WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu (2022)

WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu (2022)

WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu ile 2022 yılında karşılaşanlar için güncel çözümü anlattık. Hatanın neden kaynaklandığını öğrenin ve hemen çözün. Son yapılan güncellemeler sonrasında hemen hemen herkesin karşılaşmaya başladığı WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu ile ilgili yerli içerikler oldukça sınırlı. 2022 yılı içerisinde bu tür sık karşılaşılan hatalar hakkında yerli çözüm içerikleri oldukça sınırlı. Bunu fark ettiğimiz için konuyla ilgili detaylı bir içerik oluşturmak istedik.

WhatsApp’ın 11 yıl önce hayatımıza girmesiyle birlikte bizlere birçok fayda sağlayan bir uygulama haline gelmiştir. Anlık mesaj hizmetinin yanı sıra müzik ses ve birçok dosya biçimini destekleyen gönderme şekliyle WhatsApp bizlere iletişimde birçok kolaylık sağlamıştır.

Ama gerek yeni gelen güncellemelerle gerek telefonlarda yaşanan bazı sıkıntılardan kaynaklanan birçok sorunla karşılaşmaktayız. Bunlardan biri de ‘bu medya gönderilemiyor’ hatasıdır. Bu sorun birçok nedenden ortaya çıkmaktadır. Gelin hep beraber bunları inceleyelim.

WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu

WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu oldukça can sıkan bir hal almaya başladı. Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulamasında bu tür hatalarla karşılaşınca kullanıcılar oldukça sinirli olabiliyorlar. Teknolojinin hız ile birleştiği bir çağda küçük bağlantı kopuklukları bile kullanıcı kaybına yol açarken WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu ile büyük bir darbe yiyebilir.

Whatsapp Geçici Olarak Kullanılamıyor Hatası
WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu

WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu Nedir?

Whatsapp Geçici Olarak Kullanılamıyor Hatası 2022 yılında çok karşılaşılan hatalar arasına girmeyi başardı. Özellikle dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı olup böylesine can sıkıcı bir hata çıkaran uygulama olması insanları başka uygulamalara yönlendiriyor. WhatsApp Video Oynatılırken Hata Oluştu 2022 ile ilgili içerik güncellenecek.

1) Depolama Alanı Doluluğu

Eğer bir medya gönderemiyor veya gelen medyayı indirmekte sorun yaşıyorsanız büyük ihtimalle depolama alanı dolu olduğu içindir. Bunun çözümleri:

•Hafıza kartı takmak veya bazı dosyalarınızı hafıza kartına taşımak

Bu yöntem telefonu rahatlatmak ve sizlere daha kolay ve hızlı bir kullanım sağlamak için birebir bir yöntemdir.

•Önbellekleri temizlemek

•Gereksiz dosyaları temizlemek

Bunu herhangi bir dosya analiz uygulaması kullanarak rahatça yapabilirsiniz. Seçtiğiniz uygulamaya göre değişkenlik gösteren bir analiz biçimi olsa da genel olarak

• önbellek verileri

• büyük dosyalar

• yedeklenmiş dosyalar

• geri dönüşüm kutusundaki dosyalar

gibisinden bir analiz ile karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda silmeniz gereken kısımlardan biri önbellek verileridir. Bu size silseniz de zararı dokunmayacak bir işlemdir. Geri dönüşüm kutusundaki medyalara gelecek olursak eğer sonradan işinize yaramayacak bir medya bulunmakta ise kesinlikle silmenizi öneririm. Diğer bir çözüm ise medyalarınızı internette bulunan bulut depalama alanı olarak tabir ettiğimiz , telefonumuzda değilde daha güvenli olan internette yedeklediğimiz uygulamalara ve servislere yedeklemenizdir. Bu yöntem depolamanızı boşaltmak için yapılabilecek en iyi yöntemlerden birisidir. Örnek olarak google fotoğraflar uygulamasını kullanabiliriz. Fotograflarımızı saklayabileceğimiz bu uygulama bizlere belirli bir düzeyde ücretsiz depolama imkânı sunarak gelmektedir. Tek yapmamız gereken google fotoğraflar uygulamasına girip google hesabınızı bağladıktan sonra yedeklemeyi başlatmanızdır.

Not: Yedeklemeyi kendi mobil internetinizden kullanarak yapmanız yüksek miktarda internet kullanımına sebep olabilir.

2) Dosya Bozuk Olma Durumu

Göndermek istediğiniz dosyanın bozuk ya da hatalı olma durumundan kaynaklanan durumdur. Bu sorunun çözümü için önce dosyanın bozuk olma durumunun tespitini yapmamız gerekir. Bunun için göndereceğimiz dosya biçimiyle aynı yani uzantısı ayn olan (mp3,mp4,doc,ppt,apk gibi) dosyayı göndermeyi deneyebiliriz. Eğer benzer dosya gönderilip de asıl dosya gonderilemiyor ise bu dosyanın bozuk yada hatalı olduğunun bir göstergesidir. Bunu anladıktan sonra yapmanız gereken şey medyanızı tekrardan indirmeniz olacaktır. Büyük ihtimalle sorun düzelecektir. Eğer düzelmezse bir sonraki çözümümüze geçmenizi öneririm.

3) Medya (Dosya) Formatı Değiştirme

Eğer yukarıdaki adımları takip edip medyanızı hala gönderemediyseniz sorununuz muhtemelen dosya biçiminden kaynaklanmaktadır. Bu sorun ya telefonun ya da whatsapp’ın gerekli dosya biçimini desteklememesiyle ortaya çıkar. Nadiren de ortaya çıksa da bu sorunun çözümü çok basittir. Bunun için öncelikle telefonun ya da whatsapp’ın desteklediği dosya biçimini bulmalısınız. Benzer dosya biçimlerini kullanmayı deneyerek bunu halletmeniz kolaylaşacaktır. Sonrasında ise elimizdeki dosyayı bulduğumuz dosya formatına dönüştürmeliyiz. Bunun için bir dosya yöneticisine ihtiyacımız var. Herhangi bir dosya yöneticisi bu işlemin üstesinden rahatlıkla gelecektir. Dosyanız genelde bu biçimdedir:

dosyaadı.uzantıadı

Bizim işimize yarayan kısım noktadan sonra gelen uzantı adı kısmıdır. Bu son kısmı sondan başlayarak noktaya kadar silip noktayı silmeden bir önceki aşamada elde ettiğimiz dosya biçimi şeklinde yazmalıyız.

Eğer bu işlemi bir video ya da müzik ya da bir ses dosyası için yapmayı düşünüyorsanız işiniz daha da kolaydır. İnternette dönüştürücü kelimesinin yabancı karşılığı olan converter kelimesi olarak arattığınızda bunla ilgili bir çok site bulabilirsiniz. Bunlardan hangisini kullanmak isterseniz kullanabilirsiniz. Bu da size kalmış bir şeydir. Eğer dönüştürmek istediğiniz dosya biçimini biliyorsanız bunu converter kelimesinin başına eklemeyi unutmayınız. Bu sizi doğru sonuca daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

4) Ağ Bağlantısını Kontrol Etmek

Bu durumda ise ağ bağlantınızdan kaynaklanan bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey:

•Mobil veriniz kapalı olabilir. Öncelikle bunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer mobil veriniz açık olduğu halde bu durumla karşılaşıyorsanız kalan internet bilginize bakmanızı öneririz. İnternetiniz olmadığı için böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

•Bağlı olduğunuz wifi ağında internet erişimi olmayabilir. Yaşadığınız sorun bu yüzden de olabilir.

Yukarıdaki iki maddenin çözümü olarak da yapılabilecek bir çözüm var. Ağ bağlantınızı kontrol etmek için yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise çalışması için internet gereksinimi olan bir uygulamayı açıp denemenizdir. Eğer diğer uygulamada çalışıp whatsapp ta çalışmıyor ise whatsapp ı silip tekrardan yüklemenizi öneririz.

5)Tarih Ve Saat

Tarih ve saat ayarının yanlış olmasından kaynaklanıp medya gönderilemiyor hatası vermesinin temel sebebi whatsapp uygulamasının çalışmasında tarih ve saatin çok önemli bir yer tutmasından kaynaklanmaktadır. Whatsapp uygulaması bizim iletişim verilerimizi cihazımıza kaydedip yedeklerken tarih ve saate göre yedekleme yapar. Bu yüzden verilerin yanlış kaydedilip herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için tarih ve saatin rolü çok büyüktür. Bunun çözümü için ise ayarlardan tarih ve saat ayarlarını bularak tarihi ve saat ayarını otomatik olarak seçmeliyiz. Eğer böyle bir ayar telefonunuzda mevcut değil ise kullandığımız saat dilimine uygun saate bakarak( kısacası doğru saate göre ayarlayarak) oradan ayarlamanız sorunuzun çözülmesine yardımcı olacaktır.

Yukarıdaki maddelerle sizlere whatsapp bu medya gönderilemiyor hatasına çözüm bulmak için çabaladık. Maddelerimizi okuyup önerilerimizide dikkate alarak uyguladığınızda sorununuz çözülmüş olacaktır.

Sağlıklı iyi günler dileriz.

8
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.