[Yeni] PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

 [Yeni] PUBG Lite Sistem Gereksinimleri
Okunuyor [Yeni] PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri araştırması yapanlar için minimum ve önerilen yeni verileri paylaşıyoruz. Cihazınızın oyunu nasıl çalıştıracağını öğrenin. Günümüz bilgisayarlarında gerçek PUBG oyununu çalıştırmak çok’da kolay değil bundan dolayı milyonlarca oyuncu daha az sistem gereksinimi isteyen Lite sürümünü tercih ediyor.

Her ne kadar PUBG Lite için düşük gereksinimler istenildiği söylense’de oyunu yüklemeden önce bilgisayarınız ile donanımları karşılaştırmakta fayda var. PUBG Lite Sistem Gereksinimleri ile ilgili tüm detayları aşağıda sizlere sunuyoruz. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri ile ilgili 2020 yılına ait güncel verileri aşağıda paylaşıyoruz. Eğer kullandığınız bilgisayarın özellikleri ile aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılaştırma yapamadıysanız bize bildirebilirsiniz.

İşletim SistemiWindows 7 (64 Bit), Windows 8 (64 Bit), Windows 10 (64 Bit)
İşlemciCore i5, 2.8 GHz
RAM8 GB
Ekran KartıNVIDIA Geforce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
Boş Alan4 GB
PUBG Lite Sistem Gereksinimleri
PUBG Lite Sistem Gereksinimleri
PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

Daha önce sizler için paylaştığımız PUBG Lite Sistem Gereksinimleri (2020) yazımızı bu yeni veriler ile güncellemiş olduk. Daha önce’de sizin tarafınızda sık sorulan sorularınızı cevapladık. Dilerseniz eski konumuza’da göz atabilirsiniz.

İşletim Sistemi

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri karşılaştırması yaparken ilk olarak istenilen işletim sistemine muhakkak sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için Windows 7 (64 Bit), Windows 8 (64 Bit) veya Windows 10 (64 Bit) sürümlerine sahip bir cihaz kullanıyor olmanız lazım.

İşletim Sistemi Nedir?

İşletim sistemi, bilgisayarda çalışan, donanım kaynaklarını yöneten ve çeşitli uygulama yazılımları için yaygın servisleri sağlayan bir yazılımlar bütünüdür.

İşlemci

Her oyunda olduğu gibi PUBG Lite oyununun Sistem Gereksinimleri özellikleri arasında işlemci ayrı bir öneme sahip. Oyunu performanslı ve iyi bir şekilde oynayabilmek için Core i5, 2.8 GHz CPU ihtiyacınız olacak.

İşlemci Nedir?

İşlemci, bilgisayar birimlerinin çalışmasını ve veri akışını kontrol etmekte olan elektronik aygıtlardır. … Mantıksal işlem yapma yeteneğine sahip olan işlemci, düşük seviyeli kodlama sistemi ile çalışmaktadır. Mekanik parçası bulunmayan entegre devreler olan işlemci, komutları düzenli bir şekilde yerine getirmektedir.

RAM

Günümüzde oyun sevenler donanım konusunda pek bilgi sahibi değiller. PUBG Lite Sistem Gereksinimleri ile bizden istediği 8 GB Ram yüksek performanslar için geçerlidir. 4 veya 6 GB RAM oyunu yine kaldıracaktır.

Ram Nedir?

RAM (Random Access Memory) bilgisayar için beyin görevi gören, bir tür veri deposudur. … Tıpkı bir insanın beyni gibi, bilgisayarın ihtiyacı olan her bilgi RAM‘de olmalıdır. Bir bilgisayarın belleği yani beyni olan RAM bilgisayarın kapasitesine göre olmalıdır.

Ekran Kartı

Oyuncuların iyi bir bilgisayar donanımına sahip olması için en ön planda tutulan ekran kartı bu oyun içinde geçerli. PUBG Lite sistem gereksinimleri için paylaştığı resmi verilere göre NVIDIA Geforce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 gibi bir ekran kartı ile çok iyi verim alınacağı yönünde.

Ekran Kartı Nedir?

Ekran kartı, bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan birimidir. Ekran kartları harici ISA, VLB, PCI, AGP veya PCI-Express veriyollarını kullanan PC kartları olarak veya anakart üzerinde chipset içerisinde yerleşik olarak bulunmaktadır. Günümüzde ekran kartları için Gpu üreten iki büyük firma bulunmaktadır.

Boş Alan

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri verilerini inceleyen oyuncular genellikle bu oyun Kaç Gb? sorusunu’da sürekli soruyorlar. Paylaşılan verilerde bu sorulan sorunun cevabı’da bulunuyor. Oyunu bilgisayarınıza yükleyip kurabilmeniz için 8 GB boş alana ihtiyacınız olacak.

PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri oyunu yüklemek ve oynamak isteyen oyuncuların merak ettiği verilerdir. Eğer cihazınıza pek güvenemiyorsanız aşağıda verdiğimiz minimum yani en düşük verileri bilgisayar özellikleriniz ile karşılaştırabilirsiniz.

PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri
PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: Windows, 7, 8, 10, 64 Bit
  • İşlemci: Core i3, 2.4 GHz
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: Intel HD Caphics 4000
  • Boş Alan: 4 GB

Eğer kafanızdaki soru işaretleri geçmediyse aşağıdaki yardımcı başlık içerikleri kontrol edebilirsiniz. Oyun ilk çıktığı zamanlarda haberini yaptığımız PUBG Lite Sistem Gereksinimleri konumuz’da eski verileri göreceksiniz. Üzerinden geçen güncellemeler ile sistem gereksinimlerinin nasıl değiştiğini bu sayede görebilirsiniz.

PUBG Lite Sistem Gereksinimlerini Bilgisayarınız ile Karşılaştıralım

Yukarıda verdiğimiz PUBG Lite Sistem Gereksinimleri verilerini kullandığınız bilgisayarınız ile karşılaştırmakta zorlanıyorsanız bunu sizin yerinize yapabiliriz. Karşılaştırma yapabilmemiz için gerekenler:

  • Yorum Olarak Bilgisayar Özelliklerinizi Yazın
  • Yazıyı paylaşın,

Yukarıdaki 2 şartı yerine getiren her oyuncunun karşılaştırması yapılacaktır. Kullandığınız bilgisayarınız ile oyunu hangi ayarlarda oynamanız gerektiğini ve nasıl bir performans alacağınızı söylüyoruz. Aynı zamanda sorduğunuz soruları’da cevaplayacağız.

PUBG Lite

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri ile ilgili 2020 verileri güncellendikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalarak en doğru bilgileri almaya devam edebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın