Windows 10 Sistem Gereksinimleri: Uyumluluk

 Windows 10 Sistem Gereksinimleri: Uyumluluk
Okunuyor Windows 10 Sistem Gereksinimleri: Uyumluluk

Windows 10 Sistem Gereksinimleri merak eden bilgisayar veya tablet kullanıcıları dünyada en yaygın kullanılan işletim sistemini kurabilmeleri için gerekenleri kısaca anlatacağız.

Windows 10, dünyada en çok tercih edilen ve kullanılan işletim sistemlerinin başında geliyor. Geçmişten günümüze kadar geliştirdiği başarılı sürümleri ile kullanıcıların isteklerini karşılamayı başardı.

Hem oyuncuların hemde ofis tarzında sade kullananların yüksek verimler alabildiği Windows 10 aldığınız, değiştirdiğiniz veya eski bir cihazınıza kurmadan önce sistem gereksinimleri karşılaştırması yaparak sizin için uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekebilir.

Aldığı güncellemelerle birlikte kendisini geliştirmeye devam ediyor, aynı zamanda kullanıcıların deneyimleri ve istekleri’de bu güncellemeleri etkiliyor. Günümüz oyun ve program piyasasının sistem gereksinimleri arasında Windows 10 işletim sistemini zorunlu olarak istediğini’de sürekli görüyoruz.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Windows 10 Sistem Gereksinimleri
Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Kullandığınız Bilgisayar veya Tabletin işletim sistemini Windows 10 olarak yükseltmeye çalışmadan önce sistem gereksinimleri karşılaştırması yaparak bu işletim sistemi versiyonunun cihazınız için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Windows 10 Sistem Gereksinimleri:

  • En son işletim sistemi: En son sürümü, yani Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update’i çalıştırdığınız dan emin olun.
  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
  • RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB
  • Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB
  • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası
  • Görüntü: 800 x 600

Windows 10 Etkinleştirme Kodu Programsız (2022) konumuz’da sizler için nasıl ücretsiz olarak sınırsız bir şekilde kullanabileceğinizi anlatık ve bunun için etkinleştirme kodları paylaştık.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın