Yarım Dolar, A Haber – Gerçek mi?

 Yarım Dolar, A Haber – Gerçek mi?
Okunuyor Yarım Dolar, A Haber – Gerçek mi?

Yarım Dolar, A Haber tarafından yapıldığı iddia edilen haberin gerçek olup olmadığı herkes tarafından merak ediliyor. Bizde bu haberin aslını araştırdık. A Haber isimli televizyon kanalında ekonomi haberi yapılırken Yarım Dolar 3,52 TL başlığıyla bir haber yapıldığına dair paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu.

Haber basit bir photoshop’dan ibaret olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sosyal medyada yayılan ve eleştiri alan bu haber gerçek değildir. Bir önceki gün yapılan ekonomi haberinde doların gerçek karşılığının söylendiği görüntüleri mevcut. A haber cephesinden yapılan bu yalan haberle ilgili herhangi bir cevap gelmedi.

A Haber Yarım Dolar 3.52 TL

Yarım Dolar A Haber görselinin paylaşılmasından sonra Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya uygulamalarında yayılmaya başlandı. İlk olarak kimin tarafından paylaşıldığı bilinmiyor. Haberin gerçek olup olmadığını merak edenlerde araştırıp gerçeği öğrenmeye çalışıyorlar.

Yarım Dolar A Haber
Yarım Dolar A Haber

Her ne kadar yapılan bu çalışma Yarım Dolar A Haber şeklinde yayılmış olsa’da iddialar hala devam ediyor. Bu haberlere karşılık bir cevabın henüz gelmemesi’de insanların daha fazla olayı konuşmalarını sağlıyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın