Zoom da Ses Açma Nasıl Yapılır?

 Zoom da Ses Açma Nasıl Yapılır?
Okunuyor Zoom da Ses Açma Nasıl Yapılır?

Zoom da Ses Açma Nasıl Yapılır? Zoom da Ses Açma işlemi. Zoom da Ses Kapatma Nasıl Yapılır? Gibi sorular zoom uygulaması çok meşhur olduğundan dolayı sorulmaya başlandı. Tabi meşhur olması’nın sebebini hepimiz biliyoruz. Covid-19, covid-19 pandemisi’nin hızlı yayılışından dolayı dünya kendini evlerine kapatmış halde.

Böyle  bir durumda hem iş dünyasında çalışanlar işleri için, hem de öğrenciler ve öğretmenler dersler için zoom uygulamasını kullanıyorlar. Durum böyle olunca en ufak hatada sorun Google da öne çıkmaya başlıyor. Şimdi size Zoom da Ses Açma Nasıl Yapılır? Sorusu’nun cevabını vereceğiz. 

Zoom da Ses Açma İşlemi

Zoom da Ses Açma İşlemi
Zoom da Ses Açma İşlemi

Zoom uygulamasında ses açma işleminden kastedilen konuşma sesiniz ise öncelikle görüşmeyi yöneten kişi tarafından konuşmaya yetkilendirilmelisiniz eğer ana konuşmacı’nın sesini duyamıyorsanız, kullandığınız cihazın sesini kısmış olabilir, uygulamaya hoparlöre erişim yetkisi vermemiş olabilirsiniz ama bu ikisi düşük ihtimaller.

Diğer bir seçenek ise uygulama’nın ayarlar kısmına girip ses bölümünden ses ayarlarını kontrol etmektir.

Zoom da Ses Açma: Bilgisayar

Bilgisayar aracılığı ile zoom kullanıyorsanız. Windows Ara kısmına ses ayarları yazıp tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda ses çıkış kısmında anlık olarak hoparlör yada kulaklık hangisini kullanıyorsanız onun ismi olduğundan emin olun.

Zoom ayarlarına girip ses ayarlarını sıfırla yazısına tıklayın ses giriş ve çıkış ayarlarını düzenleyin. Ek olarak Zoom uygulaması açıkken o ses işaretine sağ tıklayın ve ses düzey karıştırıcısını açın uygulamanın sesini oradan eğer kapalı ise açabilirsiniz.

Zoom da Ses Açma: Telefon

Telefonunuz’un sesi’nin açık olduğundan emin olun. Sonrasında uygulama ayarlarına girip ses ayarlarını sıfırlayın.

Bu sıfırlama ne işe yarıyor? Diye sorarsanız. Telefona uygulama inerken telefonun o zaman ki durumuna göre kendini ayarlamış olma ihtimali çok yüksek. Zaman geçtikçe cihazınız güncelleme almış olabilir veya başka durumlar ayarların değişmesini gerektirmiş olabilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
258 okunma
okunma2724
0 yorum