Windows 10: DPC Watchdog Violation Hatası

 Windows 10: DPC Watchdog Violation Hatası
Okunuyor Windows 10: DPC Watchdog Violation Hatası

Windows 10 kullanıcıları uzun bir süredir DPC Watchdog Violation Hatası ile karşılaşıyorlar. Mavi Ekran olarak’da bilinen bu hatanın 2020 yılındaki çözümü ile ilgili yeni gelişmeler paylaşıldı. Hatayı alan çok fazla kullanıcı var, bu yazımızda bunun sebepleri, nedenleri ve nasıl çözüleceği gibi kritik bilgiler paylaşılacak. Haberin detaylarında yenilenen çözüm yöntemleri ile birlikte sorunu ortadan kaldıra bileceksiniz. DPC Watchdog Violation Hatası alanlar için son dakika gelişmeleri.

Sorunu yaşan kullanıcılar kullandıkları cihazlarının sürümlerinin Windows 10 olduğunu söylüyorlar. Fakat bu durum başka sürüm kullanıcılarının’da başına geliyor. Windows 10 kullanıcısının fazla olmasından dolayı genellikle bu sürümü kullananlar çözüm arıyorlar. Haberimizdeki çözüm yöntemleri her sürüm için geçerlidir. DPC Watchdog Violation Hatası alan herkes haberimizden yararlanabilirler.

Eğer böyle bir hata almıyorsanız ileride almayacağınız anlamına gelmiyor. Bu can sıkıcı mavi ekran hatasını ileride almamanız için bazı önemli tavsiyelerde bulunuyoruz. Çok basit sandığınız hatalar zamanla büyüyerek mavi ekran yani DPC Watchdog Violation Hatası almanıza sebep oluyor.

DPC Watchdog Violation Hatası

Windows 10 işletim sistemli kullanıcıların akıllı cihazlarında sıklıkla görülen DPC Watchdog Violation Hatası hakkındaki son gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

DPC Watchdog Violation Hatası
DPC Watchdog Violation Hatası

DPC Watchdog Violation Hatası, cihazınızda’ki işletim sistemi olan Windows 10‘un çalışmayı durdurmasından sonra mavi ekran ile karşınıza uyarı mesajı çıkar. Cihazınızın çalışmasını sağlayan donanım birimleri, sürücüler veya programların hatalı çalışması, hiç çalışmaması gibi durumlarda Windows 10 çalışmayı durdurur ve bu’da kullanıcının mavi ekran ile birlikte DPC Watchdog Violation Hatası almasına sebep olur.

Uzun bir süredir herkesin dönem dönem başına gelen bu hatanın sebepleri her zaman merak ediliyor. Öncelikle cihazınızın garantisi varsa yetkili servise götürmeniz sizin için en iyi tercih olacaktır. Eğer garanti süreniz bitmişse aşağıda vereceğimiz çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Fakat yanlış yapacağınız işlemler ile sorun daha’da büyüyebilir.

DPC Watchdog Violation: Mavi Ekran Hatası Çözümü

DPC Watchdog Violation Hatası genellikle Windows 10 işletim sistemini kullanan akıllı cihazlarda karşılaşılan bir hata türüdür. Halk arasında Mavi Ekran olarak’da adlandırılan DPC Watchdog Violation hatası ile ilgili çok farklı çözüm yöntemleri bulunuyor.

Öncelikle hatanın sebebini bulmanız gerekmekte, donanımsal, program veya sürücülerden kaynaklanabildiği için çözümünde’de farklılıklar olacaktır. Eğer cihaz çalışırken oyun oynadığınız sırada veya uzun süre bilgisayar açık kaldığında bu hatayı alıyorsanız genellikle donanımsal bir hatadır.

Donanımsal hatalar için öncelikle bilgisayarınızın içerisini temizlemeniz öneriliyor, eğer Laptop kullanıyorsanız daha önce bir bilginiz yoksa servise götürmenizi öneriyoruz. Masa üstü bilgisayarların kasalarının mantığı basit olduğundan dolayı temizleme işlemleri’de zor olmuyor. Tozlanma gibi durumlardan yaşanan ısınmalar ile meydana böyle bir hata geliyor olabilir. Temizleme sonrasında hala hatayı almaya devam ediyorsanız donanım birimlerinin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu yöntemlere rağmen hala DPC Watchdog Violation Hatası çözülmediyse yetkili servise gitmek sizin için daha iyi olacaktır. Bu tarz hatalar sebebi çok basit veya aşırı uğraştırıcı nedenlerden olabilir. Bunun için riske atmamak adına yetkili servislerden yardım almanız tercih ediliyor.

İleride Mavi Ekran Hatası Almamanız için Tavsiyeler

Eğer bu haber karşınıza çıktıysa ve ilginizi çektiyse mavi ekran hatası alan insanların çok fazla olduğunu görmüşsünüz demektir. Sizinde ileride bu sorun başınıza gelmemesi adına vereceğimiz basit tavsiyeleri yerine getirebilirsiniz.

Temizlik

Akıllı cihazlarınızı düzenli olarak temizlemeye gayret gösterin. Bu temizleme’den kastımız üzerini silmek değil. Masa Üstü Bilgisayar Kasaları gibi cihazların içerisine zamanla çok toz birikebiliyor. Sizde 3 ayda bir gibi sürelerde temizleyerek kullandığınız bilgisayarın ömrünü uzatabilirsiniz.

Güncellemelere Dikkat Edin

Cihazınızda’ki İşletim sistemi veya bilgisayarınızı etkileyecek önemli güncellemeleri geciktirmeyin. Hatalı çalışmalar cihazınızı fazla yoracağı için ömrünü’de kısaltacaktır.

Windows 10: DPC Watchdog Violation Hatası ile ilgili yeni gelişmeleri son dakika haberleri olarak paylaşmaya devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın