Windows 10: Windows Tuşu Çalışmıyor?

Windows 10: Windows Tuşu Çalışmıyor?

Windows 10: Windows Tuşu Çalışmıyor? Bu hepimizin başına gelebilecek bir olaydır. Birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu sebepleri araştırıp denemek insanları yoran bir süreç bu süreçte biz size yardımcı olmak için elimizden gelen araştırmayı gerçekleştirdik. Şimdi hep beraber Windows 10: Windows Tuşu Çalışmıyor? Ona bakalım.

Klavyedeki Windows Tuşu Nasıl Çalıştırılır?

Öncelikle Windows başlat menüsünü açmak istiyorsanız. Windows logolu bu tuşa basabilirsiniz eğer bu tuş çalışmamaya başlar ise buna sebep olabilecek durumlar var. Bu durumlardan bir tanesi ve en klasik olanı klavyenizde spesifik olarak o tuşun bozulmuş olma ihtimali ya da genel olarak klavyenizin düzgün çalışmama ihtimalidir.

Başka bir klavye ile denedikten sonra çalışmamaya devam ediyorsa Windows 10 işletim sistemi’nin en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olmanızı tavsiye ederim eğer en son sürümü kullanmıyorsanız böyle veya bunun gibi başka hatalarda alabilirsiniz.

Klavyedeki Windows Tuşu Nasıl Çalıştırılır?
Klavyedeki Windows Tuşu Nasıl Çalıştırılır?

Windows 10 işletim sisteminin de güncel olduğuna emin olduktan sonra size tavsiyem buradan indirebileceğiniz programı çalıştırmanızdır. Bu program Windows başlat menüsü hatası düzeltme programıdır. Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Windows tuşu başlat menüsünü açmak için var olduğuna göre işinize yarayabilir.

Windows Tuşu Ne İşe Yarar?

Windows logolu bu tuş tek ve tek bir şeyi amaçlar. Hangi uygulama, yazılım, oyun veya program açık olursa olsun. En önemli ama Windows Windows başlat menüsünü açmaktır. Tabi bazen farklı kısayollar da bulunduğuna şahit olabilirsiniz.

Mesela ” Windows + R “ kombinasyonu “ çalıştır “ isimli Windows içerisinde yüklü gelen bir programı çalıştırır. Bu örnekler çoğaltılabilir ama Windows logolu bu tuşun en büyük amacı Windows başlat menüsünü açmaktır.

47
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.