İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor (2021)

 İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor (2021)
Okunuyor İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor (2021)

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor şikayetlerinizi çözmek için 2021 yılında araştırmalar yaptık. Problemden kurtulmanız için bir yol bulduk. Korona virüsü kapsamında hayatımızın her alanını etkileyecek değişiklikler yapıldı. Sağlığımızı korumak ve virüsün yayılmasını yavaşlatmak için İstanbul ve diğer şehirlerimizde de uygulanmaya başlanacak otobüslerde kontrol uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirmesi yaparak otobüslere binerken bizim bir risk taşıyıp taşımadığımız anlaşılabiliyor. Fakat İstanbulkart Hes Kodu için tanım yapmaya çalışan çoğu vatandaşımız Eşleştirme Hata Veriyor şikayetlerinde bulunuyorlar.

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor Ne Yapmalıyım?

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor sorununuz varsa aşağıda belirttiğimiz maddelere bir göz atın. Sizlere verilen bilgiler doğrultusunda bir çözüm bulabilirsiniz. Şuanda bu tarz hatalarla karşılaşan binlerce vatandaşımız var. Hepsine teker teker yardım etmek oldukça uzun süreceği için herkesin işine yarayacak çözümler üretmeye çalıştık.

İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor
İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor
  • HES kodu eşleştirme işleminde telefon numarası kullanıcıya ait olmalıdır. Telefon numarası olmayan yakınlar için anne, baba, çocuk vb.) aynı telefon numarası ile işlem yapılmasına izin verilmektedir.
  • HES kodu riskli durumundayken İstanbulkart eşleştirmesi yapılabilir ancak toplu ulaşımda İstanbulkart’a “Geçersiz HES kodu” uyarısı verilir ve toplu ulaşımda kullanılamaz. 
  • Eşleştirme yapılabilir ancak HES kodunun süresi dolduğunda İstanbulkart’a “Geçersiz HES kodu” uyarısı verilir ve toplu ulaşım kullanılamaz. Güncel HES kodu ile birlikte eşleştirme işlemi tekrarlanmalıdır. 
  • Şu anda sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası  ve Yabancı Kimlik Numarası ile işlem gerçekleştirilmektedir. Pasaport Numarası ile eşleştirme yapılması için çalışmalar devam ediyor.
  • ALO 153 Beyaz Masa’yı arayarak işlem saatini ve kişisel bilgilerinizi ileterek tarafımızdan destek alabilirsiniz. 

Daha önce sizler için oluşturduğumuz İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor, Kart Kayıtlı Değil Hatası (2021) içeriğimizden de yararlanabilirsiniz. İstanbulkart Hes Kodu Eşleştirme Hata Veriyor probleminiz hala devam ediyorsa bize yorum olarak bildirin. Sizler için güncel çözümler aramaya devam ediyor olacağız.

İstanbulkart Nedir?

İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belbim tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartıdır. Şehrin ulaşım araçlarında, tuvaletlerinde, Hamidiye otomatlarında, Migros alışverişlerinde ve sosyal tesisler gibi yerlerde kullanılabilmektedir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın