WhatsApp Siliyoruz Akımında Önerilen Uygulamalar

 WhatsApp Siliyoruz Akımında Önerilen Uygulamalar
Okunuyor WhatsApp Siliyoruz Akımında Önerilen Uygulamalar

WhatsApp Siliyoruz Akımında Selçuk Bayraktar tarafından önerilen diğer uygulamaları tanıtıyoruz. Tüm mesajlaşma uygulamalarını inceleyin ve tarafınızı seçin. Twitter üzerinde başlatılan #WhatsAppSiliyoruz etiketi gündem olmayı başardı. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden bilgiler edinilerek Facebook ve İnstagram gibi platformlarda bu bilgilerin kullanılacağı büyük tepki gördü. Bunun üzerine WhatsApp uygulamasına alternatif olabilecek diğer uygulamalara yönelim artmaya başladı.

WhatsApp mesajları yedekleyerek zaten tüm bilgilerimizi elinde tuttuğunu bizlere gösteriyordu. Facebook reklam gelirlerinin azalması üzerinde elinde bulundurduğu WhatsApp uygulamasından bir reklam stratejisi uygulamak istedi. Fakat bu durumu anlamayanlar hem uygulamaya bir boykot başlattılar hem de alternatif uygulamalara yönelmeye başladılar.

WhatsApp Bilgilerimizi mi Çalacak?

WhatsApp uygulaması mesajlarımızdan yola çıkarak Facebook reklamlarını yapılandıracak. Bu durumda sizin kişisel bilgilerinizin çalınması gibi bir durum söz konusu değil. Google gibi bir arama motorunun yıllardır uyguladığı bir yöntem. Hani İnternette buz dolabı fiyatlarına baktığınız zaman girdiğiniz sitelerde veya YouTube üzerinden karşınıza sürekli buzdolabı ürünleri çıkıyor ya, işte bunu Facebook da uygulamak istiyor.

WhatsApp Bilgilerimizi mi Çalacak?
WhatsApp Bilgilerimizi mi Çalacak?

WhatsApp üzerinden Buzdolabı Alacağım, Buzdolabı değiştireceğim veya Buzdolabı fiyatları ne alemde acaba gibi bir konuşma yaptığınız zaman Facebook veya İnstagram üzerinden de karşınıza Buzdolabı reklamları çıkacak. Aslında bu durum kötü veya kullanıcıya zarar verebilecek bir durum değil. Eğer buzdolabı almayı düşünüyorsan karşına çıkacak bu reklamlar da seni rahatsız etmeyecektir. Aynı zamanda reklam verenlerin işine yarayacak bu durum sizin de çıkarınıza olacaktır. Reklam verenlerin ürün satışlarının artması kullanıcılara indirim ve daha iyi hizmet sağlayabilir.

Fakat yine de #WhatsAppSiliyoruz bir süre daha gündemde kalacak ve kullanıcı kaybı kaçınılmaz olacak. Bu durumda Facebook yapmak istediğini daha iyi bir dille anlatabilirse kaçan kullanıcıları tekrar kazanabilir. Eğer siz yine de kafanıza başka bir alternatif uygulama kullanmak istiyorum fikrini yerleştirdiyseniz kullanabileceğiniz uygulamaları sizlere tanıtacağız.

BİP

BİP
BİP

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. BiP; App Store, Google Play, ve Huawei AppGallery üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.

Telegram

Telegram
Telegram

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır. 

Signal

Signal
Signal

Signal, özgür ve açık kaynaklı, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulaması. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirmektedir. İnternet üzerinden dosyaları, sesli mesajları, görselleri ve videoları içerebilen kişiler arası veya grup mesajları göndermek için kullanılır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın