahne var, oyuncu akıllı cihazdan bazı bilgiler siler, sonra kolluk kuvvetleri bilgilerin silindiği cihazı alarak silinen bilgileri geri getirir. Bu sahne gerçeği yansıtıyor, herkes bunda hem fikir. WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir’mi? sorusunun cevabı takibi evet getirilir. Fakat burada sormamız gereken başka bir soru var. Bunu biz yapabilir miyiz?. Haberimize konuyla ilgili ayrıntılar ve önemli bilgiler ile devam ediyoruz.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir mi? sorunuzun ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız. Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp ülkemizde’de çok fazla kullanılıyor. Hemen hemen her akıllı cihaz sahibinde bulunan uygulama bir zorun ve ihtiyaç haline geldi. Sipariş verirken, arkadaşlarla konuşurken gibi bir çok farklı olayda başrol oluyor.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp uygulamasında silinen mesajları geri getirme seçeneği gibi bir özellik bulunmuyor. Fakat uygulamanın bazı özellikleri bu mesajları yedeklediğini biliyoruz. Bu yöntemleri kullanarak mesajları geri getirmeye çalışacağız. Başka uygulamalar ve programlar indirerek yapacağımız geri getirme işlemlerinin’de mantığı aynı.

WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir mi?, evet bazı yöntemler ile bir yere kadar olan mesajları geri getirebiliriz. Uygulamadaki yedekleme işlemleri günde, haftada veya ayda 1 defa olmak kaydıyla zorunlu olarak yapılıyor. Yedekleme hiç yapılmamasını isteyenler ve öyle işaretleyen kullanıcılarda var.

Geri getirmek istediğimiz mesajları en son yedekleme işleminin olduğu güne kadar geri getirebiliriz. Bunun için yapmanız gereken işlem çok basit. Aşağıda maddeler halinde WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir? anlatıyoruz.

  • WhatsApp uygulamasını cihazınızdan kaldırın,
  • Sonra tekrar uygulama mağazası üzerinden WhatsApp uygulamasını cihazınıza kurun,
  • Kurulum sırasında eski yedeklerin tekrar yüklenmesini işaretleyin
  • Uygulamaya girerek eski silinen mesajlarınıza erişin,

Yukarıdaki yöntemle yediği alınmış tüm mesajlara tekrar erişebileceksiniz. Fakat yedekten sonra sildiğiniz bir mesajınız varsa ona erişmeniz sizin için imkansız kadar zor olacak.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Uygulamaları

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Uygulamaları çok popüler olmaya başladı. Bu uygulamalar’da yukarıda anlattığımız yöntemi, WhatsApp uygulamasını silmeden gerçekleştiriyor. Yani yedeklenmiş mesajlarınızı geri getiriyor. Fakat bu tarz uygulamalar hem ücretli hemde uğraştırdığı için yukarıdaki anlattığımız işlem daha çok işinize yarayacaktır.

WhatsApp Silinen Mesajlar Geri Getirilir mi? sorusunu kullanıcılar için araştırdık ve hakkında detaylı bir haber yapmak istedik. Sormak istediğiniz sorularınızı ve konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın