e
sv

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi (Katıl)

979 Okunma — 08 Şubat 2021 16:24
YÖK Uzaktan Eğitim Anketi (Katıl)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi ile katılım sağlayarak oy kullanabilirsiniz. Bunu nereden ve nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz. Bu sayede kaderinizi kendiniz belirleyin. Korona virüsü ile mücadele kapsamında tüm eğitim ve öğretim hayatı uzaktan eğitime geçiş yaptı. Öğrenciler evlerinde uzaktan eğitimle derslere ve sınavlara giriyorlar. Twitter ve çeşitli sosyal medya mecraları üzerinde öğrencilerin başlattıkları kampanyalar meyvesini vermeye başladı. YÖK Uzaktan Eğitim Anketi ile öğrencilerin uzaktan eğitim mi, yoksa yüz yüze eğitim mi görmek istediklerini soracak. Sonuca göre eğitim ve öğretim sisteminde değişikliklere gidilecek.

Her ne kadar sosyal medya üzerinde öğrenciler seslerini duyursa da, ülkemizde milyonlarca öğrenci olmasından dolayı bu olayı istemeyenlerin veya memnun olanların tam sayısı bilinemiyor. YÖK Uzaktan Eğitim Anketi doğrultusunda öğrencilerin istekleri çoğunluğa göre yerine getirilecek. Haber sitelerinde şuanda konuşulan bu konu öğrenciler arasında çok popüler olmaya başladı bile. Eğitim ve öğretim sisteminin seyrinde öğrencilere de sorular sorulması dünyada da örnek olabilecek bir davranış oldu. YÖK tarafından düzenlenecek olan Uzaktan Eğitim Anketi için nasıl katılım sağlanır? ve ne zaman olacak? gibi soruları cevaplayacağız. Aynı zamanda YÖK Uzaktan Eğitim Anketi hakkındaki öğrencilerin merak ettikleri soruları da cevaplayacağız.

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi Nedir?

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi, eğitim ve öğretim sisteminin korona virüsü kapsamında nasıl yapılacağını belirleyecek. 7 Milyon 940 bin öğrenci yapılacak bu anket sonuçlarından çıkacak kararla yeni sisteme uyum sağlayacak. Korona virüsü nedeniyle eğitim ve öğreti kurumları uzaktan eğitim sistemine geçiş yapmıştı.

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi
YÖK Uzaktan Eğitim Anketi

Öğrencilerin eskisi gibi yüz yüze eğitim için yaptığı baskılar sonrasında YÖK bu durumu özetleyecek bir anket düzenlemeye karar verdi. YÖK resmi internet sitesinden konuyla ilgili yaptığı açıklamayı aşağıda sizlere verdik.

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim elemanlarına ve öğrencilere yönelik anket düzenliyor.

“Nitelikli eğitim, dijital dönüşüm, veri yönetimi ve kalite esaslı” çalışma süreçlerinde; yenilikçi değişimi, etkin iletişimi, güçlü iş birliklerini, “üniversitelere yetki devri ve yetki paylaşımını” önemseyen YÖK tarafından gerçekleştirilecek bu anket çalışması ile pandemi sürecinde verilen uzaktan öğretim süreci tüm boyutlarıyla analiz edilecek.

“Öğrenci” ve “akademisyenler”e yönelik olmak üzere iki ayrı grupla dijital ortamda paylaşılacak anketin önümüzdeki bahar yarı yılı ile ilgili planlamalara da ışık tutması bekleniyor.​

Üniversiteler ve diğer paydaşların görüşlerine sık sık başvuran YÖK, bu anketin sonuçlarını başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili diğer bakanlıklar ve kurumlar ile de paylaşmayı hedefliyor.​

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

YÖK Uzaktan Eğitim Anketine Nasıl Katılınır? ve Nasıl Oy Kullanılır?

YÖK Uzaktan Eğitim Anketine Katılmak isteyenlerin sorduğu nasıl oy kullanılır? sorusunu cevaplayacağız. Şuanda anket hazırlanmadığı için nasıl katılım sağlanacağı hakkında vereceğimiz bilgiler tam doğruyu yansıtmayacaktır. Fakat yapılacak olan YÖK Uzaktan Eğitim Anketi için daha önce düzenlenen anketlerden yola çıkarak bir fikir sahibi olabiliriz.

YÖK Uzaktan Eğitim Anketine Nasıl Katılınır? ve Nasıl Oy Kullanılır?
YÖK Uzaktan Eğitim Anketine Nasıl Katılınır? ve Nasıl Oy Kullanılır?

YÖK resmi İnternet sitesi üzerinden verilen bağlantıya tıklayarak öğrenci bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Büyük ihtimalle T.C. Kimlik Numaranızı ve bazı kişisel bilgilerinizi yazmanız istenecektir. Sonrasında YÖK Uzaktan Eğitim Anketi için sorulan soruları yanıtlayarak “Gönder” dedikten sonra Ankete katılım sağlamış olacaksınız.

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi Ne Zaman Başlıyor? ve Ne Zaman Bitiyor?

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi Ne Zaman Başlıyor? ve Ne Zaman Bitiyor?
YÖK Uzaktan Eğitim Anketi Ne Zaman Başlıyor? ve Ne Zaman Bitiyor?

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi tam olarak ne zaman başlayacağıyla ilgili tam bir tarih söylenmedi. Fakat yapılan açıklamalar da 11 Şubat 2021 tarihine kadar bu anketin biteceği söyleniyor. Konuyla ilgili gelişmeleri aktaracak ve sizlerin merak ettikleri soruları cevaplayacağız.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

YÖK Uzaktan Eğitim Anketi (Katıl)