Kapat

2019 Yurtdışı Alışveriş Vergi Limiti

Anasayfa
Genel Konular 2019 Yurtdışı Alışveriş Vergi Limiti

Yurtdışından yapılan alışverişlerin artması ile Gümrük ve Ticaret bakanlığı tarafından yapılan düzenleme Gümrümrüksüz alışveriş vergisi maufiyet oranı 30 euro iken 2018 yılı muafiyet oranı 22 euro ya düşmüştü.

22 Euroyu aşan 1500 euro ‘ya kadar olan alışverişlerinizden %18 ile %20 arasında bir vergi talep edilecek. 2019 yılında bu fiyatlarda bir değişiklik olması beklenmiyor. Bir değişiklik olduğu taktirde sitemiz üzerinden bilgisi verilecektir.Yurt dışı alışverişlerinizde bilmeniz gereken birkaç önemli konu vardır. Alışveriş fiyatlarını düşük gösteren kişilerin ürünleri gümrük müdürlüğünde kontrol edilip değeri daha fazla olarak belirlenir veya değerinin gösterildiği fiyattan fazla edeceği gibi bir süphede bulunulursa. Ürün sahibi ile iletişime geçilip ürün fiyatını ispatlaması istenmektedir.

Bilmeniz gereken ayrı bir konu ise yurt dışından sim kart takılan cihazlar , tekel ürünleri , profesyonel telsizler , elektronik sigara gibi birçok ürünün satın alınmasının yasak olması nedeni ile gümrükten geçmeyeceğidir.

Geçen ürünler gözden kaçması nedeni ile geçmektedir. Gümrük memurları ürünleri fark ettiklerinde ürünler kesinlikle onay almayacaktır.

9 0 0 1 1 7

“2019 Yurtdışı Alışveriş Vergi Limiti” üzerine 7 yorum

  1. Cihad says:
  2. şaban says:
    • Osman nuri says:
  3. salman soylu says:
  4. irfan says:
  5. Ekin yılmaz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir