PUBG Mobile Jiroskop Rehberi

PUBG Mobile Jiroskop hakkında bilmeniz gereken her ayrıntıya bu haberimizde yer veriyoruz. Ne işe yarar ve tam olarak nedir? gibi soruları’da cevaplıyoruz. 2018 yılında mobil versiyonu yayınlanan hayatta kalma oyununun üzerinde oldukça titiz çalışılıyor. Oyun bir hayatta kalma oyununa göre çok fazla detaylı olmasa’da oyunda yer alan özellikler ve mekanik oldukça detaylı hazırlanmış. Yani bir silah yapmak yerine onu buluyoruz, veya bir yiyecek için hayvan öldürmek yerine konserveler buluyoruz. Günümüzde hayatta kalma oyunlarında genellikle bunlar için oyuncuların uğraşmaları gerekiyor. Fakat bu hayatta kalma oyununun mantığı daha farklı.

Bir uçağa bindirilen 100 kişi hayatta kalma mücadelesi için hazırlanır. Uçak bir adanın üzerinden geçerken oyuncular kendilerine en uygun yeri tespit ederek uçaktan o bölgeye doğru bir atlayış gerçekleştirirler. Oyuncular bölgeye indikleri zaman yapmaları gereken ilk şey onları hayatta tutacak ekipmanlar bulmak. Silah, mermi, koruyucu kıyafetler, ilaç ve yiyecek, içecek gibi şeyler.

Oyunda 15’den fazla silah bulunuyor, aynı zamanda bu silahlara uygun bazı parçalar’da bulunuyor. Hayatta kalabilmek için ekipmanları olabildiğince iyi tutmanız gerekmekte. Çünkü karşılaşacağınız rakiplerden yeteneğiniz daha’da iyi olsa ekipmanlar sizi öldürtebilir. Silahınıza olan hakimiyetinizi güçlendirmeyi deneyin.

Reklam Alanı

PUBG Mobile Jiroskop ile ilgili bilgileri çoğu oyuncu tam bilmiyor veya eksik biliyor. Oyunda size nasıl büyük avantajları olabileceğini bu yazımız’da öğreneceksiniz. Başlarda zor gibi gelse’de zamanla alışıp eskisinden daha çok daha avantajlı bir özelliği kullanmaya şimdi’den başlayın.

PUBG Mobile Jiroskop Nedir?

PUBG Mobile Jiroskop, oyundaki karakterinizin nişangahını telefonu hareket ettirerek hedefe doğrultmaya yardımcı olan bir özelliktir.

PUBG Mobile Jiroskop Nedir?
PUBG Mobile Jiroskop Nedir?

Yani oyunu oynarken ani bir durumda düşmanla karşılaştınız, o anda parmağınız ile ekrana dokunup hareket etmek yerine cihazınızı küçük hareketler ile hedefe sabitleyebilirsiniz. Buda sizin reflekslerini geliştirecek ve olası tehlikeli durumlarda rakiplere karşı büyük avantaj elde etmenizi sağlayacak.

Reklam Alanı

PUBG Mobile Jiroskop Ne İşe Yarar?

PUBG Mobile Jiroskop, bir düşman ile çatışma halindeyken tam nokta atışı yapmadığınız durumlarda hareket eden rakip ile nişangahı dengelemeyi sağlar. Bu sayede küçük hareketlerde bulunan rakibe ateş ederken tek bir sabit noktaya ateş etmemiş olursunuz.

Ekrana dokunarak nişangahı düşmana sabitlemek tam nokta atışları için tercih edilmiyor. Profesyonel oyuncular genellikle çatışma durumlarında düşmanın küçük hareketlerinin’de önemli olduğunu düşünerek jiroskop özelliğini kullanırlar.

PUBG Mobile Jiroskop Ayarları

PUBG Mobile Jiroskop, başlarda daima açık olarak tercih edilmemesi gereken bir özellik olduğu düşünülüyor. Bunun için öncelikle Oyunda ayarlara girip Genel sekmesine gelin. Orada jiroskop yazısının altında 3 farklı seçenek bulacaksınız.

Oyuna başladığınız zaman bu ayar Kapalı olarak geliyor. Oyuncunun isteği üzerine ayarlar’dan özelliği kendilerine göre aktif edebilirler. Dürbün Aç, seçeneğini işaretlerseniz oyunda yalnızca silahınız ile dürbünü açtığınız zaman jiroskop özelliği devreye girecektir. Daima açık dediğiniz durumlarda karakteriniz ile nişan aldığınız veya almadığınız her an özellik aktif olur.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları (2020) Özel

Eğer bu özelliği daha önce farklı oyunlarda kullanmadıysanız ilk olarak dürbün aç seçeneğiyle özelliği kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü karakteriniz ile yakın çatışmalarda jiroskop ile hareketleri ön göremeyeceğiniz için ölme ihtimaliniz artabilir. Bunun için sizlere PUBG Mobile Jiroskop Ayarları olarak hem hassasiyet hemde tavsiyeler vereceğiz.

PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyeti

PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyeti, olarak oyunda düzenleyebileceğiniz ayarlar bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz görselde’ki gibi verileri değiştirerek en ideal kontrolü sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda oyunu oynadıkça size en uygun şekilde ayarları düzenlemeye devam edeceksiniz. Fakat başlangıç olarak aşağıdaki ayarları öneriyoruz.

PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyeti
PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyeti

İlginizi Çekebilir: PUBG Hassasiyet Ayarları (Mobil) 2020

PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyet Ayarları
 • 3. Şahıs Dürbünsüz: %200
 • 1. Şahıs Dürbünsüz: %200
 • Lazer & Holografik Nişangah, Nişan Yardımcıları: %300
 • 2x Dürbün: %200
 • 3x Dürbün: %220
 • 4x ACOG Dürbün, VSS Vintorez: %65
 • 6x Dürbün: %40
 • 8x Dürbün: %30

PUBG Mobile Jiroskop Kapatma

PUBG Mobile Jiroskop Kapatma için aşağıda verdiğimiz adımları izleyebilirsiniz. Bu sayede özelliği devre dışı bırakıp kapatmış olacaksınız.

 • Oyuna girin,
 • Ayarları açın,
 • Genele gelin,
 • Jiroskop yazısının altında’ki seçeneği “Kapalı” olarak işaretleyin.

Yukarıdaki basit adımları uygulayarak PUBG Mobile Jiroskop Kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PUBG Mobile Jiroskop Ekleme

PUBG Mobile Jiroskop Ekleme, cihazınızda bu özellik yer almıyorsa mümkün olmayacak bir eylemdir. Oyundaki bu jiroskop özelliğini kullanabilmeniz için oyunu oynadığınız akıllı cihazınızda’da özelliğin bulunması gerekiyor. Eğer cihazınızda bu özellik yoksa herhangi bir şekilde ekleme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

PUBG Mobile Jiroskop Hataları

PUBG Mobile Jiroskop Hataları başlığı altında oyuncuların yaşadıkları sıkıntıları ve çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz. Eğer sizinde yaşadığınız bir sorun veya hata varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Yerli kaynaklar’da olmayan detayları sizler için araştırıyor ve buluyoruz.

Türkiye’de en detaylı ve derin PUBG Jiroskop rehberini hazırlamak için uğraştık. Katkısı olacağını düşündüğünüz konuyla ilgili noktalarda bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede oyunu oynayan ve konu hakkında bilgisi olmayanlar için en doğru, kaliteli içeriği sunmuş oluruz.

Jiroskop Ters Döndü

PUBG Mobile Jiroskop Ters Döndü sorunu çoğu oyuncunun karşılaştığı bir durum değil. Bu sorun ile karşılaşıyorsanız oto döndürme özelliğini kapatmayı deneyebilirsiniz. Fakat bu bir çözüm olmazsa cihazınızda’ki ayarları kontrol etmeyi deneyin. Bu sorun genellikle oyundan kaynaklanmamaktadır. Kullandığınız cihazın ayarlarından kaynaklanabilir.

Jiroskop Çalışmıyor

PUBG Mobile Jiroskop Çalışmıyor sorunuyla karşılaşıyorsanız ilk olarak oyundaki ayarları kontrol etmeniz gerekmektedir. Bazen gelen güncellemeler sonrasında bazı ayarlar sıfırlanabiliyor. Bunun için oyunda ayarlara ve genele gelip Jiroskop özelliğinin açık olduğundan emin olun. Eğer oyunda jiroskop özelliğiniz açıksa ve çalışmıyor sorunuyla karşılaşıyorsanız cihazınızı kontrol edin.

Jiroskop Bozuldu

PUBG Jiroskop Bozuldu tarzında hata alanlar aşağıda yorum olarak yaşadıkları sorunu yazabilirler. Eğer yaşadığınız sorunun cevabını burada bulamadıysanız yorum olarak bizlere bildirin. Sizler için en kısa sürede çözüm yolunu bulup paylaşır.

Jiroskop Kayması

PUBG Mobile Jiroskop Kayması ile ilgili sorun yaşayanlar yukarıda verdiğimiz hassasiyet ayarlarını uygulayabilirler. Genellikle hassasiyetin fazla orantısız olmasından dolayı yaptığınız küçük hareketler nişangah kaymalarına yol açabilir.

PUBG Mobile Jiroskop

PUBG Mobile Jiroskop ile ilgili detaylar aktarılmaya devam edecek. Rehber yazımız genişleyerek konuyla ilgili her soruyu ve bilgiyi barındırıyor. Sizde sormak istediğiniz soruları, fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

71
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.