Zoom da Sesim Gitmiyor Sorunu

Zoom da Sesim Gitmiyor Sorunu

Zoom da Sesim Gitmiyor Sorunu. Zoom da Sesim Gitmiyor Ne Yapmalıyım? Zoom da Sesim Gitmiyor: Telefon Çözümü. Zoom da Sesim Gitmiyor: Bilgisayar Çözümü. Pandemi’nin hızlı yayılmasından dolayı dünya kendini evlerine kilitlemiş durumda. Böyle bir durumda hem iş dünyasında çalışanlar işleri için, hem de öğrenciler ve öğretmenler dersler için zoom uygulamasını kullanıyorlar. Durum böyle olunca en ufak hatada sorun Google da öne çıkmaya başlıyor. Araştırmalarımız sonucu bu hatayı almanızı engelleyebileceğimize inanıyoruz. İsterseniz konunun ayrıntılarına aşağıda bakalım.

Zoom da Sesim Gitmiyor Ne Yapmalıyım?

Zoom da Sesim Gitmiyor Ne Yapmalıyım?
Zoom da Sesim Gitmiyor Ne Yapmalıyım?

Zoom uygulaması kullanılırken sanal toplantı içerisinde bir kişi her zaman yöneticidir. Durum böyle olunca öncelikle sizin yönetici tarafından susturulmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Zoom sohbet kısmına yazarak toplantı içerisindeki yöneticiye erişebilirsiniz. Ek olarak mikrofonunuz sıkıntılı olabilir. Bu sıkıntıyı çözmek için başka bir mikrofon ile deneyebilirsiniz yada mikrofonunuzu başka bir cihaz ile deneyebilirsiniz.

Zoom da Sesim Gitmiyor: Telefon Çözümü

Telefonunuzda sesler kısıksa bu oldukça normal bunun dışında Zoom uygulaması mikrofonunuzu kullanmak için yetkilendirilmemiş olabilir. Ayarlar>Uygulamalar>Zoom ile istediğinize erişebilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken tek şey yetkilendirmek olacaktır. Zoom uygulamasının veya işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olunuz.

Zoom da Sesim Gitmiyor: Telefon Çözümü
Zoom da Sesim Gitmiyor: Telefon Çözümü

Zoom da Sesim Gitmiyor: Bilgisayar Çözümü

Bilgisayarınızda da seslerin açık olduğundan emin olduktan sonra ara kısmından mikrofon diye aratarak Zoom uygulaması için yetki veriniz. Bu işlem sonuç vermez ise anakartınızın üreticisinin sitesinden veya notebook cihazınızın üreticisinin sitesinden ses kartı driver’ını kurunuz. Zoom uygulamasının veya işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olunuz. 

20
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.