Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod Nedir?

 Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod Nedir?
Okunuyor Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod Nedir?

Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod Nedir? sorusunu soranlar bu yeni sistem hakkında sizleri hem bilgilendireceğiz hemde ne işe yaradığından kısaca bahsedeceğiz. Yurtiçi Kargo ülkemizde en çok kullanılan kargo şirketlerinin başında geliyor. Hem hızlı hemde güvenli teslimatları ile oldukça fazla tercih edilen bu kargo şirketi şimdi tek kullanımlık kod sistemine geçiş yaptı.

Hem dünyada hemde ülkemizde Korona Virüsü yüzünden zorunda olmadıkça sokağa çıkmama ve insanlarla mesafeyi koruma gibi virüsün yayılmasını engelleyecek bazı tedbirler alınmaya başlandı. Kargo çalışanları sürekli çalışma halinde oldukları için virüsü taşıyabilecekleri biliniyor. Bu durumda hem kargo çalışanlarının sağlığını korumak hemde kargoyu teslim alacak insanların sağlığını korumak adına Yurtiçi kargo tek kullanımlık kod isminde bir sisteme geçti.

Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod

Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod
Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod

Yurtiçi Kargo Tek Kullanımlık Kod Nedir? sorusunu soranlar bu yeni sistemi bilmeyen insanların sorduğu bir soru. Bu yüzden sistemi kısaca size nasıl işlediğini anlatacağız.

Sipariş verdiğiniz kargo yola dağıtım için yola çıktığı zaman teslim alacak kişinin telefon numarasına Yurtiçi Kargo tarafından 6 haneli bir kod mesajı gelir. Kargoyu teslim etmek için kapınızı çalan kargocu ile herhangi bir temasa girmeden telefonunuza gelen 6 haneli kodu söyleyerek doğru teslim yapıldığı bilgilisi onaylanmış olur.

Yani kargoyu doğru teslim ettiklerini anlamaları adına telefonunuza gelen 6 haneli kodu söylemeniz gerekmektedir. Böylelikle kargo çalışanı ile herhangi bir temasa girmeden kargonuzu güvenle alabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
1,698 okunma
okunma1823
0 yorum