Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özellikleri (2021)

 Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özellikleri (2021)
Okunuyor Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özellikleri (2021)

Teknolojinin hayatımızın her alanında olduğu bu zamanlarda Akıllı televizyonlar da çok işe yarıyor. Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özelliklerini anlattık. 2021 yılı boyunca cihaza ait yeni keşfedilen özellikleri buldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Zaten bu içeriği okuyanlar büyük ihtimalle Xiaomi Mi Box S 4K sahibidir. Cihazın bildiğiniz özelliklerinin aksine yeni gelen güncellemeler ve kullanıcıların sonradan keşfettikleri dahil bir çok bilinmeyen özelliği bulunuyor.

Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özellikleri

Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özellikleri
Xiaomi Mi Box S 4K Bilinmeyen Özellikleri

Xiaomi Mi Box S 4K cihazı Televizyonunuzu Adnroid 8.1 işletim sistemiyle çalışır hale getirecektir. Normal televizyon izlerken canınız daha farklı bir şeyler yapmak istediği zaman Xiaomi Mi Box S 4K ürününün özelliklerinden faydalanabileceksiniz. Yalnızca telefonda bulunan YouTube, Netflix gibi uygulamalar haricinde yapabileceğiniz bilinmeyen bir çok özellikte mevcut.

1- Sesle Kullanın

Cihazın üzerinde ses komutlarını algılayan bir özellik bulunmaktadır. Kumandanın üzerindeki “Sesli Kontrol” düğmesine basarak cihazda yüklü uygulamaları kolay açabilir veya uygulama içerisinde aradığınız bir filmi rahatlıkla bulabilirsiniz.

2- Uygulamaları Sıralayın

Cihaza yüklü olan uygulamalar karışık bir halde duruyorlar. Bir uygulamanın üzerine geldikten sonra bir süre basılı tutun ve onu artık hareket ettirebilecek hale geleceksiniz. Bu sayede film uygulamaları, video uygulamaları gibi uygulama çeşitlerini kategorize haline getirerek daha kolay bir kullanım oluşturun.

3- Önerilenleri Ayarların

Cihazı açtığınız zaman karşınıza çıkan önerilen uygulamaları değiştirebilirsiniz. Genellikle cihaza ilk yüklenen uygulamalar burada çıkıyor, fakat en çok tercih ettiğiniz ve kullandığınız uygulamaları buraya yerleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayın.

Ayarlar > Tercihler > Başlat > Önerilen

4- Küfürleri Engelleyin

Cihazda yapılan aramalar, sesli komutlar ve geçmişlerde küfürlü olan şeyleri silebilirsiniz. Özellikle çocuk veya misafirlere karşı önlem kapsamında bu özellik çok işe yaramaktadır.

Ayarlar > Tercihler > Ses > Rahatsız edici kelimeleri ve konuşmayı engelle 

5- Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Tıpkı telefon ve bilgisayardaki gibi bu cihazda da ekran görüntüsü alabilirsiniz. Çektiğiniz ekran görüntüleri / sdcard / Pictures / Screenshots / yerine kaydedilecektir. Ekran görüntüsü alabilmeniz için gerekenler aşağıda.

Güç düğmesi ve ses kısma düğmelerine aynı anda basın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın