Yalı Çapkını “Asaybol” Kahvaltısı Nedir?, Nasıl Yapılır?

 Yalı Çapkını “Asaybol” Kahvaltısı Nedir?, Nasıl Yapılır?
Okunuyor Yalı Çapkını “Asaybol” Kahvaltısı Nedir?, Nasıl Yapılır?

Yalı Çapkını dizisinde yapılan Asaybol kahvaltısının nasıl yapıldığını ve ne olduğunu merak edenlerin sayısı her bölüm artmaya devam ediyor. Başrol karakteri olan Ferit’in daha önce bu kahvaltıyı yapması hakkında oldukça araştırmalar da başlatmıştı. Son bölümde de Yalı Çapkını dizisinin diğer başrol oyuncusu olan Seyran, Ferite bir sürpriz yapmak için Asaybol kahvaltısı hazırladı. Dizinin son bölümünde yine adı geçen ve oldukça güzel bir sahnede yer alması da kahvaltı hakkındaki araştırmaları yine arttırmayı başardı.

Asaybol Kahvaltısı Nedir?

Ülkemizde pek tüketilmeyen bir kahvaltı türü olsa da Asaybol kahvaltısı Yalı Çapkını dizisiyle herkesin merak ettiği bir kahvaltı türü haline geldi. Değişiklik isteyenler ve farklı şeyler denemek isteyenlere önerilecek olan Asaybol kahvaltısı hakkında merak ettiğiniz sorularınızı ve tarifi gibi önemli konuyla alakalı hususları bu sayfada sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Asaybol Kahvaltısı Nasıl Yapılır?

Yalı Çapkını "Asaybol" Kahvaltısı Nedir?, Nasıl Yapılır?
Yalı Çapkını “Asaybol” Kahvaltısı Nedir?, Nasıl Yapılır?

Yulaf ve Sütü bir tavada karıştırarak pişirme işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Pişmeye az bir süre kala “Acai Tozunu” ekledikten sonra karıştırma işlemlerinize devam ediniz.

Soğuduktan sonra üzerine bir muzu dilimleyerek ekleyiniz.

Chia tohumunu da üzerine serptikten sonra farklı meyvelerle daha da zenginleştirebilirsiniz.

Asayı bol nedir?

Asayı Bol olarak bilinen kahvaltı türü üzüme benzer bir şekilde ve yakın tatda olan “Acai meyvesinin toz haliyle yapılmaktadır. Özellikle tatlı malzemeleri olarak kullanılan bu meyve aynı zamanda kilo vermek isteyenler içinde yardımcı bir besin olarak önerilmektedir.

Kahvaltı Acai bowl nasıl yapılır?

Kahvaltıda sunulmak istenilen Acai Bowl kahvaltısı için bir başka tarif daha vereceğiz. “Muz, Ananas, Yoğurt, Yulaf ve Bal” bir blenderden geçirildikten sonra pürüzsüz kıvama gelene kadar karıştırılır. Daha sonrasında üzerine şeftali veya böğürtlen gibi dilediğiniz özel meyvelerden ekleyerek sunumu bitirebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın