e
sv

Yeni Karne ve Sistemi Nasıl Olacak?

893 Okunma — 23 Ekim 2019 18:55
Yeni Karne Sistemi
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) öğrencilerin 15 tatilde ve yıl sonu aldıkları karne sisteminde değişiklik yaptı. Yeni karne görüntüsü ve sistemi hakkında detaylı bilgileri bir araya getirdik.

İlk ve Orta Öğretim başta olmak üzere Lise öğrencileri dahil yıl sonlarında aldıkları karne yeni sistem ile birlikte çok daha detaylı bilgiler içerecek. Milyonlarca öğrencinin okuduğu ülkemizde velileri daha çok bilgilendirmek adına yeni sistemin temelleri atılmaya başlandı.

Yeni Karne Sistemi Detayları

Yeni Karne düzenlemesiyle oluşturulmaya başlayan Sistemde artık karneler tek sayfa olarak verilmeyecek. Yeni karne içerisinde artık yalnızca öğretmenlerin dersler için verdiği notlar yer almayacak. Ekstra olarak öğrencinin o ders’deki gelişim sürecine’de yer verilecek.

Yeni karne sistemi ile birlikte daha detaylı bilgiler arasında öğrencilerin ezber yetenekleri, derse katılım oranları ve okuduklarını doğru anlayabilme becerileri gibi bir çok ayrıntı olacak.

Yeni Karne Sistemi Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

MEB Bu yeni karne sistemi için Avrupa ülkelerini inceleyip ülkemize uyarladı. Bu yeni sistemin amacı velilerin yıl sonunda karneye baktıkları zaman çocuklarının eğitim bilgilerini daha iyi anlayabilmelerini hedefliyor.

Resmi açıklama sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı bu yeni karne düzenlemesinin 2019 – 2020 eğitim ve öğretim yılında olmayacağını açıkladı. Yeni karne sistemi ne zaman olacak gibi bilgiler için henüz daha çok erken, çünkü bu sistem henüz düzenleme aşamasında.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yeni Karne ve Sistemi Nasıl Olacak?