Windows 10 Parola Kaldırma Yöntemleri

 Windows 10 Parola Kaldırma Yöntemleri
Okunuyor Windows 10 Parola Kaldırma Yöntemleri

Windows 10 Parola Kaldırma işleminin nasıl yapıldığını araştıranlar için bir birinden kolay yöntemleri sıraladık. Bu sayede cihazınıza parola olmadan girin. Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının %50’sinden fazlası Windows 10 işletim sistemini kullanıyor. Geliştirilmiş en güncel sürümünde eski versiyonlara göre bir çok farklı yenilikler oldu.

Bilgisayar açılırken şifre sorması aslında ilk sürümlerinden beri var olan bir özellik. Fakat Windows 10 Parola Kaldırma diğer versiyonlardaki gibi değil. Bundan dolayı çoğu kullanıcı bu işlemin nasıl olduğunu araştırıp öğrenmeye çalışıyor. Bizde sizler için en basit ve kolay yöntemi anlatacağız.

Windows 10 Parola Kaldırma

Windows 10 Parola Kaldırma yöntemi olarak aşağıda maddeler halinde anlattıklarımızı doğru yerine getirmeniz gerekiyor. Yapacağınız eksik veya yanlış işlemler parolanın kalkmamasını sağlayacaktır.

  • Klavyenizde yer alan Windows Tuşu ve R tuşuna aynı anda basın,
  • Çalıştır ismiyle sol aşağı köşede karşınıza çıkan yere “netplwiz” yazıp tamam butonuna basın,
  • Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir, yazısındaki tiki kaldırın ve tamam butonuna basın,
  • Sonrasında çıkan ekrana parolanızı girin ve tamam butonuna basın,
Windows 10 Parola Kaldırma
Windows 10 Parola Kaldırma

Yukarıda anlattığımız 4 adımı uyguladığınız taktirde Windows 10 Parola Kaldırma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Artık bilgisayarı açarken giriş yapabilmek için bir şifre girmenize gerek kalmayacak.

Windows 10 Uyku Parolası Kaldırma

Windows 10 Uyku moduna girdiği zaman tekrar bilgisayarı açmak istediğinizde sorulan parola kaldırma işlemini anlatıyoruz.

  • Bilgisayar ayarları >
  • Hesaplar >
  • Oturum açma >
  • Oturumu açmayı gerekli kıl yazısının altında bulunan seçeneği “Hiçbir Zaman” olarak işaretleyin.
Windows 10 Uyku Parolası Kaldırma
Windows 10 Uyku Parolası Kaldırma

İlginizi Çekebilir: Windows 10 PRO Ürün Anahtarı 2020 Etkinleştirme

Windows 10 Güçlü Parola Oluşturma

Windows 10 Parola Kaldırma özelliği her ne kadar kullanışlı ve hızlı gibi görünse’de tercih etmediğimiz bir işlemdir. Cihazınızda bulunan özel ve kişisel bilgilerinizin bir başkasının eline geçmesini istemezsiniz. Bundan dolayı bilgisayarı açarken ortalama 10 saniyenizi alan parola girme olayını çok’da abartmamak gerekiyor. Cihazının güvenliğini isteyenler koydukları parolaları daha güçlü hale getirerek isteyebilir.

Windows 10 Güçlü Parola Oluşturucu:

Windows 10 Güçlü Parola Oluşturma
Windows 10 Güçlü Parola Oluşturma

Windows 10 Nedir?

Windows 10’la beraber yeni ve gelişmiş bir işletim sistemine sahip olmanın yanı sıra önceki sürümlerde sevilen her özelliğin bir ile seviyeye taşıyan daha kişiselleştirilmiş, tanıdık bir deneyim olduğunu görebilirsiniz.

Windows 10, olanakları artıran ve sık kullandığınız uygulamaları ve sabitlemeleri kolay erişilebilir hale getiren daha da iyi bir Başlangıç Menüsü sunar. Birden fazla işi bir arada yapmayı her zamankinden daha kolay hale getirmekle kalmaz, mevcut donanım ve yazılımınızla birlikte çalışarak iş yapmanız gerektiğinde üretken olmanızı da sağlar. Özellikle, dört uygulamanızı ve bütün açık işlerinizi aynı anda görebilirsiniz.

Windows 10 Nedir?
Windows 10 Nedir?

Bilgisayarınızı Windows 10’a yükselttiğinizde, uygulamalarınız tüm modlarda ve tüm Windows özellikli cihazlarda mükemmel çalışır. Microsoft Store’a göz attığınızda en son Windows sürümüyle kusursuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış pek çok harika cihaz bulabilirsiniz.

Windows 10 ister çalışırken ister oyun oynarken cihazlarınızla mükemmel bir şekilde etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Posta, Takvim, Müzik, Video, Haritalar gibi harika uygulamalar ve çok daha fazlası Windows 10 ile standart olarak gelir ve bilgilerinizi yedeklemek için OneDrive’ı kullanabilirsiniz. İçinizdeki oyuncu da Windows 10 cihazınızın Xbox Live’ınızla eşitlenebilmesini çok sevecek. Böylece oynadığınız oyunları birkaç saniye içinde kaydedebilir, Xbox One konsolunuzdaki oyunları evinizdeki cihazınıza aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Windows 10

Büyük veri ile çalışıyor, büyük grafikler oluşturuyor, video düzenliyor veya CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) gereksinimleriniz varsa sizin için en uygunu araştırmacılar, mühendisler, video editörleri, grafik sanatçıları ve büyük veri ile çalışan ekipler için tasarlanan Windows 10 Pro for Workstations. Windows 10 Pro for Workstations dosyaları daha hızlı depolar ve aktarır; hatta veri hatalarını bulur ve onarır. Ayrıca sunucu sınıfı veri koruması ve performans için yeni nesil PC donanımında çalışacak hız, esneklik ve güce sahiptir.

Windows 10 Parola Kaldırma ile ilgili yöntemler güncellenmeye devam edecek. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın