Zoom Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

 Zoom Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?
Okunuyor Zoom Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Zoom Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır? sorusunu uzaktan eğitim kapsamında canlı dersle katılacak öğrenciler için cevapladık. Bilgisayar ve telefondan giriş yapın. Korona virüsü nedeniyle zorunlu ilk okul, orta okul ve lise eğitimini devam ettirecek olan öğrenciler derslerini Zoom üzerinden izlemek zorundalar.

Dershaneler, özel okullar ve devlet okullarının bir çoğu Zoom uygulaması üzerinden canlı ders işliyorlar. Öğrenciler bu uygulamaya nasıl giriş yapacaklarını bilemedikleri için en basit haliyle size anlatmak istedik. Zoom Öğrenci Girişi için Bilgisayar veya Telefon aracılığıyla derslerinizi izleyebilirsiniz. Aynı zamanda konuyla ilgili en çok merak edilen soruları da buradan cevaplıyoruz.

Zoom Öğrenci Girişi

Zoom Öğrenci Girişi yapabilmeniz için öncelikle sisteme giriş sağlayacak aracı seçmeniz gerekiyor. Bilgisayar veya Telefon ile Zoom Öğrenci Girişi yapmak isteyenler için aşağıda bunu nasıl yapacaklarını anlattık.

Zoom Öğrenci Girişi
Zoom Öğrenci Girişi

Aşağıdaki maddeler halinde anlattıklarımızı yaparak Zoom uygulaması üzerinden öğrenci girişi yapabileceksiniz. Konuyla ilgili merak ettiğiniz sorularınızı yorum olarak bizlere sorun. Bizde sizler için ekibimizle birlikte sorularınızı yanıtlamak için bekliyor olacağız.

Zoom Öğrenci Girişi Yap

Zoom Öğrenci Girişi Yap için verdiğimiz buton yardımıyla sisteme giriş sağlamanız gerekiyor. Eğer bir üyeliğiniz yoksa oluşturun. Üye olurken kendi bilgilerinizi doğru girmenizi öneriyoruz. Okulunuzun derslerine canlı olarak katılacağınız için bilgilerinizin de doğru olması gerekecektir. Bu sayede öğretmen sizin hangi öğrenci olduğunuzu anlayabilir.

Bağlantı adresini bulamadığınız Zoom Öğrenci Girişi Yap butonunu yukarıda sizlere verdik. Yaşadığınız sorunları ve karşılaştığınız hataları bize bildirebilirsiniz.

Zoom Öğrenci Girişi: Bilgisayar

Zoom Öğrenci Girişi Bilgisayar üzerinden yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu sayede Bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden sisteme giriş sağlayabileceksiniz. Kameranız için Zoom Öğrenci Girişi yaptıktan sonra basit bir işlemle tanımlamanız gerekecek. Bu tanımlama sonrasında Mikrofon ve Kamera bağlantınız gerçekleşecektir.

Zoom Öğrenci Girişi Yap Bilgisayar
Zoom Öğrenci Girişi Bilgisayar

Uzaktan Eğitim Canlı Dersinize katılak için hocanın verdiği bağlantıyı kullanın. Size verdiği bağlantıya yine hocanın verdiği şifre ile giriş yapabilirsiniz. Zoom Öğrenci Girişi Bilgisayar işlemleri bu kadar basit gerçekleşmektedir.

Zoom Öğrenci Girişi: Telefon

Zoom Öğrenci Girişi Telefon üzerinden de gerçekleşmektedir. Bunun için Google Play Store veya App Store uygulamasına giriş yapın. Sonrasında Zoom uygulamasını telefonunuza yükleyin ve sisteme girin. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantı sayesinde uzaktan eğitim derslerinize katılabilirsiniz.

Zoom Öğrenci Girişi Telefon
Zoom Öğrenci Girişi Telefon

Kullandığınız telefonun işletim sistemi Android veya İOS olsa dahi Zoom Öğrenci Girişi Telefon için yukarıda anlattığımız yöntem işinize yarayacaktır. Merak ettiğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın