e
sv

TikTok Keşfet Engeli Kaldırma Yöntemleri (2022)

896 Okunma — 17 Mart 2022 15:00
TikTok Keşfet Engeli Kaldırma Yöntemleri (2022)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TikTok Keşfet Engeli nasıl kalkar? kullanıcıların en merak ettikleri soruların başında geliyor. 2022 yılında keşfete çıkamıyorsanız ve engellendiyseniz tekrar çıkmanızı sağlayacak tekniklerden bahsedeceğiz. Öncelikle daha önce paylaştığınız videolar keşfet olarak insanların ana sayfasına düşüyorsa ve artık paylaştıklarınız bir türlü keşfet olarak gözükmüyorsa bu kullanıcılar arasında bir engel yemek olarak adlandırılıyor.

TikTok Keşfet Engeli Nedir?

TikTok Keşfet Engeli Nedir?
TikTok Keşfet Engeli Nedir?

TikTok Keşfet Engeli, paylaştığınız videoların hiç bir şekilde insanların ana sayfalarında görülmemesini sağlar. Aslında TikTok uygulamasında keşfet engeli olarak adlandırılan bir özellik ve yasaklama bulunmamaktadır. Tamamen TikTok uygulamasının algoritmasından kaynaklanan kriterler buna sebep oluyor. Yani TikTok algoritmaları her kullanıcıyı açıklanmayan yüzlerce farklı faktörden değerlendiriyor ve duruma göre onun paylaştığı videoları başka kullanıcıların ana sayfalarında göstererek etkileşimi arttırıyor. Bu sebeple keşfet engeli diye bir şey resmi olarak bulunmasa da keşfete düşmenizi sağlayacak faktörler olduğu gibi algoritmada sizi kötü puanlar almanızı sağlayarak keşfete düşmenizi engelleyecekte sebepler bulunmaktadır.

TikTok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Yukarıda da anlattığımız gibi aslında TikTok keşfet engeli diye bir özellik bulunmuyor, yani hesabınız kapatılmazsa paylaştığınız videoların keşfete düşme ihtimali vardır. Fakat keşfete düşmenizi sağlayacak olan faktörlerden daha çok düşmemenizi sağlayacak faktörleri uyguladığınız için kötü bir değerlendirme almış ve paylaştığınız videolarda bu sebepten keşfete düşmüyor olabilir.

Bunun için öncelikle hesabınızın gerçek olduğunu TikTok botlarına kanıtlamanız gerekiyor. Profilinizi doğrulayın, profil fotoğrafınızı özgün seçin, profil açıklamanızı özgün ekleyin. Tüm bunları yaptıktan sonra keşfete düşmemeye başladığınız zamanlarda paylaştığınız videoları inceleyin. Daha önce neden keşfete düşüyordunuz? ve artık neden düşmüyorsunuz?.

TikTok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?
TikTok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

TikTok Türkiye Keşfet Saatleri yazımızda ülkemizde haftanın hangi günleri ve hangi saatleri etkileşimin en yüksek olduğunu inceleyebilirsiniz. Eğer bu platformda popüler olmak istiyorsanız insanlara kendinizi sevdirmeden önce TikTok botlarına kendinizi sevdirmeniz gerekecek.

Düzenli paylaşımlar yapın. Bir günde 5 video atıp daha sonrasında atmamaktansa, 5 gün 1 video atmak daha iyidir.

Videonuzda kullandığınız sesleri, efektleri iyi seçmek gerekiyor. Günün popülerliğini iyi değerlendirin. Eğer bir şey çok ilgi görmeye başladıysa sizde onun içerisinde yer almalısınız demektir. Daha sonra sizde farklı akımlar yaratarak onun büyümesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu özgünlük keşfete girme ihtimalinizi de yükseltecektir.

TikTok bildiğiniz gibi bir sosyal medya uygulaması. Sponsor reklamlarıyla para kazanan bu uygulamada ki en büyük etken etkileşim. Yani sizin paylaştığınız videolar kaliteli ve ilgi çekiciyse etkileşim ihtimalinden dolayı sizi daha fazla insanın tanımasını sağlayacaktır.

Eğer gerçekten büyümek istiyorsanız farklı sosyal medya hesaplarından da yararlanın. Twitter, Facebook, Pinterest ve hatta İnstagram hesapları açarak oradaki hesaplarınızı TikTok ile bağlayabilirsiniz. Her ne kadar diğer sosyal medyalarda aktif olmak istemeseniz bile TikTok uygulamasında paylaştığınız videoları diğer sosyal medya hesaplarında da paylaşarak keşfet ihtimalinizi yükseltmeniz söz konusudur.

Adult, yasaklanmış videolar veya telife sebep olabilecek herhangi bir şey. Tüm bunlardan uzak durun, yoksa botlar sizi kötü değerlendirecektir. Aynı zamanda bir paylaştığınız videoyu tekrar paylaşmakta kötü puan almanızı böylelikle keşfet ihtimalinizi de düşürmenizi sağlar.

Özetlemek gerekirsek, Keşfet engeli kaldırmak için;

 • Düzenli video paylaşın,
 • Özgün olun,
 • Videolarınızı farklı platformlarda da paylaşın,
 • Kötü şeylerden uzak durun.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TikTok Keşfet Engeli Kaldırma Yöntemleri (2022)