YouTube Oynatma Kimliği Hatası

YouTube Oynatma Kimliği Hatası

YouTube oynatma kimliği hatası geçtiğimiz gün dünya çapında bütün kullanıcılarda belirdi. Bu hata genelde YouTube çalışmadığı zaman gözüken bir hatadır. Bugün bu olayın derinliklerini anlatacağız. YouTube oynatma kimliği hatası dediğim gibi daha öncede oldukça sık bir şekilde gördüğümüz bir hatadır. YouTube oynatma kimliği hatası konusunda neler yapabileceğiniz ve ne yapmanız gerektiği makalemizde bulunmaktadır.

YouTube Oynatma Kimliği Hatası Nedir?

YouTube Oynatma Kimliği Hatası Nedir?
YouTube Oynatma Kimliği Hatası Nedir?

YouTube oynatma kimliği hatası’nın oluşma sebebi genelde YouTube kaynaklıdır. Kısacası bu hata’nın oluşması sizin suçunuz değildir. YouTube oynatma kimliği hatası genelde YouTube sunucularında oluşan bir karışıklık sebebi ile gerçekleşir. YouTube da görebileceğiniz bu hata bakım sonrası yanlış giden bir olaydan dolayı da olabilir. Aşırı yoğunluk da bu seçeneklerden birisidir ama YouTube kadar çok kullanıcıya sahip bir web sitesi aynı zamanda o kadar çok kullanıcıyı tutabilecek bir sunucuya da sahiptir.

YouTube Oynatma Kimliği Hatası Çözüm Yöntemi

Bu sorun YouTube kaynaklıdır. İki gün önce bu hata gerçekleşince zaten Twitter ile açıklama yaptılar ve düzeltmeye çalıştıklarını belirttiler. Siz isterseniz modeminizin fişini çekip bir dakika sonra takarak bir önbellek temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz ama işin sonunda aslında beklemekten başka bir çareniz bulunmuyor. YouTube oynatma kimliği hatası zaten YouTube tarafından bildiri amaçlı kullanıyor. Bu bir sorun yaşıyoruz ama halletmek üzereyiz olarak algılanabilir. 

YouTube Oynatma Kimliği Hatası Çözüm Yöntemi
YouTube Oynatma Kimliği Hatası Çözüm Yöntemi

YouTube Nedir?

YouTube insan türü tarafınca en çok kullanılan video paylaşma platformudur. Milyarlarca video ve milyarlarca kullanıcıya sahiplik yapan YouTube içerisinde bazı videolar milyarlarca insana bile ulaşmıştır. Bu kadar büyük bir platform olan YouTube söz konusu olunca bu platformda içerik üreten kullanıcılar aldıkları izlenme sayısına göre parada kazanmaktadır. 

YouTube aynı zamanda sanatçıların kendi şarkılarını yayınlamayı seçtiği bir platformdur. Ek olarak YouTube Originals ile YouTube tarafından hazırlanan özel içerikleri aylık YouTube Premium satın alarak izleyebilirsiniz. YouTube Premium satın alırsanız eğer video izlerken karşınıza reklam çıkma derdinden de kurtulmuş olursunuz. Sadece aylık 20 TL’ye bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üstüne Spotify ile aynı işlevi gören YouTube Müzik uygulaması beraberinde geliyor. 

21
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.