Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme (Kolay)

 Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme (Kolay)
Okunuyor Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme (Kolay)

Windows 10 işletim sistemi artık standart haline gelmesinin dışında da kullanıcı dostu arayüzü ile birçok insanın beğenisini kazandı. X86 -64 bit işlemci mimarisi için kullanılan Windows 10 işletim sistemi için birçok rehber hazırlanıyor. Windows 10 Wifi şifresi öğrenme ise bunlardan bir tanesidir. Windows 10 Wifi şifresi öğrenme işlemi için makalemizde bulunan ayrıntılara bakabilirsiniz.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme Yöntemleri

Bir Wifi şifresi öğrenebilmek için öncelikle bu işlemi gerçekleştireceğiniz ve Windows 10 işletim sistemi barındıran cihazın Wifi bağlantısına sahip olması gerekir. Bu zorunlu adımdan sonra ise bu işlemlerin nasıl olacağını aşağıda anlattık. 

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme Yöntemleri
Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme Yöntemleri

-) Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme işlemi için öncelikle başlangıç menüsüne girin.

-) Sonrasında ise “Ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekecek.

-) Buradan ise “Ağ ve internet” bölümüne tıklayın.

-) “Durum” sekmesi ve ardından da “Ağ ve paylaşım Merkezi” bölümlerine giriş yapın.

-) Ağ ve Paylaşım Merkezi’nde “Bağlantılar” kısmını göreceksiniz.

-) Bağlantılar kısmında Wifi ağınızın adını seçmeniz gerekiyor. Zaten bağlı olduğunuz ağı burada, belirlediğiniz ağ ismi ile göreceksiniz.

-) Şimdi ise Wifi durumunda “Kablosuz özellikleri “kısmını seçmeniz gerekiyor.

-) Kablosuz ağ özelliklerinde ise “Güvenlik” sekmesini girin.

-) “Karakterleri göster” onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Bu kutuyu işaretlememeniz durumunda şifreniz sadece nokta karakterle olarak gösterilecek, gizlenecektir.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenmek için En Kolay Yöntem;

Windows 10 Wifi şifresi öğrenme konusunda önceden yazılmış usta bir yazılıma sahip değilseniz en kolay yöntem üstteki adımların sıralı bir şekilde uygulanmasıdır. Bu adımları uyguladıktan sonra herhangi bir sıkıntı çıkmadan Wifi şifrenizi öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki adımlar zaten yeterince basittir. Bu işlem için bir program ile uğraşmanızı tavsiye etmiyorum. Kaynağı bilinmeyen yazılımlar bilgilerinizi çalabilirler. 21. Yüzyılda siber güvenlik çok büyük önem arz eder.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın