Windows 10 Ses Sorunu Giderme 2020

Windows 10 Ses Sorunu Giderme 2020

Windows 10 Ses Sorunu Giderme, 2020. Windows 10 Ses Sorunu Nedir? Windows 10 Ses Sorunu Nasıl Çözülür? Veya Windows 10 Ses Sorunu Kulaklık ve Cızırtı Nasıl Çözülür? Sorularını insanlar çok araştırmış. Anlaşıldığı üzere bu konuda yaşanılan bir sıkıntı var. Bu tarz sorunları çözüme kavuşturmak her zaman için bir editörün işidir. İstediğiniz cevaplar için yazının devamındaki başlıkları okumayı unutmayınız.

Windows 10 Ses Sorunu Nedir?

Windows 10 ses sorunu çok geniş anlamları kapsayabilir. Birbirinden çok farklı sorunları ve problemleri insanlar aynı başlık altında araştırmış olabilirler. Ben bugün sorun yaşadığınızı tahmin ettiğim konular üzerine eğileceğim. Windows 10 da bir ses sorunu yaşanıyorsa bu birçok şeyden kaynaklanabilir. Mesela bilgisayarınızda harici veya anakartınızda dahili ses kartı olmayabilir.

Windows 10 Ses Sorunu Nedir?
Windows 10 Ses Sorunu Nedir?

Windows 10 Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Anakartınız da dahili bir ses kartı bulunmuyorsa ve harici bir ses kartına sahip değilseniz harici bir ses kartı almanız gerekir. Çok büyük bir bütçeniz yoksa USB ses kartı alabilirsiniz. Ses kartı alınıp gerekli sürücüler yüklendikten sonra herhangi bir ses sorunu devam ediyorsa ara kısmına ses ayarları yazıp.

Çıkan sonuçtan giriş ve çıkış kısımlarına bağlı olan cihazları işaretleyin sisteminizin sesinin açık olduğuna emin olun. Bir dizi işlemin sonunda sıkıntı çıkartması kullandığınız işletim sisteminin o sürümünün hata olabileceğini gösterebilir.

Windows 10 Ses Sorunu Kulaklık ve Cızırtı Nasıl Çözülür?

Windows 10 Ses Sorunu Kulaklık ve Cızırtı Nasıl Çözülür?
Windows 10 Ses Sorunu Kulaklık ve Cızırtı Nasıl Çözülür?

Eğer USB ses kartı gibi basit bir donanım kullanıyorsanız sürücülere rağmen bu sıkıntı normaldir ama en azında anakartınızda dahili bir ses kartı varsa en son realtek sürücülerini indirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Ses kartları çektikleri gücün kalitesine göre eşit kalitede ses verirler. USB ses kartları’nın neden uygun fiyatlı olduğunu tahmin edebilirsiniz çünkü USB Type-A portundan çekilebilecek güç bellidir. 

3
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.