Zoom İnvalid meeting id Hatası Çözümü

Zoom İnvalid meeting id Hatası Çözümü

Zoom invalid meeting id hatası, Zoom uygulamasında toplantı başlatma sırasında girilen meeting id yada passcode hatası nedeni ile karşımıza çıkan bir hatadır. Genellikle sistem bakımları ve yoğunluktan dolayı bu hatalarla karşılaşma durumu ortaya çıkabiliyor. Salgın nedeni ile dünyada ve ülkemizde kullanılmakta olan Zoom toplu görüşmeler yapmak için kullanılmaktadır. Özellikle ders için kullanılan uygulamada giriş esnasında Zoom invalid meeting id hatası çıktığında öğrenciler derslerini kaçırdıkları için bilgi eksikliği yaşamaktadırlar. Bizde sizler için bu durumu araştırıp sorunu nasıl halledebilirsiniz yardımcı olmaya çalışacağız.

Zoom İnvalid meeting id Hatası Nedir?

Zoom İnvalid meeting id Hatası Nedir?
Zoom İnvalid meeting id Hatası Nedir?

Zoom İnvalid meeting id hatası alanların geçersiz ID bağlantısı hatası aldıklarını bilmeleri doğru olur. Bu hata ile karşılaşırsanız eğer, ‘’Geçersiz toplantı kimliği yeniden deneyin’’ anlamına gelir, yani geçersiz bir ID bağlantısı kullanıyor olabilirsiniz. Özellikle Öğretmenlerin, öğrencileri ile bir sanal alanda toplanabilmesi için toplantı ID adresi vermeleri gerekmektedir. Eğer size yanlış veya eksik paylaşılmış bilgi verilirse Zoom invalid meeting id hatası karşınıza çıkar ve bağlantı geçersiz sayılır.

Zoom invalid meeting id Hatası Çözümü

Ders Yapmak veya başka bir işlem için giriş yapmaya veya bir odaya katılmaya çalıştığınızda karşınıza invalid meeting id hatası çıkıyorsa birkaç adımla sorunun kaynağını ve çözümünü öğrenebilirsiniz. Bu işlemi sizlere olabilecek sorunlar ve çözüm yollarını anlatarak sorunsuz şekilde kullanabilmenize olanak sağlayacağız.

·         İlk işlem Giriş bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

·         Çevrenizde aynı hata ile karşılaşan varmı? Yakınlarınıza sorunuz.

·         Uygulamadan çıkış yapın ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

·         Uygulamayı silip tekrar yüklemek uzun sürmeyen bir işlem yeniden yükleyip giriş deneyebilirsiniz.

·         Farklı bir cihazdan uygulamayı yükleyerek deneme yapın. Belki sorun cihazınızda olabilir.

·         Farklı mail kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

·         İnternet bağlantınızı kontrol edin. Anlık internet kopması gibi durumlardan dolayı İnvalid meeting id hatası karşınıza çıkıyor olabilir.

·         Uygulama kaynaklı problem yaşıyor olabilirsiniz. Bildirim haberi varsa kontrol ediniz.

·         Uygulama güncelliğini kontrol edin. Varsa yeni güncelleme cihazınızdan güncellemeleri tamamlayın.

·         Aşırı yoğunluk olabileceği için uygulama serveri yoğunluğu taşıyamıyor olabilir ve bu yüzden giriş sağlayamıyor olabilirsiniz.

·         Yoğunluk yüzünden giriş sağlayamıyorsanız biraz bekledikten sonra yeniden deneyiniz.

·         Zoom uygulamasına giriş bilgilerinin doğru ve küçük, büyük harflerin doğru yazıldığından emin olun.

·         Şifrenizi doğru girdiğinizden emin olunuz.·         Yukarıdaki bilgiler dışında halen sorun yaşıyorsanız Zoom destek birimlerine mail atınız ve aldığınız hata için bilgi verip yardım isteyiniz.

34
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.