Zoom Client Kurulu Değil mi? Şimdi İndirin

Zoom Client Kurulu Değil mi? Şimdi İndirin

Zoom Client Kurulu Değil mi? Şimdi İndirin hatasıyla karşılaşanlar için. Bu sorun nedir? ve nasıl çözülür? anlatıyoruz. Covid-19 virüsü sebebi ile eğitimden tutunda iş toplantılarına kadar tüm fiziksel olarak bir araya gelerek yapılması gereken işler Zoom canlı toplantı uygulaması üzerinden yapılıyor. Söz konusu uygulama bu kadar büyük kitlelerce kullanılınca herhangi en ufak bir hata ile karşılaşıldığında insanlar direk Google içerisinde haklı olarak arama yapıyor. Konunun ayrıntılarına beraber bakalım.

Zoom Client Kurulu Değil Hatası

Zoom Client Kurulu Değil Hatası
Zoom Client Kurulu Değil Hatası

Bu aslında bir hata değildir. En azından bunun hata olduğu söyleyen kimse bulunmuyor. Zoom Client programının doğası gereği zaten böyle bir hata olamaz. Zoom Client programı daha çok Zoom uygulamasının kısıtlanmış versiyonu gibi söylenebilir. Zoom sitesi üzerinden indirilen .exe belki de tarayıcı ile uygulama toplantı arasından bağlantı kurmak için vardır. 

Zoom Client Nasıl İndirilir?

Zoom Client Nasıl İndirilir?
Zoom Client Nasıl İndirilir?

Zoom Client uygulaması Zoom şirketinin internet sitesinden indirilebilir ama temelde Zoom Client programı mantığı sadece tarayıcı üzerinden Zoom toplantılarına katılabilmektir. Yapılması gereken sadece bir tarayıcıya sahip olmak gerekir.

Zoom Client Nedir?

Bahsettiğimiz gibi Zoom Client uygulaması bir tarayıcı aracılığı ile herhangi bir Zoom toplantısı ID’si kullanarak o Zoom toplantısına katılabilme özelliğidir. Durum böyle olunca insanlar bu işi oldukça rahat görebilir. Program kurmakla uğraşmaya gerek yok mantığı ile ama aslında Zoom uygulamasının bazı tarayıcı tarafından desteklenmeyen bazı özelliklerine erişemiyorsunuz.

15
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.