e
sv

Yurt Dışından Getirilen Telefon Kullanım Süresi 2024

75 Okunma — 26 Aralık 2023 00:45
Yurt Dışından Getirilen Telefon Kullanım Süresi 2024
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yurt dışından getirilen telefon kullanım süresi olarak bilinen 120 gün artık değişiyor ve yeni son dakika bilgilerine göre güncel süre 180 gün oluyor. Bilindiği üzere artan kur farklarından ve vergiden dolayı insanlar Türkiye’den telefon almak yerine yurt dışından telefon alarak ülkemize getiriyor ve kullanmaya başlıyorlardı.

Artık yeni güncelleme ile birlikte pasaport üzerine kaydedilen telefonlar 120 gün değil 180 günde kapanacak. 2024 Yılında yürürlüğe girecek yeni yasayla birlikte 180 gün içerisinde telefonlarınızı kayıt ettirme şansınız olacak. Lakin bu süre geçerse telefonun kullanım ömrü biteceği için kullanılamaz hale gelecek ve ülkemizde tekrar kayıt yaptırana kadar kullanılamaz halde olacak.

Eğer kısa süre içerisinde 120 gün olarak bildiğiniz cihazlarınızın IMEI kaydı biteceği korkusu yaşıyorsanız, derin bir nefes alabilirsiniz. 180 güne çıkmasıyla birlikte bu süreniz uzadı. Lakin 30 bin TL olacak olan kayıt ücretleri zamları sizi korkutuyor olabilir. Hemen hızlı davranarak, daha uygun fiyatlara şuanda kayıt yaptırma imkanınız bulunmakta.

Yurt Dışından Getirilen Telefon Kullanım Süresi 2024

Yurt dışından getirilen telefonların kullanım süresi konusunda yapılan değişiklikler ve güncellemeler hakkında çeşitli bilgiler mevcuttur. Yeni düzenlemeler, telefon kullanım süresinin 120 gün yerine 180 gün olarak değiştirileceğini göstermektedir. Bu değişiklik, artan kur farkları ve vergiler nedeniyle insanların Türkiye’den telefon almak yerine yurt dışından telefon getirerek kullanmaya başlamalarından kaynaklanan sorunları ele almaktadır.

Yurt Dışından Getirilen Telefon Kullanım Süresi 2024
Yurt Dışından Getirilen Telefon Kullanım Süresi 2024

2024 yılında yürürlüğe girecek olan yeni yasayla birlikte, yurt dışından getirilen telefonların pasaport üzerine kaydedilen süreleri 120 gün yerine 180 gün olarak uzatılmaktadır. Bu süre içerisinde telefonlarını kaydettirmeyen kullanıcılar, telefonlarının kullanım ömrünün sona ermesi nedeniyle telefonlarını kullanamaz hale geleceklerdir. Telefonlarını tekrar kullanmak isteyen kişiler, ülkemizde kayıt yaptırmaları gerekecektir.

Eski süre olan 120 güne dair endişeleri olan kişilerin rahat bir nefes alabileceği söylenebilir, çünkü süre 180 güne çıkarılmıştır. Bununla birlikte, kayıt ücretlerinde yapılan zamlar insanları endişelendirebilir. Şu anda daha uygun fiyatlara kayıt yaptırma imkanı bulunmaktadır, bu nedenle hızlı davranarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmek önemlidir.

Yurt dışından getirdiğim telefonu kaç gün boyunca kullanabilirim?

Yeni düzenlemelerle birlikte, yurt dışından getirilen telefonları 180 gün boyunca kullanabilirsiniz.

Telefonumu 180 gün içerisinde kaydetmezsem ne olur?
Telefonunuzu 180 gün içerisinde kaydetmezseniz, telefonun kullanım ömrü sona erer ve kullanılamaz hale gelir. Telefonunuzu tekrar kullanabilmek için ülkemizde kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Yeni kayıt ücretleri ne kadar olacak?
Yeni düzenlemelerle birlikte kayıt ücretleri 30 bin TL olarak belirlenmiştir.

120 gün içinde IMEI kaydı bitecek olan telefonumu kullanmaya devam edebilir miyim?
Evet, 120 gün içerisinde IMEI kaydı bitecek olan telefonlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni düzenlemelerle birlikte süre 180 güne çıkarılmıştır.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • ghıhost
  2 ay önce

  Çin Brawl Stars

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Yurt Dışından Getirilen Telefon Kullanım Süresi 2024