Signal Kullanmak Suç Mu?

 Signal Kullanmak Suç Mu?
Okunuyor Signal Kullanmak Suç Mu?

Signal Kullanmak Suç Mu? daha önce ismi FETÖ olaylarıyla anılan uygulamayı anlatıyoruz. Uygulamayı indirmek ve kullanmanın cezası var mı? tüm bu merak edilen sorular cevaplanıyor.

WhatsApp uygulamasının bilgileri Facebook ile paylaşacağı haberlerinden sonra hem ülkemizde hem de dünya genelinde bir boykot başladı. Mobil akıllı cihaz kullanıcıları WhatsApp uygulamasına alternatif olabilecek benzer uygulamaları kullanmaya yöneliyorlar. Ünlü mesajlaşma uygulamasını bırakanlar genellikle Signal ve Telegram kullanmaya başlıyor. Fakat hem sosyal medyada hem de haber sitelerinde yapılan Signal Kullanmanın Cezası ile ilgili bilgilerden sonra kullanıcılar Signal Kullanmak Suç Mu? sorusunu sormaya başladılar.

Signal Kullanmak Suç Mu?

Signal uygulaması kullanmak suç değildir. Uygulama mağazasında olan bir uygulamayı cihazınıza indirmek kesinlikle sizi suçlu yapmaz. Zaten bir suç teşkil etseydi uygulama mağazasından kaldırılır ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından erişim engeli yerdi. Signal uygulamasını kullanmanın herhangi bir cezası yoktur ve suç değildir.

Signal Kullanmak Suç Mu?
Signal Kullanmak Suç Mu?

Daha önce adı FETÖ olaylarına karışmış suçlular yakalandıkları zaman telefonlarında Signal uygulamalarının yüklü olduğu söyleniyor. Fakat bu uygulama dünya genelinde kullanılabilir bir uygulamadır. Şöyle düşünün, FETÖ suçluları daha önce İnstagram üzerinden mesajlaşsalardı İnstagram uygulamasını kullanmak suç mu olurdu?, tabi ki hayır.

WhatsApp Siliyoruz Akımında Önerilen Uygulamalar haberimizde Selçuk Bayraktar tarafından Twitter üzerinde yapılan paylaşımda Signal uygulamasını da önerdiğini görüyoruz.

Signal Kullanmak Suç Mu?

Sosyal medyada yapılan Signal Kullanmak Suç gönderilerinden sonra Signal Uygulaması Nasıl Silinir? soruları sorulmaya başladı. Eğer uygulamadaki hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız bu konu işinize yarayacaktır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın