e
sv

PUBG Mobile Planör Yerleri (2021)

2747 Okunma — 24 Mayıs 2021 20:45
PUBG Mobile Planör Yerleri (2022)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG Mobile Planör Yerleri arayanlar için motorlu hava taşını nasıl kullanabileceğinizi ve nerelerde bulacağınızı açıklıyoruz. 2021 yılına ait rehber niteliğindeki yazımızda her sorunuza bir cevap bulabileceksiniz. 2021 yılında gelen güncellemenin ardından PUBG Mobile oyununa eklenen motorlu planör oyundaki savaş stratejilerinin bir anda değişmesine sebep oldu. Normal de son hayatta kalan oyuncu olmak için mücadele verirken sürekli düşmanı yerde arıyorduk, fakat yeni eklenen bu planör sayesinde artık düşman havadan da gelebiliyor. Ekip olarak bir binayı sardığınız zaman içeride sıkışan düşman orada öleceğini düşünürken bir anda çatıdan bir planörün uçması ve içerisinde birazdan öldüreceğinizi düşündüğünüz oyuncuları görmek de çok normal artık.

Çoğu oyuncu PUBG Mobile Planör Yerleri hakkında tam net bir bilgiye sahip değil. Oyun içerisinde şansa bölgelerde çıktığı düşünülen bu motorlu hava aracı aslında bazı belli alanlar içerisinde dönüp duruyor. Bizde sizlere haritada nokta işaretli vereceğimiz bilgiler sayesinde planörlerin hangi alanlarda çıkacağını öğrenmenizi sağlayacak. Bu sayede maçlara girdiğinizde takım arkadaşlarınızdan bir tanesi planörü alabilir veya çevresine pusarak ona gelen düşmanları öldürebilirsiniz.

PUBG Mobile Planör Yerleri Nerede?

PUBG Mobile Planör Yerleri Nerede?
PUBG Mobile Planör Yerleri Nerede?

PUBG Mobile Planör Yerlerini öğrenmeden önce Mirimar ve Erangel haritalarında olduğunu bilmeniz gerekiyor. Daha farklı haritalar veya modlar içerisinde motorlu planörleri bulamazsınız. Eğer bu hava aracını nasıl kullanabileceğinizi bilmiyorsanız bu konuda da dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Aksi halde uçurmaya çalışırken düşebilir ve ölebilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz harita bilgilerine bakarak planörün nerelerde çıktığını daha iyi anlayacaksınız.

Genellikle fazla ormanla çevrili olmayan açık alanlara düşmektedir. Bunun sebebi planörün havalana bilmesi için bir süre ilerlemesi gerekiyor. Ağaçlarla veya engellerle çevrili alanlarda kullanılamayacağı için tam o bölgelere düşmez. Yol üstünde de bulamazsınız, eğer birisi bırakmadıysa oyun tarafından yol üzerine konulmayacak bir araçtır. Yüksek arazilerde daha fazla karşılaşabileceğinizi de unutmayın.

PUBG Mobile Planör Yerleri: Mirimar

PUBG Mobile Planör Yerleri olarak Mirimar Haritasında aşağıdaki görselde belirtilen alanlar içerisinde çıkmaktadır. Alan dışında bulduğunuz zaman onu bir başka oyuncunun bıraktığından emin olabilirsiniz.

PUBG Mobile Planör Yerleri: Mirimar
PUBG Mobile Planör Yerleri: Mirimar

PUBG Mobile Planör Yerleri: Erangel

Erangel haritasında ise PUBG Mobile Planör Yerleri aşağıdaki görselde gösterilmiştir. Planöre yalnızca 2 oyuncu binebilmektedir. Tek başınıza da uçurabileceğiniz planöre 3 veya daha fazla oyuncu binemez. Son zamanlarda uçağın kanadına veya kuyruk kısmına binmeye çalışanlar çok fazla artmaya başladı fakat bu önerilmez.

PUBG Mobile Planör Yerleri: Erangel
PUBG Mobile Planör Yerleri: Erangel

PUBG Mobile Motorlu Planör Nerde?

PUBG Mobile Motorlu Planör olarak adlandırılan hava aracı, Erangel ve Mirimar haritalarında çıkmaktadır. Her maç aynı yerde çıkmasa dahi çıktığı bölgeler tespit edilebilmektedir. Oyun başında direk bu planörün çevresine atlamak önerilmez, aksi halde silah ekipmanları toplayan bir grup sizi havada dahi kolayca imha edebilir.

PUBG Mobile Planör Nerelerde Çıkıyor?

 • Mirimar ve Erangel Haritası
 • Yüksek bölgelerde
 • Az engelli alanlarda
 • Açık alanlarda

PUBG Mobile Planör Hangi Haritada?

PUBG Mobile Planör bulduğunuz zaman düz bir zeminde saatte 70km hıza ulaşmanız gerekmektedir. Ortalama 5 saniye ilerledikten sonra uçuşa geçebilirsiniz. Bu sebeple planörü yalnızca yüksek ve düzlük alanlarda bulma olasılığınız yüksektir. Karşınıza engel olabilecek veya kapalı alanlarda bu araç çıkartılmaz. Eğer bir oyuncu tarafından konulmadığı sürece yol ve çevresinde de bulamazsınız.

PUBG Mobile Planör Nasıl Kullanılır?

PUBG Mobile Planör Nasıl Kullanılır?
PUBG Mobile Planör Nasıl Kullanılır?

PUBG Mobile Planör de tıpkı araç kullanırmış gibi kullanılmaktadır. Havalandığınız zaman daha yükseğe çıkabilmek için uçağın burnunu direk havaya yöneltmeyin. Önden pervaneli olması uçağın ilerledikçe havalanmasını sağalar. Yukarıya hafif bakar vaziyette ilerledikçe daha hızlı yükseldiğinizi fark edeceksiniz. Uçağı indirirken hızınızı oldukça yavaşlatın ve önünüzde bir engel olmayacak alana iniş yapın. Helikopter kullanmadığınızı unutmayın, planörü indireceğiniz bölgede belli bir açıklık olması gerekmektedir.

PUBG Mobile Planör Tuşları

PUBG Mobile Planör Tuşları daha önce oyunda yer alan diğer araçlarla aynıdır. Dokunmatik ekrandaki yön tuşlarıyla uçağın hakimiyetini kurabilirsiniz. Oyunu Bilgisayar (PC) üzerinden oynayan oyuncular da yön tuşları yardımıyla uçağı uçurabilirler.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • enes
  2 sene önce

  veririmisiniz

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile Planör Yerleri (2021)