PUBG Mobile Putlara Tapma Nedir?

PUBG Mobile Putlara Tapma Nedir?

PUBG Mobile Putlara Tapma ile ilgili son günlerde pek çok haber yapılıyor. Peki oyunda böyle bir şeyi neden yapıyoruz? tüm detayları haberimizde araştırdık. Dünya üzerinde en popüler mobil oyunların başında gelen PUBG Mobile oyununa gelen güncellemeyle oyuna eklenen Putlara Tapma görevi oldukça tepki topladı.

Oyun daha önce popülerliği sebebiyle haksız yere çoğu ülkede kısıtlamaya gidilmişti. Her ne kadar şiddet bağımlılığına sebep olduğu söylense’de dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan çok fazla savaş oyunu bulunuyor. Fakat çok oyuncuya hitap etmesi bu başarılı oyunun bazı cezalar çekmesine’de sebep oldu. Şimdi’de son gelen güncellemeyle oyuna eklenen özellik PUBG Mobile Putlara Tapma haberleri ile tepkiler çekişmeye başladı.

PUBG Mobile Putlara Tapma

PUBG Mobile Putlara Tapma, haritanın belirli bölgelerinde şansa görülen tahtadan figürlerin yanına giderek onlara tapınarak çeşitli ödüller kazanabiliyorsunuz.

PUBG Mobile Putlara Tapma
PUBG Mobile Putlara Tapma

Bu özelliğin oyunda önemli bir yere sahip olması her oyuncuyu buna uygulamaya mecbur bırakıyor. Gerçek hayatta dahi kimsenin dini görüşüne karışamadığımız gerçeğini unutmadan oyunun oyuncularını zorla yönlendirdiği düşünceleri oldukça doğru. Oyun hakkında yapılan şiddete yönelim konusundaki haberlere her ne kadar katılmasam’da gelen güncellemeyle putlara tapma özelliği oldukça yanlış olduğunu düşünüyoruz.

Oyunun Türkiye’de yasaklanmasını isteyen kesimler’de var fakat böyle bir şeyin pek mümkün olacağını sanmıyoruz. Aileler çocuklarını gözetim altında mobil oyunlar oynatmaları halinde bu tip sorunların önüne geçilecektir. Aksi taktir’de uygulama mağazalarındaki oyunların ve uygulamaların yarısından fazlası bu tip nedenlerle kaldırılması gerekir.

PUBG Mobile Putlara Tapma

PUBG Mobile Puta Tapma Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile Puta Tapma işlemi için öncelikle herhangi bir haritada maça girmeniz gerekiyor. Haritanın şans eseri bölgelerinde tahtadan put figürleri göreceksiniz, yanlarına yaklaştığınız zaman Tapınma isminde oluşan butona basmanız halinde puta tapma olayını gerçekleştirmiş olacaksınız.

PUBG Mobile Puta Tapma

Twitter: #pubgoynamaoynattırma

Twitter üzerinden #pubgoynamaoynattırma hashtagi ile şuana kadar 15 binden fazla gönderi paylaşıldı. PUBG Oynama Oynattırma diyerek boykot etmeye çalışanlar’da amaçlarına ulaşabileceklerini sanmıyoruz. Haberimizde’de anlattığımız gibi bu tip olaylar oyuncuları zorladığı için yanlış bir hareket fakat oyunları bu tür gelişmeleri ile kaldırtmaya çalışmakta boş bir hayal.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Miramar Harabeler Nerede?

PUBG Mobile Putlara Tapma ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

9
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.