e
sv

Valorant İzleyici Rekoru Kırdı! Nasıl Kırdı?

1122 Okunma — 09 Nisan 2020 12:05
Valorant İzleyici Rekoru Kırdı! Nasıl Kırdı?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Valorant henüz kapalı beta aşamasında olmasına rağmen canlı yayın izleme platformlarında eş zamanlı izleyici rekoru kırarak CS:GO‘nun rekorunu elinden aldı.

League of Legends gibi tüm dünyada sevilen ve e-spor kavramının yayılıp tanınmasını sağlayan güzel bir çevrim içi strateji oyunu. Riot Games bu başarısından sonra mobil platforma özgü bir kaç tane farklı oyun geliştirdi ve bu oyunlarda’da ciddi başarılar yakaladı. Şimdi’de yine bilgisayar platformuna özel geliştirdiği silah oyunuyla kendine özgür bir tema yaratıyor.

Günümüz FPS oyunları gibi klasik haritalar ve silahlar ile iki takımın mücadelesini görmüyoruz. Valorant oyununda her karakterin kendine özgü özellikleri ve stratejileri bulunuyor. Yani takım oyunu daha üst seviyelere çıkacak aynı zamanda rekabet ve strateji hiç olmadığı kadar önem kazanacak.

Valorant Eş Zamanlı İzleyici Rekorunu Nasıl Kırdı?

Valorant henüz kapalı beta aşamasında olmasına rağmen eş zamanlı izleyici rekorunu kırmayı başardı. CS:GO’ya ait olan bu rekoru onun elinden alması çok’da zor olmadı. Çünkü akıllı bir strateji uyguladılar.

Kapalı Beta Aşamasında olan oyunu her oyuncu oynamadığı için haliyle Twitch gibi canlı yayın platformlarında çok izlenmesi düşünülüyordu fakat bunu daha üst seviyeye getirmek için bir reklam stratejisi denediler. Valaront oyunun kapalı beta sürümünde oynayabilmek için özel bir izin şifresi gerekiyor.

Valorant Eş Zamanlı İzleyici Rekoru
Valorant Eş Zamanlı İzleyici Rekoru

Oyunun beta sürümünde oynayan oyuncular hem erken deneyimlemiş oluyor hemde oyun çıktığı zaman yeni başlayan oyunculardan hesapları daha gelişmiş olacak. Aynı zamanda beta sürümünde oynayanlar için çok özel hediyelerde alacaklar. Yani beta sürümünde oynayabilmenin önemi büyük.

Daha önce kapalı beta aşamasında olan diğer oyunlar gibi seçilen insanlara veya şansa belirlenenlere beta anahtarı verilmiyor. Valorant oyununu kapalı beta’da oynayabilmeniz için Twitch yayıncılarını izlemeniz gerekiyor. Valorant oynayan seçili Twitch yayıncılarını izlerken hesabınıza oyunun beta anahtarı şansa düşüyor. Buda eş zamanlı izleyici rekorunun kırılmasında çok büyük bir pay sahibi olan bir hamle.

Twitch TV üzerinden yayın yaparak Valorant oynayanları izleyen eş zamanlı izleyici sayısı 1.7 milyon sayısına ulaştı. Bu sayede kırılması zor bir rekoru kırmış oldular.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant Sistem Gereksinimleri oyunu indirmeden veya oynamadan önce kontrol etmeniz gereken önemli bir unsur. Cihazınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağını ve hangi ayarlarda oynayabileceğinizi bu sayede öğrenebilirsiniz.

Valorant Sistem Gereksinimleri: Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • İşlemci: Intel i3-370M
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: Intel HD 3000

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Valorant İzleyici Rekoru Kırdı! Nasıl Kırdı?