WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

 WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir?
Okunuyor WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir? sorusunu cevapladık ve sizlere yeni özellik olarak silinen, kaybolan fotoğrafı nasıl gönderebileceğini anlattık. Bu sayede gönderdiğiniz bir fotoğraf 1 kere görüldükten sonra kaybolacak. Daha önce Snapchat uygulamasında tanıdığımız ve ardından İnstagram uygulamasına da getirilen tek seferlik fotoğraf özelliği artık WhatsApp uygulamasında da yer almaya başladı. Haber siteleri yeni özellik adı altında paylaştığı “Tek Seferlik Fotoğraf” haberleri aslında yeni bir gelişme değil. Geçtiğimiz yıllarda da WhatsApp bu özelliği kısa süreliğine uygulamaya getirip ardından kaldırmıştı. Bu özelliği getirirken fotoğrafı tek seferlik yollayanların o yolladıkları fotoğraflarının güvenliklerini sağlayabilmek. Tek seferlik silinen fotoğraf yollayan birisi o fotoğrafı tekrar başka bir yerde görürse bu özelliğin başarısız olduğu anlamına gelmektedir. İşte bu yüzden WhatsApp yeni getirdiği özelliğini kusursuz yapmak için geliştirmeye devam ediyor. Kaybolan fotoğraf özelliğinin şuanda tam adı bilinmemektedir. Fakat haber sitelerinde tek seferlik fotoğraf ismiyle yayıldığı için insanlar da bu özelliği nasıl kullanacaklarını bilmediklerinden dolayı “WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir?” şeklinde araştırıyorlar.

WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

WhatsApp uygulamasına yeni gelen özellikle birlikte artık tek seferlik fotoğraf gönderilebiliyor. Fakat özellik hala geliştirilme aşamasındadır. Nasıl yapabileceğinizi aşağıda görsellerle maddeler halinde anlattık. Eğer özellik sizde yoksa yapmanız gerekenleri ve nasıl yapabileceğinizi de yine aşağıda bahsettik. Kaybolan veya Silinen olarak da bildiğiniz WhatsApp tek seferlik fotoğraf özelliğiyle ilgili tüm detayları paylaşmaya devam edeceğiz. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Yeni özellik olarak gelen bu tek seferlik fotoğrafa gelecek güncellemeleri de buradan duyuracağız.

1- WhatsApp Uygulamasını Güncelleyin

WhatsApp uygulamasını son sürüm olarak güncellemeniz gerekmektedir. Bu yeni bir özellik olduğundan dolayı uygulaması güncel olmayan kullanıcılarda görülmeyecektir. Eğer WhatsApp uygulamanız güncel değilse aşağıdaki bağlantıya tıklayarak güncelleyebilirsiniz. Aynı zamanda Android veya İOS telefon sahipleri uygulama mağazaları üzerinden de WhatsApp uygulamasını rahatlıkla güncelleyebilirler.

2- Göndereceğiniz Fotoğrafa Karar Verin

WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

Göndereceğiniz fotoğrafı seçmeniz gerekiyor, bunun için WhatsApp uygulamasında tıpkı birisine fotoğraf gönderirmiş gibi adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Yani mesela Siber Star a bir fotoğraf yollayacağız, onun mesajlaşma penceresini açıyoruz ve göndermek istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz.

3- Tek Seferlik Fotoğraf Özelliğini Seçin

WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

Fotoğrafı seçtikten sonra gönder işaretinin solunda bulunan “1” işaretine tıklayarak göndereceğiniz fotoğrafı tek seferlik fotoğraf haline getireceksiniz.

4- Tek Seferlik Silinen Fotoğrafınız Gönderildi

WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Tek Seferlik Silinen Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Tek Seferlik Fotoğrafın Ekran Görüntüsü Alınıyor mu? (Bildirim Geliyor mu?)

WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf gönderildiği zaman karşı taraf tarafından ekran görüntüsüne alınabilmektedir. Karşı taraf gönderdiğiniz tek seferlik fotoğrafı ekran görüntüsü olarak aldığı zaman size herhangi bir bildirim gelmemektedir. Bu durum oldukça kötü ve özelliği çok boş bir hale getiriyor. Fakat geliştirilmeye devam edilen bir özellik olduğundan dolayı kısa süre sonra bunların da önlemleri alınacağını düşünmekteyiz. Fakat şuan tek seferlik silinen fotoğraflar karşı taraf tarafından ekran görüntüsüne alınabiliyor ve size herhangi bir bildirim gelmiyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
659 okunma
okunma3051
0 yorum