Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası

 Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası
Okunuyor Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası

Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası alanlar için resmi kaynaklarca verilen bilgiler ışığında sorunu nasıl ortadan kaldırabileceğinizi anlatıyoruz. Gelen güncelleme sonrasında veya birden ortaya çıkan bu sorun oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bazı dosyalar, programlar ve benzeri şeylerin yanı sıra cihazdaki tüm dosyalara da bu tür bir sorunla karşılaşma durumları gözlemlenebilmektedir. Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası için yapılacak basit adamlarla çözümü aşağıda sizlere anlattık. Daha detaylı bir çözüm yapabilmeniz adına yakında videolu şekilde bir anlatım da sizlerle paylaşılacaktır.

Çözüm:

 1. Sahipliğini almak istediğiniz klasörü basılı tutun, ardından Özellikler’e dokunun . (Fare kullanıyorsanız, klasörü sağ tıklayın ve ardından Özellikler öğesini tıklayın .)
 2. Güvenlik sekmesine dokunun veya tıklayın , Gelişmiş’e ve ardından Değiştir’e dokunun veya tıklayın . Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 3. Sahiplik vermek istediğiniz kişinin adını yazın ve ardından Adları Kontrol Et seçeneğine tıklayın .Not Sahiplik atadığınız kişinin hesap adı görüntülenir.
 4. Tamam’ı tıklayın .
 5. Bu kişinin, bu klasörde bulunan dosya ve alt klasörlerin sahibi olmasını istiyorsanız, Alt kapsayıcılar ve nesnelerdeki sahibi değiştir onay kutusunu seçin.
 6. Tamam’ı tıklayın .
Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası
Windows 8.1 Erişim Engellendi Hatası

Kendim düzeltmeme izin verin Dosyaları manuel olarak almak için şu adımları izleyin:

 1. Masaüstünü açın, klasör simgesine dokunun ve ardından Bilgisayar’a tıklayın . Veya Windows logo tuşu+E’ye basın.
 2. Windows’un yüklü olduğu sürücüye (genellikle C sürücüsü) çift dokunun veya çift tıklayın.
 3. Windows.old klasörüne çift dokunun veya çift tıklayın.
 4. Kullanıcılar klasörüne çift dokunun veya çift tıklayın.
 5. Kullanıcı adınıza çift dokunun veya çift tıklayın.
 6. Almak istediğiniz dosyaları içeren klasörleri açın. Örneğin, Belgeler klasöründeki dosyaları almak için Belgeler’e çift dokunun veya çift tıklayın.
 7. Her klasörden istediğiniz dosyaları kopyalayın ve Windows 8’de bir klasöre yapıştırın. Örneğin, Belgeler klasöründeki her şeyi almak istiyorsanız, Windows.old klasöründeki Belgeler klasöründeki tüm dosya ve klasörleri kopyalayın, ve ardından bunları Windows 8’deki Belgeler kitaplığına yapıştırın.
 8. Bilgisayarınızdaki her kullanıcı hesabı için 5-7 arasındaki adımları tekrarlayın.

Bilmeyenler için; Windows 8.1 Nedir?

Windows 8.1, Microsoft tarafından Windows 8’e Service Pack tipinde bir güncelleme olarak çıkarılan ve daha iyi bir başlangıç ekranı deneyimi sunan bir işletim sistemidir. Haziran 2013’te “BUILD 2013” konferansında tanıtılmıştır.

Ayrıca 2014’te bazı geliştirilmeler getiren Windows 8.1 Update güncellemesi dağıtılmıştır. Bu güncelleme yüklenmeyen Windows 8.1’li cihaz destek alamaz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın