Valorant Hata Kodu: 1 Çözüm Yöntemi

 Valorant Hata Kodu: 1 Çözüm Yöntemi
Okunuyor Valorant Hata Kodu: 1 Çözüm Yöntemi

Valorant Hata Kodu 1 alan oyuncular için güncel çözüm yöntemini açıklıyoruz. Sorunu hızlıca çözecek ve böylelikle oyuna rahatlıkla giriş yapabileceksiniz. Riot Games yeni oyunu Valorant‘a oldukça fazla önem veriyor. Verdiği önemi resmi İnternet sitelerinde paylaştıkları hata çözümlerinden’de anlayabiliyoruz.

Oyuncuları hiç bir şekilde mutsuz etmemek için ellerinden geleni yapan geliştiriciler aynı zamanda her bir güncellemeyi titizlikle yapıyor. Eski oyunlardan’da alışık olduğumuz çevrimiçi oyunlarda görülen hatalar günümüzde’de devam ediyor. Bunun önüne geçmek için çok çalışılsa’da evdeki hesap pazara uymuyor. Valorant Hata Kodu 1 alan oyuncular için çözüm yöntemini açıklıyoruz.

Valorant Hata Kodu: 1

Valorant Hata Kodu 1 ile ilgili yerli kaynaklar’da bir çözüm yöntemi henüz bulunmamaktadır. Aynı zamanda resmi İnternet sitelerinde’de Valorant Hata Kodu 1 hakkında herhangi bir çözüm üretilmemiş. Bizde sizler için yabancı kaynaklarda araştırmalar yaptık ve işinize yarayacak bir çözüm yöntemi bulduk.

Valorant Hata Kodu: 1
Valorant Hata Kodu: 1

Valorant Hata Kodu: 1 Çözüm Yöntemleri:

 1. En son Windows Güncellemelerini yüklediğinizden emin olmanızı istiyorum. VALORANT, Windows’un en son sürümünde en iyi çalışacak şekilde optimize edilmiştir ve güncelleme bir dizi sorunu çözebilir.
 2. Başka programlar VALORANT’a müdahale ediyor olabilir. Bunun olma olasılığını ortadan kaldırmak için, gereksiz başlatma süreçlerinizi kapatalım. Bu PC’nizin daha hızlı önyükleme yapma avantajı var :)

  [Windows Tuşu] + R tuşlarına basın

  Menünün altındaki metin çubuğuna msconfig yazın

  Hizmetler sekmesini tıklayın

  Tüm Microsoft hizmetlerini gizle <— Çok önemli! Sizi önemli bir işlemi yanlışlıkla devre dışı bırakmaya karşı korur!

  Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın

  Vcg’yi bulun ve yeniden kontrol edin. Bu VALORANT için gereklidir

  Başlangıç sekmesine tıklayın (Not: Windows 10, tümünü devre dışı bırak düğmesi olmayan bir Görev Yöneticisi Sekmesine gitmenizi sağlar. Orada gördüklerinizi manuel olarak devre dışı bırakın)

  Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın

  Uygula düğmesine tıklayın

  OK düğmesine tıklayın

  Bilgisayarı yeniden başlatın
 1. Sizin bozuk olması durumunda grafik sürücülerinizi temiz bir şekilde yeniden yükleyelim. Yeni bir sürücü kümesi yüklemeden önce, yeni kurulumda olası bozulmaları önlemek için mevcut sürücülerinizi önceden tamamen kaldırmamız gerekir:

Başlat’a tıklayın ve “Aygıt Yöneticisi” yazın.

“Ekran Bağdaştırıcısı” sekmesini tıklayın ve açılır oku tıklayın. Cihazınızı görmelisiniz.

Video kartınıza sağ tıklayın ve özellikleri seçin.

Sürücüler sekmesi altında, kaldırmayı seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son grafik sürücülerini buradan indirin:

NVidia Grafik Kartları: Download Drivers | NVIDIA

AMD Ekran Kartları: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Intel Grafik Kartları: Drivers & Software

 1. VALORANT, Riot Vanguard (Anticheat) ve Riot Client’ın tam ve temiz bir şekilde yeniden yüklenmesini öneriyorum. Bu, sahip olabileceğiniz bozuk veya eksik dosyalardan kurtulacaktır. İşte bunu yapmak için dışarı:

Windows’ta “Program Ekle veya Kaldır” araması yapın

Program listenizde VALORANT arayın. Tıklayın ve Kaldır’ı seçin.

Ayrıca program listenizde Riot Vanguard’ı bulun ve kaldırın

C: \ Riot Games klasörünüze gidin ve VALORANT ve Riot Client klasörlerini silin. Bunları geri dönüşüm kutusuna gönderin ve ardından geri dönüşüm kutusunu boşaltın

Ardından Windows Gezgini’nin üst çubuğuna girin ve Riot Games klasörünü silin

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Oyunu buradan tekrar indirin

Yüklemeye gittiğinizde, sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” ı seçin ve yükleme istemlerini izleyin

Devam et ve yama yapmayı dene ve düzeltilip düzeltilmediğine bak. Riot Vanguard’ı yeniden yüklemeyi bitirmeniz istendiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yukarıda paylaşılan çözüm yöntemleri Reddit üzerinden paylaşılmıştır. Valorant oyuncusu Hata Kodu 1 ile ilgili açtığı bir şikayet yazısına Riot Games teknik destek ekibinin çözüm yöntemleri olarak önerdiği adımlardan oluşmaktadır. Yukarıdaki yöntemler işinize yarayacaktır. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 1 Nedir?

Valorant Hata Kodu 1, güncelleme sonrasında tüm oyuncuların karşılaştığı can sıkıcı bir hatadır. Sorundan kurtulmak için yukarıda anlattığımız çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Sunuculardan ziyade oyunun dosyalarında görülen bazı eksik veya hatalı dosyalar hata kodu 1 görülmesine sebep olabiliyor.

Valorant Diğer Hatalar

Valorant Hata Kodu 1 gibi oyuncuların diğer karşılaştıkları hatalara ait bilgileri aşağıda paylaşıyoruz. Eğer karşılaştığınız ve çözümünü bulamadığınız bir hata varsa yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

Valorant Platforma Bağlanırken Hata Oluştu

Valorant Platforma Bağlanırken Hata Oluştu sorunu ile karşılaşanlar için deneme ve yanılma ile bulduğumuz çözüm yöntemini aşağıda sunuyoruz. Eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamanız çok önemli. Aksi halde hata çözülmeyecektir. Eğer hala Valorant Platforma Bağlanırken Hata Oluştu sorunuyla karşılaşıyorsanız yorum olarak bize bildirin.

 • Oyunu tamamen kapatın,
 • Bilgisayarım > “Hizmetler” kısmına giriş yapın,
 • Hizmetler kısmında açılan sayfadan “vgc” bulun,
 • vgc sağ tıklayın ve başlat yazısına tıklayın,
 • Bilgisayarı yeniden başlatın,
 • Oyuna giriş yapın

Valorant: Vanguard Başlatılamadı Hatası Çözümü

Vanguard Anti-Cheat yüklemesi tamamlanamadı. Yükleme işlemini tamamlamak için lütfen bilgisayarı yeniden başlatın. Vanguard Anti-Cheat oyunu hilecilere karşı korur ve oyunu başlatmak için zorunludur.

Çözümü: Bilgisayarda Başlat tuşu ve R tuşuna aynı anda basın. Açılan “Çalıştır” üzerinden aç: kısmına “sigverif” yazıp tamam diyin. Karşınıza gelecek olan Dosya İmza Doğrulaması penceresinde Başlat butonuna basın.

İşlem bittikten sonra Kapat butonuna basın. Sonrasında Başlat > Program Ekle ve Kaldır > Riot Vanguard uygulamasını kaldır.

Verdiğimiz dosyayı cihazınıza yükleyin, rar’ın içerisinde çıkacak olan Riot Vanguard dosyasını Bu bilgisayar > Yerel Disk C > Program Files klasörünün içerisine atın. Sonrasında VGC isimli uygulamayı yönetici olarak çalıştırın. Oyuna giriş yapabilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 59

Valorant Hata Kodu 59, oyun açıldıktan sonra kurulumu yapmaya çalışan ve oyuna giriş yapmaya çalışan oyuncuların karşısına çıkan bir hata kodudur. Bu hatanın sebebi tam olarak bilinmiyor. Fakat sunuculardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Valorant Hata Kodu 59 ile karşılaşıyorsanız bir süre bekledikten sonra tekrar oyuna giriş yapmayı deneyin. Genellikle bu hata ile karşılaşan oyuncular bu sayede hatadan kurtuluyorlar. Bu hata sunuculardan kaynaklandığını düşünmemizin sebebi bir süre sonra hatanın geçmesi. Yani teknik destek ekibinin sorunu düzeltmesiyle ortadan kalkıyor. Oyuncular çözüm yöntemi için hiç bir şey yapmalarına gerek yok.

Valorant Hata Kodu 1 ile ilgili güncel çözüm yöntemlerini aktarmaya devam edeceğiz. Yeni bilgiler geldikçe buradan takip edebileceksiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın